Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Bądź Ciszą

Bądź Ciszą

Jelenia Góra

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4165 PLN z 3300 PLN

54 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

126%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.03.2015.

Bądź Ciszą - pierwsza płyta

O projekcie

  

  Witajcie Drodzy Łagodni

Nazywamy się Bądź Ciszą i niedawno  rozpoczęliśmy  naszą podróż z muzyką z kręgów Krainy Łagodności. Tworzymy muzykę do słów, których człowiek potrzebuje do wewnętrznej refleksji i dlatego pragniemy dokończyć naszą pierwsza płytę, żeby każdy mógł jej posłuchać i  rozpłynąć się we własnym wnętrzu. Prosimy o wsparcie finansowe, które pozwoli nam wydać debiutancką płytę. Bardzo potrzebujemy Waszej pomocy, bo dzięki niej nasze marzenie może się spełnić.

  

  Kim jesteśmy

Bądź Ciszą – to grupa przyjaciół, która tworzy nowy nurt poezji śpiewanej z wykorzystaniem różnych gatunków muzycznych. Muzyka która otula, a słowa przenoszą w inny świat zapomnianej natury człowieka,  tak ważnej dla niego samego jak i otaczającego świata.

To co tworzymy jest pomostem dla ludzi, którzy chcą bliżej poznać znaczenie uczuć oraz odnaleźć bezwarunkową miłość, bo o tym pisze Małgosia Kowzan – autorka tekstów, do których komponujemy muzykę. Nie ulegamy modzie, nie idziemy według najnowszych trendów. Tworzymy to co czujemy i z czym czujemy się najlepiej.

 

  Zespół współtworzą :

  • Magda Kulaszka – (wokal, przeszkadzajki - przeszkadzajka) to jej wina, że obecnie robimy to co robimy. Tak sobie wymyśliła i niech ktoś kobiecie zabroni.

  • Irek Kulaszka – (gitara, wokal) mąż wokalistki, czyli nie ma nic do gadania. Pasjonat motocykli i spokojnych dźwięków gitary. Wychowany na SDM i muzyce Mika Oldfielda.

  • Witek Stambulski – (bas, akordeon, wokal, gitara) bujający w obłokach multiinstrumentalista. Gra na wszystkim oprócz kobzy - chociaż zarzekał się, że tego też spróbuje.

  • Andrzej Gniewek – (skrzypce, wokal) muzyk z krwi i kości. Na co dzień zapalony pszczelarz. Gra na skrzypcach, które są starsze od sumy wieku wszystkich muzyków zespołu.

  • Mikołaj Sadowski – (instrumenty perkusyjne, wokal, djembe, cayon) uwielbia góry, zazwyczaj cichy i spokojny uruchamia się dopiero gdy może pobębnić, a radość jaka wtedy z niego bije, zaraża wszystkich wokół.

 

 

  Co zrobiliśmy?

Nagraliśmy już materiał, który trzeba jeszcze zmasterować , zmiksować, zrobić projekt okładki , wytłoczyć płyty i zapakować je. Będzie nam trudno dokończyć nasze marzenie bez Waszej pomocy. Dlatego jeszcze raz prosimy o wsparcie finansowe z możliwością wyboru nagród. Każda wpłata jest dla nas bezcenna.

 

  Na co konkretnie zbieramy:

  • ·         Projekt okładki - około 50 zł
  • ·         Miks i mastering - około 500 zł
  • ·         Tłoczenie płyt - około 2500 zł
  • ·         Prowizja dla Portalu Polak Potrafi - około 250 zł

Minimalny koszt oszacowaliśmy na 3300 zł i jest to podstawa bez której nie skończymy całości projektu.

 

  Co jeśli nazbieramy więcej?

Może jest to tylko pobożne życzenie, ale jeśli uda nam się już wydać płytę - czyli spodobamy się Wam, nagramy teledysk do jednego z naszych utworów, koszt takiego nagrania w dobrym studio to około 2000 zł. Jeśli jednak uzbieramy więcej, zakupimy dla zespołu sprzęt nagłośnieniowy, który pozwoli nam uniezależnić się od firm zewnętrznych - jednocześnie bedziemy mogli we własnym zakresie organizować spotkania z Wami w kameralnych warunkach. Koszt zestawu do nagłośnienia naszej piątki to około 4000 zł. To dużo, ale wiemy że warto próbować. Gdyby sie to udało, staniemy się kompletni, mobilni i niezależni. 

Zachęcamy do wysłuchania 2 utworów już w wersji studyjnej, które mamy nadzieję, spodobają się Wam i udowodnią, że warto w nas zainwestować.

 

Historia zespołu

W 2012 roku zaczęliśmy spotykać się, aby ubierać w dźwięki wiersze naszej koleżanki Małgosi Kowzan. Z każdym  miesiącem powstawało coraz więcej utworów. Do dzisiaj powstało ich ponad 25. W roku 2014 postanowiliśmy szerzej zaprezentować naszą twórczość. Do tej pory największym naszym sukcesem jest I nagroda  na 47 Ogólnopolskiej Giełdzie Piosenki Turystycznej i Studenckiej w Szklarskiej Porębie oraz szereg innych nagród i wyróżnień na różnych festiwalach i przeglądach poezji śpiewanej.

 

  Kto nas wspiera:

Fundacja Karkonosze - Muzyka Serc

 

 

 

Firma Nowy Dom - Wojciech Piskorz

 

Agroturystyka Wiśniowy Sad - Zachełmie

 

 

Studio NICE SOUND - Piotr Lemański

 

Ogrody Joanny - Joanna Tołopka

 

Gdzie nas znaleźć

https://www.facebook.com/badzcisza

Tel 604 61 77 71

 

TEN PROJEKT MOŻE POWSTAĆ TYLKO DZIĘKI

WAM

 

BĄDŹ CISZĄ RAZEM Z NAMI

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.03.2015 18:06