Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Piotr Suchenia

Piotr Suchenia

Reda

Nazywam się Piotr Suchenia, jestem Gdynianinem z urodzenia oraz maratończykiem, triathlonistą i bloggerem (www.run-passion.pl) z …wyboru.

Jako pierwszy z Polaków zwyciężyłem w najzimniejszym maratonie na ziemi – North Pole Marathon 2017, wygrałem Spitsbergen Marathon 2016 oraz zająłem trzecie miejsce w Midnight Sun Marathon w Tromso, pokonując trzy najbardziej wysunięte na północ maratony świata.

Do moich najważniejszych sportowych osiągnięć należą:

I m. w North Pole Marathon 2017 r.,
I m. w Spitsbergen Marathon 2016 r.,
IV m. w Reggae Marahon na Jamajce 2015 r.,
V m. w Bangkok Marathon 2014 r.,
II m. w Palma de Mallorca Marathon 2013 r.,
III m. w Midnight Sun Marathon w Tromso 2012 r.,

Moje hasło na życie to: Walka trwa a meta zweryfikuje wszystko !

Napisz wiadomość do Projektodawcy

31066 PLN z 30000 PLN

124 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

103%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.10.2017.

Antarctic Ice Marathon 2018

O projekcie

#POLEONPOLES

>>> CEL >>> 

Antarctic Ice Marathon – to impreza organizowana na najzimniejszym i najbardziej suchym kontynencie na świecie, jakim jest Antarktyda. Start i meta maratonu zlokalizowane są w pobliżu bazy Union Glacier Camp o współrzędnych geograficznych 79 ° 47' S 82 ° 53’ W, czyniąc tym samym ten bieg jednym z najzimniejszych na świecie oraz najbardziej wysuniętym maratonem na południe. To dość nieprzyjemne miejsce do biegania, ale właśnie tam jest rozgrywany bieg na  dystansie 42 km i 195 m, w którym biorą udział maratończycy z  całego świata. 

13 grudnia 2018 roku odbędzie się kolejna edycja tego maratonu, w której chciałbym wystartować, gdyż "Jak się powiedziało B, jak biegun, należy powiedzieć A, jak Antarktyda" .

Cel jest „prosty”. Wygrać !

Zwyciężając Antarctic Ice Marathon, mam szansę, jako pierwszy Polak w historii wygrać maraton na Biegunie Północnym oraz południowym i tym samym zapisać się w historii polskiego maratonu.

 >>> O MNIE >>> 

Nazywam się Piotr Suchenia, znajomi mówią na mnie Suchy. Nie wiem, czy to ze względu na nazwisko, czy na budowę ciała. Jestem maratończykiem, triathlonistą, trenerem personalnym oraz bloggerem piszącym na www.run-passion.pl. Można mnie znaleźć również na facebooku, gdzie jestem aktywny na swoim fan page na instagramie  oraz na YouTube.

W 2017 roku, jako pierwszy z Polaków wygrałem maraton na Biegunie Północnym, czyli North Pole Marathon a rok wcześniej Spitsbergen Marathon. W 2012 stanąłem na najniższym stopniu podium Midnighy Sun Marathon w Tromso i tym samym ukończyłem z powodzeniem trzy maratony znajdujące się za kołem podbiegunowym.

>>> BUDŻET >>> 

Może najpierw dlaczego crowdfunding. Wyprawa na Antarktydę to bardzo droga sprawa. Po "przygodach" na biegunie północnym, na który musiałem lecieć "na raty"  mój budżet, którego duża część przeznaczona była na Antarctic Ice Marathon został znacznie uszczuplony, ale mimo tego nie poddałem się i jak wiecie pojechałem, przebiegłem i zwyciężyłem. Pokazałem tym samym wielu osobom, że nie można się załamywać, martwić na zapas i rezygnować ze swojego celu i ze swojej pasji. Trzeba iść za marzeniami i dążyć do ich realizacji mimo tego, że nie raz na naszej drodze może powstać "lodowa szczelina" która skutecznie uniemożliwi nam pierwsze, drugie czy nawet trzecie podejście do celu. Startując i wygrywając North Pole Marathon zmotywowałem wiele osób do walki na trudnej sportowej oraz życiowej drodze, pokazując że niesprzyjające warunki atmosferyczne wcale nie są przeszkodą do realizacji marzeń. 

Pamiętając wsparcie, jakie otrzymałem od sponsorów, przyjaciół, znajomych i wielu "bezimiennych" osób, które wsparły mnie w drodze na północ, postanowiłem jeszcze raz poprosić o pomoc i wsparcie i właśnie dlatego wybrałem tą drogę. 

...wracając do kosztów. Wyjazd na Antarktydę to dość skomplikowane logistycznie przedsięwzięcie. Na początku należy dolecieć do Chile (Punta Arenas) by po prawie 5 godzinach lotu starym rosyjskim IL- 76 wylądować na pasie startowym nieopodal bazy Union Glacier Camp 79 ° 47' S 82 ° 53’. Wszystko zależy oczywiście od pogody i to znów ona będzie rozdzwała karty.

Żeby dopiąć budżet potrzebuję 30 000 zł. To sporo, ale mam nadzieję, że podobnie, jak w przypadku Waszej pomocy przy wyjeździe na North Pole Marathon, uda mi się zebrać tą kwotę i będę mógł wystartować w maratonie na biegunie południowym. 

>>> NAGRODY >>>

W zamian za wsparcie i pomoc przygotowałem dla Was ciekawe i oryginalne nagrody, które znajdziecie w kolumnie po prawej stronie.


 WALKA TRWA !!!

"Najgorszy jest brak wiary, on nas zabija, bez niej marzenia obumierają". – Marek Kamiński, polarnik

 #POLEONPOLES

"Podróż wyostrza spojrzenie, zwiększa dystans do problemów. To potrzeba konfrontacji z inną rzeczywistością, spotkania z innymi ludźmi. Wszystko jednak rozpoczyna się od marzeń, a te są przywilejem samotników. Powszechnie wiadomo, że wspólną cechą większości podróżników, alpinistów, grotołazów oraz innych osób w zaawansowanym stadium idiotyzmu jest fakt nieposiadania dostatecznej ilości pieniędzy, które umożliwiłyby im realizację planów". – Romuald Koperski 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.10.2017 22:10