Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Blanka Rylewicz

Blanka Rylewicz

Poznań

Jestem Studentką wzornictwa na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, moją pasją jest praca z dziećmi- tworzenie dla nich i razem z nimi. Pracuję jako animator zajęć artystycznych, uczestniczę w różnych projektach wspierających twórczość najmłodszych. Oprócz tego jestem dziennikarką kulturalną w Radio Afera, dzięki temu jestem bliżej sztuki i rozwijam swoje pasje które potem wykorzystuję w pracy.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

147 PLN z 2500 PLN

9 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 27.03.2014.

"Artyskrzaty", czyli plenery dla dzieci!

O projekcie

CZEŚĆ!

KIM JESTEM?

Nazywam się Blanka Rylewicz, jestem studentką Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Na co dzień oprócz studiowania pracuję z dziećmi. Prowadzę zajęcia rozwojowo-edukacyjne i artystyczne w fundacji Edukacja Demokratyczna, jestem animatorką zajęć plastycznych w przedszkolach i szkołach, organizuję festyny i zabawy okolicznościowe dla dzieci, we współpracy z fundacją Środek Świata pomagam w prowadzeniu działań artystycznych na wydarzeniach takich jak np. Pyrlandia. Od kiedy pamiętam spędzam ogrom czasu z dziećmi. Tworzę z nimi i dla nich. Jestem również dziennikarką kulturalną w radio Afera, gdzie obcuję z ludźmi ze świata artystycznego, biorę udział w wielu wydarzeniach. Ważnym dla mnie aspektem w pracy z najmłodszymi jest możliwość przekazania im jak najwięcej.

 warsztaty


 

CO JEST MOIM MARZENIEM?

W te wakacje postanowiłam zrobić coś swojego. Napisałam autorski projekt zajęć plenerowych dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Z doświadczenia wiem, jak ważne w kształceniu artystycznym jest nieograniczanie się do zamkniętej przestrzeni. Miejsce które wybrałam jest miejscem otwartym, bogatym w naturę, bezpiecznym i cichym. Mam już więc miejsce, mam projekt. Animatorów chętnych do współpracy, nawet chętnych na uczestnictwo w plenerach, tak więc to niemal wszystko by powstały Artyskrzaty!

 dzieci

ARTYSKRZATY CZYLI...?

Tegoroczny i nasz pierwszy temat zajęć to "Dookoła Świata". Dzieci będą codziennie odkrywać zwyczaje różnych krajów, kierować się za pomocą mapy, aby na sam koniec znaleźć ukryty skarb. Wszystko to będzie oparte na:

-Zajęciach aktorskich -  Prowadzone i przygotowane warsztaty przez animatorkę teatralną Monikę Łukomską. W tej części Artyskrzaty wcielać się będą w role, uczestniczyć w zabawach ruchowych i tanecznych

-Zajęciach plastycznych - to działanie w przestrzeni, odmienne od znanych każdemu zajęć przy ławce z kartką papieru. Będziemy tworzyć w grupach i indywidualnie, wykorzystując oryginalne techniki sztuki.

Planujemy też zaprosić gości specjalnych - Aktora, Malarza, Autora komiksu, Tancerkę zespołu ludowego - którzy opowiedzą o swojej pasji i również przeprowadzą zajęcia. Wszystko zakończy się festynem w pobliskim Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury ( z którym współpracujemy) gdzie także odbędzie się wystawa prac powstałych na plenerze.


DLACZEGO?

Nasze plenery będą jedynym w okolicy, tak rozszerzonym programem zajęć w okresie wakacyjnym dla dzieci. Chcemy żeby doświadczyły one coś z czym nie spotkają się w szkołach czy przedszkolach. Rozwijanie kreatywnego myślenia za pomocą wyobraźni pomaga dzieciom w późniejszej edukacji oraz daje wiele radosnych wspomnień.  

miejsce

CZEGO NAM BRAKUJE ABY ROZPOCZĄĆ PROJEKT?

Potrzebujemy pieniędzy na zakup rzeczy niezbędnych aby przywitać pierwszych warsztatowiczów takich jak:

- dywany 

- pufy

- kartoniki dla każdego dziecka do składowania prac

- mebli które zapewnią wygodę podczas podwieczorku (częściowo chcemy je wypożyczyć) 

- wieszaczki

Są to rzeczy wielokrotnego użytku które pozwolą nam rozpocząć plenerowe działanie, 2500 zł jest to oszacowana kwota minimalna.


 

W tym roku miejscem plenerów jest Wieleń - nadnoteckie miasteczko. Ale jeżeli warsztaty zakończą się sukcesem ( gdzie jedyną przeszkodą są fndusze) możesz się nas spodziewać w okolicy Twojego miejsca zamieszkania :)

 Jeżeli masz wątpliwości i chcesz się dowiedzieć więcej o projekcie, pytaj! Chętnie odpowiem!

Chciałam podziękować osobom które pomogły my w przygotowaniu projektu na polakpotrafi.pl , a są nimi:

Marek Piątek

Eliasz Tomaszewski 

Alicja Adamczyk

Maciej Janc

WIELKIE DZIĘKI!

 

logo

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 27.03.2014 18:06