Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

akujawinski

akujawinski

Poznań, Polska

Ultramaratończyk, główny bohater wyprawy Badwater Poland Team 2018. To on zmierzy się z tym niezwykłym wyzwaniem. Jego powodzenie w dużej mierze zależeć będzie od współpracy całego zespołu.

Artur to były sprinter z Poznania, który rywalizację na długich dystansach rozpoczął już 1999 roku a w biegach ultra uczestniczy od 2005. Do tej pory ukończył 67 maratonów i 36 biegów ultra, co pozwoliło mu na dołączenie do Polskiego Klubu 100 maratonów.

W ostatnich 5 latach ukończył m.in. Spartathlon (bieg z Aten do Sparty na dystansie 246 km), jako jedyny Polak ukończył bieg przez Anglię na dystansie 322 km (Ultra Great Britain). Zajął również 2 miejsce w ekstremalnych zawodach 10 biegów ultra w 10 dni w Wielkiej Brytanii w 2017 roku. Do puli wyczynów dodać można samotny bieg treningowy na blisko 300 kilometrowej trasie z Pragi (Czechy) do Wrocławia, ponad 210 km pokonanych w biegu halowym w Norwegii oraz 420 km w biegu 6 dobowym na Węgrzech.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

11754 PLN z 8340 PLN

131 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

140%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.07.2018.

Badwater Poland Team 2018

O projekcie

 

BADWATER 135 (termin: 23-25 lipca 2018)

 

ŁĄCZYMY: SPORT - FILM DOKUMENTALNY - CEL CHARYTATYWNY DLA HONORATY

 

Czym jest BADWATER 135?

BADWATER 135 to według National Geographic najcięższy bieg na globie. Odbywa się on na dystansie 217 km (135 mil) w najcieplejszym w roku miesiącu lipcu, w najgorętszym miejscu na ziemi - Dolinie Śmierci w Kalifornii (USA). Ta niesprzyjająca życiu dolina dzierży światowy rekord najwyższej odnotowanej temperatury w cieniu +56,7 C. 

Uczestnicy oprócz walki z olbrzymim dystansem i ponad 50 stopniami Celsjusza w pełnym słońcu, biegną po rozgrzanym do niemal 90 stopni asfalcie równocześnie wspinając się z poziomu największej depresji Ameryki Północnej (-85 m poniżej poziomu morza), aż na wysokość podnóża (2533 m n.p.m) największego szczytu w Stanach Zjednoczonych - Mount Withney (4421 m n.p.m.). Podbiegi jakie mają do pokonania na trasie, sumarycznie tworzą, bagatela, 4450 metrów przewyższenia w pionie.

 



DLACZEGO MY ?

 

NASZ FANPAGE: KIBICUJEMY BADWATER POLAND TEAM 2018

 

Z grona setek zgłaszających się do rywalizacji najwytrwalszych ultramaratończyków z całego świata, 4-osobowa komisja wybiera na podstawie dotychczasowych dokonań elitarną setkę biegaczy, którzy ostatecznie dostępują zaszczytu startu. W dotychczasowej historii, bieg ukończyło zaledwie 4 Polaków. 

W bieżącym roku na liście startowej tym sposobem znalazł się nasz kolega Artur Kujawiński, który podejmie się wyzwania by zostać 5-tym Polakiem, który w ponad 35-letniej historii ukończy ten ekstremalny ultramaraton.

Dodatkowo planuje osiągnięcie najlepszego wyniku uzyskanego przez Polaka w tym najtrudniejszym biegu na świecie.

 

Tworzymy drużynę, wspieramy się, posiadamy wielkie doświadczenie i wierzymy w sukces !

 

KIM JESTEŚMY ?

 

Pasję biegania mamy w sercu, działamy profesjonalnie i z największym zaangażowaniem. To sprawia, że obrane cele realizujemy w 100%.

 

Aby sprostać najtrudniejszemu zadaniu niezbędny jest silny i doświadczony zespół. W przypadku ultrabiegu BADWATER 135 jest to obowiązkowy support. Maksymalnie może on liczyć 4 osoby + zawodnik. W bardzo trudnych warunkach, na odludziu, przez dwa dni i dwie noce wszyscy muszą być w pełnej gotowości. Pełny 4-osobowy support to zwiększenie bezpieczeństwa dla zawodnika i wzrost prawdopodobieństwa osiągnięcia sukcesu przez zawodnika.

 

Przedstawiamy BADWATER TEAM POLAND zaczynając od zawodnika. Pamiętajmy jednak, że każda dodatkowa osoba ma przypisane ważne role. Jeżeli uda nam się uzyskać większy budżet to czwartą osobę supportu stanowić będzie operator dokumentujący wydarzenia przed startem na miejscu w USA, sfilmuje zawody oraz liczymy, że radość nas wszystkich po osiągnięciu mety oraz podziękowania dla WAS !

 

 

ARTUR KUJAWIŃSKI - ultramaratończyk, główny bohater wyprawy Badwater Poland Team 2018. To on zmierzy się z tym niezwykłym wyzwaniem. Jego powodzenie w dużej mierze zależeć będzie od współpracy całego zespołu.

Artur to były sprinter z Poznania, który rywalizację na długich dystansach rozpoczął już 1999 roku a w biegach ultra uczestniczy od 2005. Do tej pory ukończył 67 maratonów i 36 biegów ultra, co pozwoliło mu na dołączenie do Polskiego Klubu 100 maratonów. 

W ostatnich 5 latach ukończył m.in. Spartathlon (bieg z Aten do Sparty na dystansie 246 km), jako jedyny Polak ukończył bieg przez Anglię na dystansie 322 km (Ultra Great Britain). Zajął również 2 miejsce w ekstremalnych zawodach 10 biegów ultra w 10 dni w Wielkiej Brytanii w 2017 roku. Do puli wyczynów dodać można samotny bieg treningowy na blisko 300 kilometrowej trasie z Pragi (Czechy) do Wrocławia, ponad 230 km pokonanych w biegu halowym w Norwegii oraz 425 km w biegu 6 dobowym na Węgrzech.

 

Podejmuje się wyzwań ekstremalnych i zawsze dociera do celu.

 

DAMIAN KACZMAREK - maratończyk nie stroniący od biegów ultra - ostatnio zajął 4-te miejsce w Wings For Life w Poznaniu. W suporcie będzie pełnił rolę pacemakera wspierającego Artura na trasie.

 

Jego atutem jest doskonała znajomość realiów miejsca rozgrywania biegu, ponieważ spędził blisko 1,5 roku w tym rejonie, eksplorując również pustynie i pasma górskie Kalifornii. Ostatniej zimy trenował z biegaczami z plemienia Kalenjin w Kenii, poznając ich lokalną kulturę i zwyczaje. Jego obecność zawsze gwarantuje wesołą atmosferę w zespole.

 

Pozytywna energia i silna motywacja do osiągnięcia założonych celów to ważne atuty Damiana w zespole.

 

GRZEGORZ KUJAWIŃSKI - maratończyk, będzie pełnił rolę szefa suportu i pomocnika nawigatora. Podobnie jak brat, również nie może długo usiedzieć w jednym miejscu. Przeglądając kraje, które eksplorował, można przypomnieć sobie lekcje geografii. Niewiele osób odważyłoby się zamieszkiwać z nim ubogie wioski w Rwandzie, Liberię w czasie Eboli, czy Jemen w środku wojny domowej. Wszyscy już przywykli, że nie zatrzyma go nic. 

 

Osoba Grzegorza z całą pewnością, oprócz bogatego doświadczenia, wniesie bezkompromisową wiarę w końcowy sukces przedsięwzięcia!  

 



DAMIAN DRĄSZKIEWICZ - ultramaratończyk, w suporcie odpowiada za niezwykle ważną logistykę i nawigację. Były żołnierz wojsk specjalnych. Cały zespół bardzo liczy na jego doświadczenie, wojskowe podejście do trudnych rozwiązań i zawsze chłodną ocenę sytuacji. Pasjonuje się dziejami rozwoju broni i rekonstrukcjami historycznymi. Jest źródłem nieskończonej liczby ciekawostek z historii, których słucha się z zapartym tchem.  

 

Cały zespół bardzo liczy na jego doświadczenie, wojskowe podejście do trudnych rozwiązań i zawsze chłodną ocenę sytuacji. 

Zaledwie 15 zawodników z Europy wystartuje w tym ekstremalnym ultrabiegu a my jako jedyni z Polski mamy szansę reprezentować nasz kraj.

DOKONAMY TEGO ! 


Aby projekt odniósł sukces musimy wysłać obowiązkowy support wraz z zawodnikiem. Najważniejszy element , którego nam obecnie brakuje to bilety lotnicze dla naszego teamu: obowiązkowych dwóch kierowców, pacera wspierającego na trasie i operatora dokumentującego realizację wyczynu.

 

DLACZEGO CROWDFUNDING?

 

Koszty realizacji projektu na warunki polskie są wysokie, blisko 60-70 tyś zł.

Koszty te stanowią elementy logistyki, przetransportowania zespołu i sprzętu. Dodatkowo dochodzą koszty udziału w ultramaratonie, przygotowania na miejscu, aklimatyzacja w USA oraz zakup niezbędnego sprzęty by móc bezpiecznie wziąć udział w najtrudniejszym biegu na świecie.

 

Oczywiście część mamy już zabudżetowaną ale element, który jest najważniejszy to wciąż kosztowne bilety lotnicze na trasie POLSKA-USA-POLSKA. Przede wszystkim pragniemy polecieć w pełnym składzie, to da nam szanse by na równi rywalizować z innymi zespołami a przede wszystkim zapewni bezpieczeństwo naszemu zawodnikowi na trasie i sprawi, że jego potencjał sportowy będzie mógł być w pełni wykorzystany.

Ewentualna nadwyżka pozwoli nam na lepsze wyposażenie obowiązkowego supportu, lepsze przygotowania i dobranie sprzętu lepszej jakości.

 

POWSTAJE FILM !

 

Kiedy Artur dowiedział się o historii Honoraty, coś się w nim zmieniło. Zawsze biegał tylko dla siebie i nigdy wcześniej nie brał pod uwagę pomocy innej osobie przez swój start z prostego powodu - jest na to zbyt skromny. Swoje biegowe rekordy zawsze bił w samotności - bez mediów, supportu, sponsorów, czy choćby obecności najbliższych.

 

Gdy usłyszał o problemie Honi, przyrównał to do ultramaratonu: walka o jej życie i zbieranie funduszy na lek to nie krótki sprint, lecz długi bieg, w którym nigdy nie chcesz dotrzeć do mety. Im więcej kilometrów tym lepiej. Niestety, meta dla Honi zbliża się w zastraszającym tempie, entuzjazm ludzi wpłacających pieniądze szybko się wypala, a ona sama wkrótce stanie przed dylematem: co jeszcze może zrobić by jej dzieci miały mamę? Jak poddać się wiedząc, że jest lek, który pozwala żyć? Co jest ważniejsze: własne życie i zadłużanie się, by przyjmować lek, czy finansowa stabilna przyszłość jej dzieci? Jak wytłumaczyć dzieciom, że mama umrze bo skończyły się pieniądze?

Artur postanowił po raz pierwszy zadedykować swój bieg innej osobie.

 

CEL CHARYTATYWNY !

 

Zbiórka po osiągnięciu 100% nie zakończy się. Nasz wyczyn to również wspieranie i szansa na życie dla Honoraty G.

 

Honorata jest nauczycielką i mamą bliźniaków. Walczy z rakiem. O chorobie dowiedziała się wkrótce po narodzinach dzieci. Od tej pory życie jej rodziny jest stale na ostrzu noża, gdzie w podtekście radość przeplata się ze smutkiem. Honia ani na moment nie poddała się i zawsze walecznie podchodziła do wyzwań związanych z chemią, rozstaniami z dziećmi i chwilami nad przepaścią. Niestety, jej rak jest równie twardy jak ona sama.

 

Niedawno pojawiła się dla niej nadzieja na życie dzięki lekarstwu, które musiałaby przyjmować codziennie, do końca. Niestety, każdy dzień kuracji kosztuje prawie 800 zł. Już nie wystarczy sama motywacja, by żyć dla swoich dzieci jak najdłużej. Teraz pokonać ją może brak pieniędzy, biurokracja i urzędnicza znieczulica. Lek jest refundowany przez polski NFZ, ale tylko w przypadku gdy pacjentka spełnia wszystkie formalne wymogi. Na tę samą chorobę cierpi znana wokalistka Kora, u której dziś lek opłaca państwo, a Kora cieszy się życiem. Honia ma mniej szczęścia, ponieważ jej refundacja nie przysługuje.

 

Zdeterminowana, samodzielnie powalczyła o fundusze i z pomocą fundacji udało się zebrać środki na kilkumiesięczną kurację. Okazało się, że lek działa. Niestety, pieniądze szybko topnieją, podobnie jak zainteresowanie innych ludzi jej trudnym przypadkiem.

 

 

Będziemy z Arturem w trakcje jego przygotowań do biegu oraz podczas wyścigu w Badwater. Będziemy z Honoratą uczestniczyć w jej życiu rodzinnym, w trakcje terapii i rozmów z osobami wspierającymi ją finansowo. Chcemy dotrzeć do producenta leku i do osób z polskiego Ministerstwa Zdrowia. Pragniemy poprosić Korę o wsparcie i nagłośnienie problemu tej rzadkiej choroby.

 

 

Możecie być częścią tego historycznego startu, przyczynić się by kolejny Polak po wielu latach jako 5-ty w ponad 35 letniej historii finiszował dumnie pokazując, że POLAK POTRAFI.

 

Przygotowaliśmy dla was również miłe i wyjątkowe upominki - nagrody ;)

Poczynając od pozdrowień na naszym FanPage - Kibicujemy Badwater Poland Team https://www.facebook.com/events/643291226011274/

a kończąc na przygotowaniu was do maratonu ;)

Nagrody będziemy realizować do 31 sierpnia 2018 ;-)

Nasze zmagania będzie można również zobaczyć w relacji NATIONAL GEOGRAPHIC TRAVEL oraz magazynu RUNNERS WORLD.

 

Zostańcie członkami naszego BADWATER POLAND TEAM 2018 i wspólnie zrealizujcie z nami to co dla innych jest niemożliwe !

 

Nowe nagrody !

 

PAKIET EXTREME TECH - męska , dostępne 4 sztuki , rozmiary M , M , S , S

 

PAKIET EXTREME - kolor czarny EH (3 sztuki: L , L oraz XL) , kolor biały EH (3 sztuki: L , L , L), kolor biały z czarnym EH (3 sztuki: L , L , L)

 

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Wizyta w Radio Eska

www.facebook.com | 2018-06-25

Zapraszamy do wysłuchania audycji u naszego patrona medialnego Radio Eska ;) Ależ oni mocno trzymają kciuki! To musi się udać ! https://www.facebook.com/dolinasmiercifilm/videos/226062518194043/

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.07.2018 22:10