Dołącz do naszej społeczności!

Zaproś swoją królewnę do naszej bajki

Kategoria - Sztuka

109%

Postęp

5468 zł

Mamy już

Udany!

Status

O projekcie

Projekt ma na celu stworzenie bajki personalizowanej "Ćwir-Ćwir. Bajka o Wróbelku i Królewnie …"  w formie książeczki, audiobooka i filmu animowanego.

Wersja papierowa  już powstała. Można ją zobaczyć na naszej stronie:  LatajacyKufer.pl. Autorką teksu jest Dagna Ślepowrońska, a ilustracje wykonała Monika Janowska. 

Projekt Zaproś swoją królewnę do naszej bajki

Bajka personalizowana to opowieść, w której jako bohatera możecie umieścić znane Wam dziecko wraz z jego rodziną. Podajecie imiona, wybieracie wygląd poszczególnych postaci.

Każde dziecko może mieć swoją osobistą bajeczkę - w której występuje ono z bliskimi. Każde - niezależnie od tego jak wygląda, czy jest zdrowe czy chore i jak wygląda jego rodzina:

 

Projekt Zaproś swoją królewnę do naszej bajki     Zbiórka Zaproś swoją królewnę do naszej bajkiProjekt Zaproś swoją królewnę do naszej bajki

 Po co to robimy?

 • Żeby dać każdemu dziecku poczucie bycia zauważonym, ważnym, wyjątkowym.
 • Żeby dać możliwość utożsamienia się z bohaterem wszystkim dzieciom, również tym, które są w szczególnej sytuacji np. poruszają się na wózku, mają inny kolor skóry, żyją w nietypowej rodzinie (samotny rodzic, sami dziadkowie, dwoje opiekunów tej samej płci, rodzina wielokulturowa)
 • Żeby każde dziecko mogło przeżyć taką samą przygodę niezależnie od tego jak wygląda, jakie ma możliwości i ograniczenia, w jakiej rodzinie żyje.  Ilustracje w każdej bajce pokazują różne królewny, lecz  odmienność nie jest tematem naszej opowieści.
 • Żeby uczyć dzieci tolerancji. Możecie wybrać jako bohatera swoje dziecko,  albo takie, które jest zupełnie inne od Waszego.
 • Żeby wspólnie się bawić.

Dlaczego to robimy?

 • Bo to cieszy dzieci :)
 • Bo to lubimy i chcemy się podzielić naszą radością z innymi ludźmi
 • Bo wierzymy, że to wszystko, co napisałyśmy wyżej – jest ważne

 

A co z Królewiczem?

Kampania finansowania społecznościowego Zaproś swoją królewnę do naszej bajki

Pracujemy własnie nad wersją dla księcia - wróbelek bardzo chce być jego przyjacielem :)

Wkrótce pojawi się też bajka o dwóch piratach rozrabiakach  - to mogą być i chłopcy i dziewczynki. 

 

Jeśli chcecie śledzić postęp prac i poznać nasze nowe projekty, polubcie:

Kampania finansowania społecznościowego Zaproś swoją królewnę do naszej bajki 

O PolakPotrafi - czyli 'O co tutaj chodzi!?!?!'

W serwisie PolakPotrafi ludzie przedstawiają swoje pomysły na projekty, a inni - mogą te projekty wesprzeć, w zamian za nagrody :)

Nagrody opisałyśmy niżej. Poza bajkami proponujemy Wam również zupełnie inne nagrody - to dla tych, którzy chcą nas wesprzeć i mają ochotę się z nami zabawić:) A jeśli żadna z nagród Wam nie przypadnie do gustu, ale idea się spodoba - można wybrać 'Wsparcie bez nagrody' - nawet za złotówkę (oczywiście można wpłacić i więcej) 

Chcemy zebrać 5 tys. zł. Mamy na to czas do 12-go grudnia.

Jeśli uzbieramy tę kwotę do tego terminu lub wcześniej - paczki z nagrodami które zamówiliście powinny dotrzeć do Was jeszcze przed Świętami. Wcześniej skontaktujemy się z Wami drogą mejlową i ustalimy szczegóły, np. jak ma wygladać Wasza królewska rodzina w bajce, rozmiar i wzór koszulki. 

Jeśli nie uda się zebrać pełnej kwoty (mamy nadzieję, że to nie zajdzie) - wówczas serwis PolakPotrafi zwróci Wam wpłacone przez Was pieniądze. Ale.... lepiej poczytać o nagrodach :)

Kampania finansowania społecznościowego Zaproś swoją królewnę do naszej bajki

O nagrodach

Przygotowaliśmy dla Was różne nagrody, mamy nadzieję, że się Wam spodobają. Wiele z nich jest limitowanych, ale jeśli się skończą – mamy jeszcze masę pomysłów. Nagrody wybiera się z prawej strony, zaczynają się od najtańszych. W opisach podajemy ceny, żeby łatwiej było je znaleźć. Można  wybrać więcej niż jedną nagrodę.

Bajki personalizowane - stworzone specjalnie dla Waszej Rodziny

 • Książeczka drukowana (45 zł, z dedykacją autorek - za 50 zł)
 • Ksiązeczka PDF (20 zł) - którą możecie sobie wydrukowac sami
 • Bajka animowana (20 zł)
 • Audiobook (15 zł)

Czyli dokładnie to, co chcemy zrobić w tym projekcie - to nasza najważniejsza nagroda. W każdej bajce występować będzie Wasza Rodzina. Książeczki drukowane wyślemy zaraz po zamknięciu projektu. Bajki animowane i audiobooki - planujemy ukończyć na wiosnę.

Jeśli nie macie dziecka w odpowiednim wieku - możecie zamówic bajeczkę w prezencie innemu dziecku, mamy wielką listę dzieci, których rodzice zbieraja na ich leczenie - a którym bardzo chciałybyśmy sprawić radość (po uprzednim zapytaniu rodziców oczywiście).

Możecie też kupić taniej (30 zł) pięknie wydrukowaną bajkę nie personalizowaną, wybraną spośród 3 wersji.

Gabrysia:

Kampania crowdfundingowa Zaproś swoją królewnę do naszej bajki

Samiloby:

Kampania finansowania społecznościowego Zaproś swoją królewnę do naszej bajki

 Jula:

Zbiórka Zaproś swoją królewnę do naszej bajki

Jeśli chcecie kupić taką bajkę, należy z prawej strony wybrać nagrodę za 30 zł: Książeczka "Cwir-Ćwir Bajka o Wróbelku i Królewnie"  z wybraną spośród 3 rodzin  a następnie pole 'Wesprzyj projekt' znajdujący się przy liście nagród - i dalej postępować zgodnie z instrukcjami.

Wspólną zabawę

 • Wizyta Królewskiego posłańca (30 zł) – na terenie Warszawy dostarczymy Wam wybrane przez Was nagrody – poprosimy o Królewski Autograf i na chwilkę przeniesiemy się w Magiczny Świat Bajki. Jeśli Posłaniec miałby odwiedzić dziecko w warszawskim szpitalu – wówczas prosimy nie kupować tej nagrody, tylko nam o tym napisać. Posłaniec nie zgadza się brać pieniedzy za odwiedzanie dzieci w szpitalach :)
 • Zaproszenie na Wielki (acz nie tłoczny) Bal Królewski w Stolicy (20 zł)– kiedy już zrobimy bajkę animowaną – będziemy świętować! Będzie muzycznie, smacznie, skocznie, śmiesznie, kolorowo i magicznie – bardzo się o to postaramy! O terminie i miejscu balu powiadomimy Was z miesięcznym wyprzedzeniem. 
 • Bal dla Królewny w dowolnym miejscu w Polsce (600 zł)– dwugodzinna teatralna zabawa rodzinna, w trakcie której przede wszystkim będziemy się wspólnie bawić, ale też wręczymy książeczkę i jeśli zakupicie jakieś inne nagrody – również i je. 

 Unikalne, napisane lub zilustrowane specjalnie dla Was/z Wami:

 • wierszyki napisane przez Dagnę (200 zł) na podany przez Was temat 
 • bajki napisane przez Dagnę do Waszych ilustracji (300 zł) - została jedna
 • bajki zilustrowane przez Monikę do Waszego tekstu (300 zł)
 • bajek terapeutycznych (300 zł)– wraz z godzinną konsultacją 
 • 1 reportaż literacki (3000 zł) - Wy opowiadacie nam swoją historię, my nadajemy jej kształt literacki, taki by dawała radość i Wam i innym czytelnikom. Powstały w ten sposób tekst jest dziełem wspólnym. Zajmujemy się też wydaniem książki. Przewidujemy dwie wersje wydawnicze – „ tylko dla bliskich” i „dla ogółu czytelników.” Możliwość podzielenia się swoimi doświadczeniami, refleksjami, wartościami jest szczególnie ważna dla osób starszych – daje poczucie sensu, spełnienia. To cudowny pomysł na prezent – ale zanim go kupicie – skontaktujcie się z Nami.

Może zachęci Was pierwszy akapit z podobnego reportażu, właśnie przez Dagnę pisanego:

„Cztery miesiące po ślubie  dowiedziałam się, że jestem chora na stwardnienie rozsiane… - tak mogłabym zacząć,  gdyby to była książka o chorobach. To jednak jest książka o miłości. Choroby odegrają dużą rolę w tej historii, ale to  miłość jest  jej główną bohaterką. Zacznę więc opowieść  wcześniej. (…) „

Limitowane, wykonane przez Czarodzieja Kachę (własnoręczne, acz pewnie z pomocą kilku wymamrotanych zaklęć): 

 • Karmnik nie tylko dla wróbelków  - (nagroda sprzedana)
 • 2 Serniki (90 zł) - serniczki mmmmniam pyszne i strasznie pyszne (i zupełnie nie dietetyczne)  i pyszne - to jest to, co Czarodziej umie robić najlepiej (poza zjadaniem serniczków). A że potrzebne są zdjęcia nagród.. więc trzeba szybko zrobić serniczek! mniam :) (oczywiście z dostawą osobistą a terenie Warszawy) 
 • Poduszki  z aplikacją wróbelka (40 zł) - została jedna
 • Małe filcowe wróbelki (25 zł) – do kieszonki, albo jako breloczek do kluczy (jako poduszki na igły też niby mogą być, ale tak naprawdę - to nie można tak!) 

 Książeczki PDF do samodzielnego wydruku

 • Łamigłówki (10 zł) - dwie wersje wiekowe
 • Zabawy królewskiej Rodziny (10 zł) - Poradnik dla rodziców autorstwa Dagny i Olgi Slepowrońskich, poniżej przedstawiamy jedną z naszych ulubionych zabaw - może Wam się też spodoba?

Projekt Zaproś swoją królewnę do naszej bajki

I jeszcze..

Mamy też ‘zwyczajowe’, lecz niezwykłe nagrody w postaci kubków (50 zł), filiżanek (50 zł) i koszulek (45 zł) z wybranymi grafikami Moniki Janowskiej. Sami wybierzecie wzór spośród dostępnych, już wkrótce zamieścimy przykładowe wzory. To może być miłe uzupełnienie do książeczki – wspólne czytanie i picie herbaty z kubków na których jest np.  Królewna Nina, Król Kuba,  Królowa Agata i Królowa Babcia Gosia.

aha.. i dodajemy nową nagrodę z okazji 33% wpłat - przepis na serniczek i karmę dla ptaszkow (5zł) :)

I jeszcze jeszcze..

Jesteśmy otwarci również na Wasze pomysły! Możecie zostać naszym sponsorem, lub po prostu podszepnąć nam, co Wam się marzy..

 

O nas

Kampania crowdfundingowa Zaproś swoją królewnę do naszej bajkiDagna Ślepowrońska – Psycholog, pisarka. Autorka 30 książek dla dzieci oraz kilkunastu scenariuszy teatralnych, w tym sztuk dla dzieci. Animatorka zabaw rozwijających wyobraźnię i kreatywność. Potrafi napisać wiersz, opowiadanie, bajkę, dramat, reportaż  oraz spożytkować te umiejętności tak, żeby cieszyły, bawiły, rozwijały. 

 

Zbiórka Zaproś swoją królewnę do naszej bajkiKatarzyna Dwilińska – Czarodziej informatyk. Potrafi z pomocą komputera wyczarować nowe krainy, nadać formę ideom i pomysłom. Poza tym - królewski stolarz, garderobiana i posłaniec;

Obie wierzymy, że warto być twórczym zarówno po to, by robić  wielkie rzeczy, jak i po to, żeby rozwiązywać małe, codzienne problemy. Choć trudno jest zmienić świat, warto pomajstrować przy jego naprawie. Próbujemy tą ideą zarazić innych.

Zbiórka Zaproś swoją królewnę do naszej bajki

 

O budżecie

Mamy przygotowane książeczki drukowane. To jest jedna bajka - ale każda z książeczek jest wyjątkowa, bo każda o innym dziecku. Możemy już zrobić taką książeczkę dla Waszego dziecka.

Zbieramy  pieniądze na dopracowanie grafik, nowe postaci w personalizacji i studio nagrań. Chcemy też, aby bajka w formie audiobooka i animacji była jak najlepsza - więc czytana przez profesjonalnego lektora. 

Zbiórka Zaproś swoją królewnę do naszej bajkiJeśli uda się zebrać więcej, najbardziej przydatna będzie nam pomoc animatora. Na filmiku który przygotowałyśmy widać, że w fascynującej sztuce animacji dopiero zaczynamy.  We własnym zakresie jesteśmy w stanie stworzyć stronę oraz oprogramować mechanizmy automatyzujące personalizację,  i przede wszystkim - przygotować piękne książeczki.

Jeśli jeszcze coś zostanie? Jakiekolwiek dodatkowe pieniądze zostaną przeznaczone na rozwój projektu – dzięki Waszemu zaangażowaniu możemy zrobić wszystko dużo lepiej i szybciej. 

Chętnie o tym opowiemy, jeśli (niech) tak się stanie J 

 

Jeśli podoba się Wam pomysł

Prosimy o wsparcie, przede wszystkim - moralne. Polubcie nasz profil na facebooku, skomentujcie (w komentarzach na PolakPotrafi, na fb), udostępnijcie. Będziemy też wdzięczni za wszelkie pomysły i uwagi - szczególnie za krytyczne.

Jeśli możecie wpłacić nawet symboliczną złotówkę - Każde Wasze wsparcie jest dla nas bardzo ważne. 

 

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Latający Kufer - Katarzyna Dwilińska i Dagna Ślepowrońska

 Projekt Zaproś swoją królewnę do naszej bajki

 

 

Wspierają nas

Sponsor

Bardzo dziękujemy za wsparcie projektu Firmie: 

Kampania crowdfundingowa Zaproś swoją królewnę do naszej bajki

 

 

Patronaty:

Zbiórka Zaproś swoją królewnę do naszej bajkiLudzie, którzy swój czas wykorzystują aby przeciwdziałać problemom społecznym: rasizmowi, neofaszyzmowi, ksenofobii, nietolerancji. Polecamy lekturę magazynu "NIGDY WIĘCEJ" oraz raportu z monitoringu wydarzeń o charakterze rasistowskim i ksenofobicznym "Brunatna Księga". To bardzo gruba i smutna księga. Mamy nadzieję, że z roku na rok - raport będzie coraz cieńszy.

 

Zbiórka Zaproś swoją królewnę do naszej bajkiFundacja Oswoić Los to ludzie, który swoją pozytywną energię wykorzystują na: pomoc dzieciom z niepełnosprawnością, projekty edukacyjne, szkolenia i warsztaty dla rodziców, pomoc prawną. Prowadzą super serwis http://www.damy-rade.org/.  I dają radę to wszystko (i jeszcze więcej) robić z uśmiechem! :)

 

Kampania crowdfundingowa Zaproś swoją królewnę do naszej bajki
Fundacja Bullerbyn - Wspierają dzieci, rodziców i wychowawców w budowaniu więzi opartej na szacunku i zaufaniu.

 

Popierają ideę:


Projekt Zaproś swoją królewnę do naszej bajkiEntuzjaści czytania. Tworzą biblioteki dla dzieci i młodzieży znajdującej się w szpitalach, świetlicach oraz rodzinnych domach dziecka i hospicjach. Organizują punkty zbiórek na terenie całego kraju. Możecie przynieść tam swoją ulubioną książkę z młodości bądź którą już przeczytały Wasze dzieci lub zupełnie nową!

 

Kampania crowdfundingowa Zaproś swoją królewnę do naszej bajki Kampania crowdfundingowa Zaproś swoją królewnę do naszej bajki Projekt Zaproś swoją królewnę do naszej bajki

 

Media o Twoim projekcie:

Kolejny dowód na to, że jak Polak chce, to Potrafi

magicznyswiatksiazki.pl | 2014-11-23


Dwie kobiety – psycholog i pisarka Dagna Ślepowrońska oraz pani informatyk o czarodziejskich zdolnościach Katarzyna Dwilińska – wpadły na bardzo ciekawy pomysł polegający na stworzeniu bajki personalizowanej „Ćwir-Ćwir. Bajka o wróbelku i Królewnie…” w formie książeczki, audiobooka oraz filmu animowanego. O co chodzi? W takiej bajce bohaterką opowieści jest dowolne dziecko wraz ze swoją rodziną. Wystarczy podać imiona poszczególnych postaci oraz wybrać ich wygląd, aby powstała niepowtarzalna historia stworzona dla konkretnego dziecka.

BAJKA PERSONALIZOWANA DLA WSZYSTKICH DZIECI!

www.nigdywiecej.org | 2014-11-23


Grupa osób działająca pod nazwą „Latający Kufer” jest autorem ciekawego projektu nazwanego „bajka personalizowana”. Pierwszym efektem ich pracy jest dzieło Dagny Ślepowrońskiej i Moniki Janowskiej Ćwir, ćwir. Bajka o Wróbelku i Królewnie Ninie. Wersja papierowa już powstała, w przygotowaniu jest audiobook i film animowany. Stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ” zostało patronem wydawnictwa. Polecamy!

48

Wspierających

5468 zł

Z całkowitej kwoty 5000 zł

zakończono

Do zakończenia projektu

Projekt zostanie ufundowany 12.12.2014

Wesprzyj projekt

Nielimitowana

Nagroda za 1 zł lub więcej!

Wsparcie bez nagrody

10 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 5 zł lub więcej!

Przepis na serniczek dla ludzi i karmę dla ptaszków - jedno i drugie niezbędne gdy zima (no może karma troszkę bardziej..:)

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 10 zł lub więcej!

Łamigłówki w PDF do samodzielnego wydruku.

2 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 10 zł lub więcej!

Zabawy Królewskiej Rodziny - poradnik PDF dla rodziców z zabawami rozwojowymi i terapeutycznymi, autorstwa Dagny i Olgi Ślepowrońskich

3 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 15 zł lub więcej!

Audiobook personalizowany - z lektorem czytającym bajkę, w której występuje Wasza rodzina

3 Wspierających
Pozostało: 44 z 50

Nagroda za 20 zł lub więcej!

Imienne zaproszenie na Królewski Bal - wspólne świętowanie premiery animowanej bajki w iście królewskich klimatach w stolicy

3 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 20 zł lub więcej!

Animacja personalizowana Bajeczka do obejrzenia na komputerze lub komórce - z lektorem czytającym bajkę dostosowana do Was i animacjami w których występuje również Wasza Królewska Rodzina

3 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 20 zł lub więcej!

Książeczka personalizowana PDF do samodzielnego wydruku

0 Wspierających
Pozostało: 6 z 10

Nagroda za 25 zł lub więcej!

mały wróbelek uszyty z filcu, do włożenia do kieszonki, własnoręcznie przez nas wykonany

4 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 30 zł lub więcej!

Książeczka "Cwir-Ćwir Bajka o Wróbelku i Królewnie" z wybraną spośród 3 rodzin

4 Wspierających
Pozostało: 19 z 20

Nagroda za 30 zł lub więcej!

Wizyta Królewskiego Posłańca - w połączeniu z innymi nagrodami -dostawa książeczki i/lub gadżetów w wybranym przez Was terminie i miejscu (na terenie Warszawy)

1 Wspierający
Pozostało: 1 z 2

Nagroda za 40 zł lub więcej!

mięciutka poduszka z aplikacją wróbelka - do słodkich drzemek - własnoręcznie przez nas uszyta

1 Wspierający
Nielimitowana

Nagroda za 45 zł lub więcej!

Książeczka personalizowana pieknie wydrukowana - z Waszą Królewska Rodziną - w sam raz pod choinkę

7 Wspierających
Pozostało: 7 z 10

Nagroda za 45 zł lub więcej!

Koszulka z nadrukowaną wybraną ilustracją i tekstem

3 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 50 zł lub więcej!

Kubek z wybraną ilustracją

0 Wspierających
Pozostało: 21 z 30

Nagroda za 50 zł lub więcej!

Książeczka personalizowana z dedykacją i autografami autorek

7 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 50 zł lub więcej!

Zastawa z wróbelkiem filiżanka + spodek (na okruszki ciasta)

5 Wspierających
Pozostało: 0 z 1

Nagroda za 80 zł lub więcej!

Karmnik nie tylko dla wróbelków, własnoręcznie wykonany przez naszego czarodzieja.

1 Wspierający
Pozostało: 1 z 2

Nagroda za 90 zł lub więcej!

Sernik pyszny puszysty słodziutki serniczek, wykonany przez Kucharza - Czarodzieja i dostarczony przez Posłańca na terenie Warszawy. (to znaczy Kasia zrobi i przywiezie i może też spróbować czy wyszedł, ale Zawsze Wychodzi, więc nie musi :))

1 Wspierający
Pozostało: 3 z 3

Nagroda za 200 zł lub więcej!

Wierszyk na podany przez Was temat napisany przez Dagnę Ślepowrońską

0 Wspierających
Pozostało: 1 z 2

Nagroda za 300 zł lub więcej!

Bajka napisana specjalnie do ilustracji Waszego dziecka przez Dagnę Ślepowrońską, wydana w formie książeczki w nakładzie 2 egzemplarzy.

1 Wspierający
Pozostało: 3 z 5

Nagroda za 300 zł lub więcej!

Bajka terapeutyczna napisana specjalnie na potrzeby Waszego dziecka przez Dagnę Ślepowrońską, wraz z godzinną konsultacją.

2 Wspierających
Pozostało: 2 z 2

Nagroda za 300 zł lub więcej!

Bajka zilustrowana specjalnie do tekstu Waszego dziecka przez Monikę Janowską, wydana w formie książeczki w nakładzie 2 egzemplarzy.

0 Wspierających
Pozostało: 2 z 2

Nagroda za 600 zł lub więcej!

Bal dla Królewny - 2 godzinna teatralna zabawa rodzinna zorganizowana przez nas w dowolnym miejscu w Polsce. - wraz z książeczką i łamigłówkami

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 1500 zł lub więcej!

Zostań naszym sponsorem wspólnie ustalimy za jakie nagrody, może to być logo na ostatniej stronie książeczki oraz w napisach końcowych animacji, oraz informacje i podziękowania na stronie LatajacyKufer.pl, fb i gdzie się tylko da :) ale też może to być zupełnie co innego, a może masz własny pomysł?

1 Wspierający
Pozostało: 1 z 1

Nagroda za 3000 zł lub więcej!

Literacki reportaż na bazie wspomnień Twoich lub bliskiej Ci osoby - może dziadków?

0 Wspierających

O Projektodawcy

Latający kufer

Latający kufer

Warsaw, Poland

Bajki z innej bajki,
zabawy bez obawy
oraz sprawy ważne, odważne,
niekoniecznie poważne.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Obejmij patronat nad tym projektem!

Chcesz sygnować projekt swoją marką lub nazwiskiem? Zgłoś się już teraz!

Wybierz rodzaj wsparcia jakiego chcesz udzielić projektodawcy: