Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Asymmetry Festival

Asymmetry Festival

Wrocław, Polska

Święto alternatywnej kultury i muzyki. Prezentuje uznane gwiazdy i młodych artystów z nowatorskim podejściem do muzyki rockowej, metalowej, elektronicznej, hip-hopowej itp. Festiwal jest miejscem spotkań Europejczyków ze Wschodu i Zachodu: widzów, artystów, dziennikarzy i menedżerów kultury.

Asymmetry to tygiel alchemika. Od sześciu lat Festiwal Asymmetry jest przestrzenią eksperymentów. Przekraczając granice gatunków, wciąż pozostaje wierny ich duchowi. Ciągle dla nas najważniejsza jest prawda wypowiedzi artystycznej i odwaga formy.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1365 PLN z 10000 PLN

32 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

13%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 24.03.2016.

Asymmetry Festival 2016

O projekcie

Przygotowania do Asymmetry Festival 2016 uważamy za rozpoczęte!

Cel projektu, czyli po co robimy akcje crowdfundingową na polakpotrafi.pl 

Drodzy ludzie dobrej woli, Ci, którym na sercu leży dobro i krzewienie kultury, zachęcamy do zaangażowania się w nasz projekt Asymmetry Festival - każdy może zostać organizatorem festiwalu! 

Jeżeli chcecie, aby w kolejnych line-opowych ogłoszeniach pojawiły się duże, znane i cenione zespoły, to teraz możecie nam w tym pomóc! Wystarczy, że wesprzecie Asymmetry w naszej akcji crowfundingowej. Organizujemy zbiórkę  funduszy, aby festiwal był większy i większy!

Kolejna odsłona Asymmetry planowana jest na 22 IX – 24 IX 2016 r. Właśnie ogłosiliśmy pierwszych wykonawców, którzy wystąpią na tegorocznej edycji imprezy. Są to Swallow the Sun, Slim Cessna's Auto Club, Darkher, DBUK oraz Conan

Asymmetry Festival organizujemy we Wrocławiu od 2009 r. Rdzeń programu festiwalu stanowi muzyka przekraczająca granice takich gatunków jak metal, rock, jazz oraz elektronika i pop. Naszym wyzwaniem jest pokazywanie artystów bezkompromisowych, śmiało czerpiących z tradycji muzyki popularnej, stosujących najnowocześniejsze kompilacje brzmień. Jesteśmy miejscem spotkań dla publiczności, artystów, dziennikarzy, dyrektorów festiwali muzycznych z Europy Zachodniej i Wschodniej. Na festiwalu grali dla nas do tej pory m.in. Killing Joke, Melvins, Kylesa, Baroness, Dälek, Ez3kiel, Electric Wizard, Mayhem czy Bohren & der Club of Gore, King Dude i Russian Circles. Sceny festiwalu zawsze lokalizowaliśmy w atrakcyjnym otoczeniu: postindustrialnym Browarze Mieszczańskim, gotyckim Kościele Marii Magdaleny i majestatycznej Hali Stulecia. Nadchodząca edycja odbędzie się macierzystym klubie Firlej.

O nas, czyli kto robi co

Asymmetry Festival tworzony jest przez fanów, sami jeździmy na festiwale, słuchamy mnóstwo muzyki i czerpiemy inspiracje z najdziwniejszych rzeczy! Nie jesteśmy dużą ekipą, ale z pasją i wbrew przeciwnościom losu realizujemy nasze zadania, tak aby nasza publiczność, czerpała jak najwięcej satysfakcji z uczestnictwa w Asymmetry!

Na czele kolektywnej drużyny stoi Robert Chmielewski, który jest dyrektorem artystycznym Asymmetry Festival. To właśnie Robert odpowiada za finalny kształt naszej imprezy. Za kompleksową produkcje wydarzenia, booking i wszelkie sprawy organizacyjne odpowiada Marcin Biedny. Dzięki jego staraniom nasze koncerty rozpoczynają się punktualnie ku zadowoleniu wszystkich - zwłaszcza ekipy technicznej. Sylwia aka Magda Świerczyńska sprawia, że wszyscy zaangażowani w projekt mają poczucie bezpieczeństwa życiowego, bo to właśnie Ona dba o nasze finanse, umowy - bez Sylwii nie byłoby niczego! Natomiast za wszelakie działania sprawiające, że cały świat ma szanse usłyszeć o naszej imprezie odpowiada Kamil Downarowicz. Kamil również zajmuje się kluczową sprawą dla Asymmetry - sprzedażą karnetów i biletów! Nieocenioną postacią jest Jakub Zasada - robi nam wspaniałe grafiki i zabezpiecza tyły. Zawsze możemy na niego liczyć. To prawdziwy asymetrowy Marines! Ogromną pomoc otrzymujemy co roku od wolontariuszy Asymmetry, którzy swoim zaangażowaniem sprawiają, że festiwal zapięty jest na ostatni guzik. 

Tak naprawdę pomaga nam całe mnóstwo ludzi, bez których całe to przedsięwzięcie nie byłoby możliwe, podobnie jak wspomnienie tutaj wszystkich przyjaciół Asymmetry! Pozwolimy sobie wymienić tylko kilka z tych osób: Lesława Dutkowskiego, pomagającego nam swym doświadczeniem dziennikarskim; Roberta Smykała, dzięki któremu wszystko pięknie słychać, Kasię Łasek, dbającą z kolei o to,  żeby wszystko było pięknie widać na scenie! 

Budżet projektu, czyli na co przeznaczymy pieniądze

Budżet całego festiwalu Asymmetry jest dużo większy niż zbierane 10 000 złotych. W zależności od zapraszanych zespołów, zasobów i działań promocyjnych, jakości sprzętu nagłośnieniowego, oświetleniowego - słowem od całej masy zmiennych, budżet wydarzenia waha się między 250 000 a 350 000 złotych. 

Głównym źródłem finansowania festiwalu są dotacje ministerialne, miejskie oraz inne granty kulturalne. Niestety, nie zawsze są one wystrczające - dlatego też prosimy Was o wsparcie. Kwota 10 000 złotych pozwoli nam zaprosić wykonawców, których wymagania są większe, artystów na których w zwykłych okolicznościach nie wystarczyłoby nam środków.

Kolejne cele akcji, czyli co dalej

Jeżeli nasza akcja zakończy się sukcesem i zbierzemy 10 000 złotych, każda dodatkowa złotówka zostanie spożytkowana ku rozwojowi festiwalu! 

W przypadku zebrania 12 000 złotych i więcej zdecydujemy się na wynajęcie lepszego systemu PA. 

W przypadku zebrania 15 000 złotych i więcej zdecydujemy się na wynajęcie lepszego systemu PA oraz oświetlenia. 

W przypadku zebrania 20 000 złotych i więcej zdecydujemy się na wydłużenie festiwalu i każdego z trzech dni festiwalu wystąpi dodatkowy artysta. 

Liczymy na Was! 

Crowdfunding, czyli dlaczego zdecydowaliśmy się na publiczne finansowanie

Od zawsze staraliśmy się robić wszystko, aby komunikacja na linii organizatorzy - publiczność była wykorzystywana do granic możliwości - każdego roku pytamy na naszych portalach społecznościowych, których artystów i zespoły chcielibyście zobaczyć najbardziej, pytamy o opinie odnośnie oprawy graficznej, organizujemy spotkania we wrocławskim Firleju, na których spotykamy się z Wami o rozmawiamy co można zrobić lepiej - kontynuując zatem nasze dotychczasowe działania, chcemy zaprosić Was do współtworzenia festiwalu w tym najbardziej kluczowym aspekcie funkcjonowania i produkcji tego wydarzenia, to jest - finansowania Asymmetry. Mając za sobą już 7 lat doświadczenia organizacyjnego, obiecujemy sprostać odpowiedzialności wobec naszych ofiarodawców! Razem damy radę! 

Termin realizacji, czyli kiedy nagrody

Dołożymy wszelkich starań, aby nagrody znalazły się w rękach naszych ofiarodawców jak najszybciej i nie przekroczymy terminu 45 dni po zakończeniu akcji! 

Powyżej, na zdjęciu możecie zobaczyć gadżety z poprzedniej edycji - nowe, Asymmetry Festival 2016 będą jeszcze lepsze - wciąż nad nimi pracujemy, gwarantujemy, że będą u Was w terminie! Jest to dla nas najważniejsza sprawa, aby być w porządku wobec naszych ofiarodawców, wobec drugiego człowieka. 

Kontakt z nami, czyli gdzie i jak można z nami porozmawiać

Możecie się z nami kontaktować, wysyłać nam propozycje zespołów które chętnie chcielibyście zobaczyć poprzez stronę PolakPotrafi.pl albo przez maila: info@asymmetryfestival.pl, w tytule wiadomości wpisując "crowdfunding". Możecie również przyjść do wrocławskiego Firleja, na Grabiszyńską 56, by razem z nami napić się pysznej kawy i porozmawiać o festiwalu i muzyce.

http://asymmetryfestival.pl/

https://www.facebook.com/Asymmetry.Fest

 

 

 Historia, czyli to co było 

Tegoroczna edycja Asymmetry Festival jest już siódmą. Liczymy na to, że będzie to szczęśliwa siódemka! Mamy dużo zapału, bo Wrocław w 2016 nosi tytuł Europejskiej Stolicy Kultury!

Poniżej możecie zobaczyć nasze dotychczasowe osiągnięcia! 


 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Asymmetry Festival 2016 ogłosił pierwszych wykonawców

wroclaw.wyborcza.pl | 2016-02-11

Tegoroczna edycja tego festiwalu poświęconego ciężko brzmiącym rockowym i elektronicznym eksperymentom odbędzie się w dniach 22-24 września. Znamy pierwsze gwiazdy imprezy, są wśród nich m.in. zespoły ze Stanów Zjednoczonych, Finlandii i Wielkiej Brytanii. Można już kupować karnety na imprezę.

Ruszyła akcja crowdfundingowa Asymmetry Festival 2016

antyportal.net | 2016-02-09

Kolejna odsłona Asymmetry planowana jest na 22 – 24 września 2016 r. Żeby powtórzyć sukces poprzednich edycji imprezy oraz sprawić, by była ona jeszcze bardziej atrakcyjna i posiadała bogatszy, różnorodny program organizatorzy uruchomili akcję crowdfundingową, w której można wesprzeć ich starania.

Akcja crowdfundingowa Asymmetry Festival 2016

www.magazyngitarzysta.pl | 2016-02-08

Kolejna odsłona Asymmetry planowana jest na 22 - 24 września 2016 r. Organizatorzy uruchomili akcję crowdfundingową, w której można wesprzeć ich starania, aby powtórzyć sukces poprzednich edycji.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 24.03.2016 21:09