Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Piotrek MY

Piotrek MY

Myślenice, Poland

Mam na imię Piotrek, jestem w wieku 33lat. Mąż cudownej żony i ojciec 2-ch wspaniałych córek. Z wykształcenia technik mechanik. Aktualnie pracuję jako kierownik robót, w branży przemysłowej. Interesuje się: elektrycznością, elektroniką, mechaniką, zdrowiem, biznesem, rozwojem osobistym, więcej nie pamiętam;). Lubię obcować z przyrodą i z rodziną:).

Napisz wiadomość do Projektodawcy

11 PLN z 9000 PLN

1 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.11.2018.

Aplikacja Uważność - bądź Tu i Teraz

O projekcie

WITAJCIE.

Celem tego projektu jest stworzenie mobilnej aplikacji, która będzie naszym przyjacielem. Będzie nas wspierała, byśmy byli TU I TERAZ i cieszyli się każdą chwilą naszego życia.                          

Czy wiecie, jak ważna jest uważność (z ang. mindfulness)? Dzięki uważności, byciu tu i teraz, życie staje się o wiele piękniejsze i łatwiejsze. Nasze umysły mają ogromną tendencję do rozmyślania, np. o przeszłości, o tym jak było, jak mogło być, czemu coś się wydarzyło, czemu ta osoba powiedziała tak, a nie inaczej, co miała na myśli, mogłem się inaczej zachować itp. A także do myślenia o przyszłości: Co może się wydarzyć jutro w pracy, jak prawdopodobnie zareaguje szef, czy auto mi się nie zepsuje, mam zabieg za 2 dni, pewnie będzie boleć? To wszystko zabiera nam bardzo dużo energii. Którą moglibyśmy spożytkować na nasze cele. Można powiedzieć, że część społeczeństwa śpi. Jak można nazwać stan kogoś, kto ciałem jest w samochodzie, a myślami tydzień temu w urzędzie?

Należy pamiętać, że organizm nie wie, że to o czym człowiek myśli, jest tylko w jego wyobraźni. Potrafi przeżywać wydarzenie, o którym człowiek myśli tak, jak gdyby ono działo się teraz. Przyspiesza bicie serca, oddech, odczuwa strach, nerwy.

Najczęściej umysł podsuwa nam niekorzystne myśli, czarne scenariusze. Dzięki uważności ograniczamy ten potok myśli, skupiamy się na odczuwaniu bieżącej chwili. Bardziej odczuwamy własne ciało, zauważamy swój oddech, bicie serca, wydarzenia, które dzieją się teraz. Wiele uznanych powszechnie autorytetów i przewodników duchowych twierdzi, że stosowanie na co dzień uważności potrafi leczyć umysł, duszę, a nawet ciało...

O uważności napisano  sporo artykułów, przykład: LINK

Mówią o niej różne książki, dam dwa przykłady: "Potęga teraźniejszości" Ekharta Tolle , "Droga miłującego pokój wojownika" Dana Millmana

Można znaleźć wiele filmików na np. Youtube. Wystarczy wpisać słowo uważność.

Ja sam mogę stwierdzić że uważność - bycie uważnym. Poprawia niesamowicie jakość życia. Jakość pracy, zdrowia, szczęścia. Wzmacnia u nas samokontrolę, więc stajemy się mniej, lub zupełnie nie podatni, na nałogi i szkodliwe przyzwyczajenia.


Co do aplikacji:

Aplikacja ma nam pomóc być obecnym, żyć tu i teraz. Będzie nam o tym ciągle przypominała, czasami nawet wybudzając nas z wewnętrznego świata.

Jak działa:

W ustalonych godzinach: powiedzmy od 8:00 do 22:00. Co godzinę dzwoni do nas, wysyła wiadomość. Pyta: o czym teraz myślisz? , Jak się teraz czujesz?, Czy czujesz jakies zapachy?, gdzie jest Twoja uwaga? , Boli Cię coś? skup się co czuje ciało. innym razem daje wskazówki: zatrzymaj się, rozejrzyj się wokół siebie. dotknij przedmiotu który jest w zasięgu ręki, poczuj jego strukturę i temperaturę.

Dzięki możliwości zapisywania reakcji, odpowiedzi. Będzie można po jakimś czasie prześledzić swoją uważność, zobaczyć o czym myślałeś w różne dni. Porównać, czy Twoja uważność poprawiła się, może pogorszyła.

Aplikacja będzie proponowała co jakiś czas jakiś materiał do przeczytania, oglądnięcia.

Będzie zawierała trochę danych, wskazówek jak być bardziej uważnym, szczęśliwym.

Czasami spyta się Ciebie, za co jesteś teraz wdzięczny. Albo poprosi byś napisał 3 rzeczy za które odczuwasz największą wdzięczność. Zapyta co Cie dziś spotkało dobrego, co złego. Czego aktualnie najbardziej pragniesz, na co masz ochotę. Czasami poprosi byś wzięła kilka głębokich oddechów, poczuła je i uśmiechnęła się. Będzie pewnego rodzaju przyjacielem.

Jak wspominałem aplikacja ma na celu wzmocnienie uważności, bycia tu i teraz. Oraz ogólnie poprawienia samopoczucia. Pomoże nam być bardziej szczęśliwymi. Ponieważ w wirze pracy, dnia codziennego zapominamy często o sobie.

Od strony technicznej:

Aplikacja jest na urządzenia mobilne, ma być całkowicie darmowa i pozbawiona reklam. W kilku językach.

Pracuję w przemyśle jako kierownik robót, więc w branży zupełnie mijającej się z produkcją aplikacji. Produkcję powierzę developerowi aplikacji mobilnych, jestem już w kontakcie z kilkoma. Jeśli chodzi o część merytoryczną, będę się konsultował z osobami które można nazwać fachowcami rozwoju osobistego/ duchowego.

Aplikacja będzie napisana dla systemów android, jeśli zbiorę większą kwotę IOs - a konkretnie drugie tyle (czyli 18000zł).

Częstotliwość działania aplikacji będzie ustawialna, tak samo jak rodzaj powiadomień, dzwonków itp.

Szafa graficzna będzie oczywiście jak najprzyjemniejsza dla oka, oraz będzie możliwość wyłączenia grafiki tła (gdy za bardzo rozprasza).

Aplikacja będzie bez reklam, jak wspominałem całkowicie darmowa, aktualizowana, poprawiana.

 

Nasze "niskie" progi:

9000zł - Aplikacja na platforme ANDROID

18000zł - Aplikacja na platformy ANDROID I IOS

 

Jeśli uzbieram kwotę pośrednią. Środki przeznaczę na zwiększenie atrakcyjności aplikacji, oraz na rozreklamowanie jej. Tak aby, jak największa liczba osób mogła z niej skorzystać.

 

Terminy:

Nagrody - do 14dni

 

Stworzenie aplikacji:

do 2 miesięcy

 

Jeśli masz pytania, chcesz coś zasugerować, pisz proszę:

Kontakt: aplikacja.uwaznosc@interia.eu
Zachęcam Cie do poczytania lub posłuchania o Uważności.Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.11.2018 22:10