Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Antyszczepionkowcy.biz

Antyszczepionkowcy.biz

Wroclaw, Poland

Jesteśmy Polskimi Liderami Branży Antyszczepionkowej

Napisz wiadomość do Projektodawcy

74319 PLN z 10000 PLN

950 Wspierający

41 dni do zakończenia

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 30.04.2019 21:09

antyszczepionkowcy.biz - satyryczna gra karciana

O projekcie

Celem projektu jest wydanie satyrycznej gry karcianej antyszczepionkowcy.biz. 

Gra powstała przy konsultacji merytorycznej lekarzy i naukowców, żeby walczyć ze szkodliwymi teoriami spiskowymi szerzącymi się wokół tematyki szczepień. Honorowy Patronat nad grą objął Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu oraz Dolnośląska Izba Lekarska. Dodatkowo, za każdy sprzedany egzemplarz gry zakupimy jedną szczepionkę w ramach akcji charytatywnej!

 

 

Na fali niewiedzy i sceptycyzmu żeruje "medycyna alternatywna”, która oferuje cudowne sposoby na ratowanie zdrowia, niemające żadnego umocowania w nauce, ale za to przynoszące oszustom całkiem spore przychody

Gra jest inspirowana pracami naszego patrona, dr. hab. Marcina Napiórkowskiego, specjalisty od tzw. “mitologii współczesnej”, który w swoich publikacjach wyjaśnia, jak rozmawiać ze zwolennikami teorii spiskowych oraz jak walczyć ze szkodliwymi mitami.Chcesz zarobić łatwe pieniądze? Zdobyć sławę? Zostać guru? Nie masz w sobie za grosz moralności?

Dobrze się składa!
Antyszczepionkowcy.biz w prosty i przyjemny sposób nauczą Cię, jak zrealizować swoje cele, a przy okazji rozwiązać problem globalnego przeludnienia.

Antyszczepionkowcy.biz to nasza autorska gra karciana dla 2 do 4 osóbPodczas trwającej od 15 do 45 minut dynamicznej rozgrywki Gracze wcielają się w rolę hochsztaplerów rywalizujących o fotel Pierwszego Prezesa Naczelnej Izby Antyszczepionkowej. Żeby uzyskać ten tytuł inwestują w bezużyteczne Produkty i starają się zdobywać Wpływy. W drodze do zwycięstwa mogą im przeszkodzić jedynie choroby, które wraz z ich działaniami stają się coraz bardziej niebezpieczne! W grze znajduje się talia 88 dwufunkcyjnych kart, specjalna plansza Globalnego Wskaźnika Odporności oraz 5 kart ustaw. 

Proste zasady dla początkujących, różne strategie dla zaawansowanych, dużo śmiechu dla wszystkich!

Nasza gra będzie dostępna bezpłatnie, w formie do samodzielnego druku, aby każdy, bez względu na zasoby finansowe, mógł skorzystać z naszego narzędzia do walki z mitami antyszczepionkowymi (i dobrze się bawić!). Wiemy jednak, że są osoby, które wolą zakupić już gotowy produkt, dlatego w ramach akcji crowdfundingowej zdecydowaliśmy się umożliwić realizację i tej opcji. Przy tej okazji chcemy wesprzeć akcję charytatywną i zakupić szczepionki dla dzieci w krajach rozwijających się, gdzie szczepienia nie są bezpłatne, a rodziców często nie stać na ich zakup. 

 

Press your luck: mechaniczna mieszanka Port Royale, Splendoru i Eksplodujących Kotków, w której możesz zorganizować własne Ospa Party!

W swojej turze będziesz zarządzał ryzykiem związanym z podejmowaniem działań w świecie pełnym niebezpiecznych chorób: w celu zdobycia pieniędzy odsłaniasz po jednej karcie z talii. Sam decydujesz, czy spieniężyć zyski, czy ryzykować odsłanianie kolejnych kart. Kontakt z chorobą może się dla Ciebie źle skończyć (szczególnie, gdy trwa Epidemia!) - chyba że wcześniej zdecydowałeś się zaszczepić.

Co jest dla Ciebie większym zagrożeniem: Krztusiec czy Twoja zachłanność?

 

 Fragment Instrukcji:

 

Pełną instrukcję do gry znajdziesz tutaj. [klik] Może się ona nieznacznie różnić od finalnej wersji.

 

Przykładowa rozgrywka (2 graczy, wariant rozszerzony):

 

Po miesiącach pracy nad projektem 01.01.2019 wypuściliśmy do sieci pierwszą stabilną wersję gry. Od tamtej pory prototyp gry ściągnęło ponad 4300 osób! W ankiecie ewaluacyjnej tego prototypu otrzymaliśmy blisko 400 wiadomości zwrotnych.

Na tej podstawie stworzyliśmy lepszą wersję gry, której testy prowadziliśmy na żywo. Zostaliśmy też zaproszeni przez Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu do przeprowadzenia warsztatów rozbrajania teorii spiskowych, połączonych z grą w antyszczepionkowcy.biz w ramach Dni Otwartych uczelni!

Gra została zaprezentowana także na evencie planszówkowym Gryfny Szpil w Zabrzu, organizowanym przez Silesia on Board, na spotkaniu autorów i testerów gier planszowych Monsoon Group w Warszawie oraz wielu dedykowanych spotkaniach w różnych miastach w Polsce.

Prototyp gry został wylicytowany aukcji WOŚP za sumę 610 zł, która w całości została przekazana na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla małych pacjentów!

Do tej pory o grze ukazało się ponad 30 publikacji zarówno w mediach tradycyjnych, jak i w Internecie.

Wybrane z nich:

Gazeta LekarskaNauka w Polsce, Big Bad DiceWirtualne MediaUniwersytet SWPSAsz:DziennikAntyradio.plHello ZdrowieRP.plWyborcza.plGazeta Wrocławska

 

 

Chcemy, żeby antyszczepionkowcy.biz promowali także ideę transparentnych zakupów. Wiemy, że we współczesnym świecie ludzie są świadomi i oczekują przejrzystości. W opozycji do wymienianych w tytule wątpliwej klasy biznesmenów chcemy stworzyć produkt, który będzie wzbudzał zaufanie. Antyszczepionkowcy.biz opierają się na trzech filarach: przejrzystości cenytransparentności produkcji oraz kapitale społecznym. Na czym polega ten ostatni? Zyskami ze sprzedaży podzielimy się z wybraną inicjatywą społeczną.

Koszta stałe i materiały - część ceny produktu to koszt materiałów użytych do produkcji, koszty druku prototypów, zakupu fontów, wynagrodzenie za pracę wspierających nasz projekt wykonawców, transport oraz prowizja serwisu PolakPotrafi.pl
Podatki - działamy legalnie i odprowadzamy podatki w Polsce.
Inicjatywa społeczna - koszt zakupu jednej szczepionki z zestawu podstawowych szczepień (przeciw polio, tężcowi i gruźlicy)

 

 

 

Wszystkie zestawy z grą zakupione pierwszego dnia kampanii zostaną opatrzone specjalną dedykacją od autorów! Jeżeli nie chcesz dostać dedykacji lub dedykacja ma być dla kogoś specjalnego, koniecznie napisz do nas :)

Cena podstawowa naszej gry podczas akcji crowdfundingowej wynosi 59 zł. Przez pierwsze dwa tygodnie zapewniamy darmową wysyłkę gry, jak i przy zakupie większej ilości egzemplarzy. Zapewniamy, że nasza gra na pewno nigdy nie będzie tańsza (nawet w promocji itp.) Ze względu na to, że zawodowo zajmujemy się innymi rzeczami, nie możemy wykluczyć, że akcja crowdfundingowa będzie jedyną możliwością zakupu pudełkowej wersji gry.

Gra zostanie dostarczona do wspierających w tym roku, gdzieś pomiędzy rocznicą wybuchu epidemii ospy we Wrocławiu, a Bożym Narodzeniem :)

 

 

Jesteśmy młodym małżeństwem, które lubi spędzać wspólnie czas na graniu w gry planszowe i długich spacerach z psem.

 

ALEKSANDRA STEFANIAK 
Lekarka Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu, w trakcie studiów doktoranckich w Katedrze i Klinice Dermatologii, Wenerologii i Alergologii UM we Wrocławiu, wieloletnia edukatorka Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Tytuł lekarza uzyskała na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach, ale zaraz po studiach przeniosła się do Wrocławia. Jest zrzeszona w Dolnośląskiej Izbie Lekarskiej.

KUBA STEFANIAK
Programista, miłośnik gier planszowych i ironii. W projektowaniu mechaniki gry wykorzystał m.in. doświadczenie z tworzenia systemów symulacyjno-treningowych dla Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, a także czasu spędzonego w Instytucie Informatyki Teoretycznej i Stosowanej Polskiej Akademii Nauk.

Grę tworzymy z przyjaciółmi. Wszystkie grafiki, jak i całą identyfikację wizualną stworzyła projektantka graficzna KATARZYNA GĘBOREK.

 

Chcesz porozmawiać o antyszczepionkowcy.biz? Dowiedzieć się o najbliższych eventach? A może jesteś sklepem, który chciałby się zaopatrzyć w antyszczepionkowców?
Najnowsze informacje znajdziesz na: http://facebook.com/antyszczepionkowcybiz

Zapraszamy również do kontaktu mailowegoantyszczepionkowcybiz@gmail.com

 

Patroni Honorowi

Marek „Raper GiSu” Posobkiewicz – Główny Inspektor Sanitarny w latach 2012-2018
Łukasz Durajski – przewodniczący Zespołu ds. Szczepień Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie
Dawid Ciemięga – Lider Roku 2018 w Ochronie Zdrowia

 

 

Patroni Medialni i Współpraca

szczepienia_rozwiewamy_watpliwosci  
silesia-on-board      

 

 TL;DR:

Korekta tekstu: Agnieszka Przybyła-Wilkin.
Lektor: Marek Bednarski
Dziękujemy!

Media o Twoim projekcie:

Grą w antyszczepionkowców. Oryginalny pomysł wrocławskiego małżeństwa

wroclaw.tvp.pl | 2019-03-19

Do tej pory lekarze informowali, przekonywali, a nawet straszyli. Mimo to wciąż rośnie liczba osób, które unikają szczepień. Dwoje wrocławian wybrało inną drogą – młode małżeństwo stworzyło grę karcianą, która ruchy antyszczepionkowe pokazuje w krzywym zwierciadle.

FAKTY TVP3

wroclaw.tvp.pl | 2019-03-19

Codzienne wydanie programu informacyjnego TVP3 Wrocław. Od 12:18 fragment o grze antyszczepionkowcy.biz

W 14 minut zebrano 10 tysięcy złotych na wydanie gry promującej szczepienia

www.wirtualnemedia.pl | 2019-03-19

Twórcy gry \"Antyszczepionkowcy.biz\" potrzebowali tylko 14 minut, by na jej wydanie zebrać 10 tysięcy złotych. Zbiórka trwa nadal w serwie Polak Potrafi.

Antyszczepionkowcy.biz: zbiórka idzie jak burza

www.medexpress.pl | 2019-03-18

Po dwóch dniach zbiórki na portalu crowfundingowym autorzy gry satyrycznej Antyszczepionkowcy.biz zebrali niemal 60 tysięcy złotych. Wydanie gry wsparło ponad siedemset osób – a to zaledwie początek, bo zbiórka będzie trwać do końca kwietnia.

ANTYSZCZEPIONKOWCY.BIZ – ZAPOWIEDŹ GRY

bigbaddice.pl | 2019-03-18

Witajcie 🙂 dzisiaj przygotowałam dla Was zapowiedź dość ciekawej gry karcianej, która w dość przewrotny i arcyciekawy sposób ma zobrazować społeczeństwu jak wielką wartość mają szczepienia ochronne.

DOKTORANTKA UM WE WROCŁAWIU WSPÓŁTWÓRCZYNIĄ GRY ANTYSZCZEPIONKOWCY.BIZ

forumakademickie.pl | 2019-03-18

Antyszczepionkowcy.biz – satyryczna gra karciana pokazująca konsekwencje i realia działań wyrachowanych biznesmenów zdobywających fortuny w branży antyszczepionkowej i altmedowej, jest już dostępna w klasycznej formie. Jednym z jej patronów honorowych został Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu.

Antyszczepionkowcy.biz: oto gra karciana w słusznej sprawie walki z pseudonauką i szarlatanerią

bezprawnik.pl | 2019-03-18

Ruchy antyszczepionkowe stanowią istotny problem społeczeństw w całym zachodnim świecie. (...) Można z nimi walczyć, można załamywać ręce i ubolewać nad stanem naszej cywilizacji. Można też się z nich śmiać. Ułatwić ma to gra Antyszczepionkowcy.biz.

Dramat znachorów. Gra o antyszczepionkowcach wypiera z rynku lewoskrętną witaminę C

aszdziennik.pl | 2019-03-18

Widmo bankructwa zajrzało w oczy znachorom na terenie całego kraju. Wszystko przez grę karcianą Antyszczepionkowcy.biz, która zaczyna sprzedawać się lepiej niż tabletki z kiszonej kapusty. Przeciwnicy pseudonauki ufundowali ją w serwisie PolakPotrafi w niespełna 14 minut.

Polska karcianka o antyszczepionkowcach ufundowana w 14 minut

www.antyradio.pl | 2019-03-18

Antyszczepionkowcy.biz – gra, w której stawką jest fotel Pierwszego Prezesa Naczelnej Izby Antyszczepionkowej – stała się hitem zbiórki internetowej. Fundusze na produkcję gry oraz zakup szczepionek zgromadzono w 14 minut, mimo że wszyscy chętni będą mogli sobie pograć za darmo.

Gra Antyszczepionkowcy.biz ufundowana w rekordowym tempie

www.umed.wroc.pl | 2019-03-18

Zaledwie 14 minut wystarczyło, by zebrać minimalną, niezbędną kwotę do ufundowania gry Antyszczepionkowcy.biz, której pomysłodawczynią jest Aleksandra Stefaniak, doktorantka Katedry i Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii.

Autorzy gry, która pomoże w walce z przeciwnikami szczepień zebrali kilkadziesiąt tysięcy złotych

www.newsweek.pl | 2019-03-18

Oparta na czarnym humorze gra karciana, która uświadamia, jakimi ukrytymi mechanizmami posługują się przywódcy ruchów antyszczepionkowych, została sfinansowana w ciągu... 14 minut od rozpoczęcia zbiórki. Autorzy zebrali już prawie 60 tys. złotych (...)

Gra karciana o antyszczepionkowcach: ekspresowa zbiórka środków

www.politykazdrowotna.com | 2019-03-17

Mniej niż kwadrans zabrało autorom gry zebranie środków na jej wydanie. W jakie postacie będzie można się wcielić? Na co trafią pieniądze ze sprzedaży?

ANTYSZCZEPIONKOWCY – WRAŻENIA Z ROZGRYWKI – ZARAZA, MÓR, FRANCA I TRĄD!

bigbaddice.pl | 2019-03-17

ANTYSZCZEPIONKOWCY OD PARU DNI SZTURMUJĄ PORTAL POLAKPOTRAFI.PL I JUŻ W CIĄGU PIERWSZYCH KILKU GODZIN GRA ZOSTAŁA W PEŁNI UFUNDOWANA I TERAZ NA SPOKOJNIE SĄ ODBLOKOWYWANE KOLEJNE PROGI KAMPANII.