Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Emanuel Bąk

Emanuel Bąk

Warszawa

Właściciel Amazeing Escape Room.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

18751 PLN z 20000 PLN

105 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

93%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 23.09.2019.

Amazeing Escape Room

O projekcie

 

 

Potrzebujemy Waszego wsparcia w zbudowaniu, modernizacji i otworzeniu różnorodnych pokoi zagadek (Escape Roomów) na terenie Warszawy. Jesteśmy profesjonalną firmą zajmującą się tworzeniem tego typu rozrywki od wielu lat, jednak po nagonce medialnej i szerzeniu niechęci wobec Escape Room’ów i ich właścicieli, spotkaliśmy się z miesiącami przeciągania spraw administracyjnych oraz różnorodnymi utrudnieniami w dalszym prowadzeniu działalności, co mocno wpłynęło na nasz budżet. Mimo bardzo dużych środków pieniężnych przeznaczonych na ponowne otwarcie, po ponad pół roku przymusowego czekania oraz opłacania lokalu i coraz to nowszych dokumentów, ekspertyz itp., jesteśmy zmuszeni prosić Was o pomoc.

 

 

 

Amazeing Escape Room: Jedna z Warszawskich firm Escape Room, poprzednio zlokalizowana na Białołęce. Stworzona przez młodych pasjonatów tego typu rozrywki. Pokoje Wyspa i Łowca Głów do końca swojego istnienia utrzymywały się wśród najlepszych pokoi w Warszawie. Nasze pokoje cieszyły się dobrą renomą i wieloma pozytywnymi opiniami. 
 

 

 

 

 

 

Łukasz: lat 27, wspaniały mąż; były student Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, miłośnik elektroniki (hobbysta), naprawi prawie każdy sprzęt elektroniczny. Uwielbia różnego rodzaju gry - komputerowe, planszowe, escape roomy i zagadki. Kocha koty, ma 2 psy i 1 kota - wszystko znalezione i przygarnięte (z czego 2 znalezione na terenie Białołęki w dawnej lokalizacji - zupełnie nowy poziom “przynoszenia pracy do domu”). Znany jako “ten Pan z dredami”.

 

 

Emanuel: lat 27, były student Informatyki, uwielbia różnego rodzaju gry, zarówno grać w nie jak i wymyślać nowe, w tym między innymi escape roomy. Początkujący programista, tworzy nawet grę typu point and click w klimacie escape roomu, która niedługo ujrzy światło dzienne. Kocha ramen w każdej postaci, sushi i planuje wycieczkę do Japonii.

 

 

Przede wszystkim jest to nasze główne zajęcie, w którym łączymy pracę z hobby. Czy jest coś lepszego niż chodzenie do pracy, którą się lubi, w której można spotkać Was i porozmawiać o naszych wspólnych zainteresowaniach? Od stycznia zainwestowaliśmy w ponowne otwarcie już bardzo dużo środków, większość z nich pochłoneły wydatki na sprawy administracyjno-urzędowe. Nie chcemy przerywać działalności przez sytuację, na którą nie mamy żadnego wpływu (wielomiesięczne oczekiwanie na decyzje kolejnych urzędów). Najgorsza dla nas jest bezczynność, więc mamy nadzieję, że niedługo “odwiążą nam ręce” i będziemy mogli w pełni sił robić to, co kochamy najbardziej. 

Bo łączy nas wszystkich wspólna pasja!


 

 

Przez ponad dwa lata (do stycznia tego roku), prowadziliśmy Escape Room na warszawskiej Białołęce. Niestety wraz ze zmianą właściciela lokalu oraz nagonką medialną na tego typu działalności, otrzymaliśmy natychmiastowe wypowiedzenie lokalu przez nowego właściciela, mimo wcześniejszych ustaleń o dalszym najmie. Pozytywne wyniki wszystkich kontroli nie miały znaczenia, po prostu musieliśmy zmienić miejsce pracy. Mieliśmy przeznaczone środki na ten cel oraz nową siedzibę. Od kilku miesięcy wynajmujemy nowy lokal, na warszawskim Żoliborzu. Niestety wciąż dotykają nas skutki czarnego PR’u i absurdalne blokady urzędnicze. Planowaliśmy otwarcie nowych pokoi najpóźniej pod koniec marca tego roku, jednak przez drobiazgowość, czepliwość i zwlekanie z wydawaniem decyzji urzędowych, otwarcie przesuwa się o co najmniej 4 miesiące (a może i dłużej). W trakcie tych miesięcy nie możemy zrobić nic w lokalu, ale opłacamy czynsz, media i ekspertyzy. Walczymy też z kolejnymi wymogami dodawanymi w międzyczasie przez urzędy (w tym, absurdalny wymóg urzędu o przebudowę elewacji całego pawilonu, mimo iż nie ma to nic wspólnego z bezpieczeństwem i istnieniem naszego lokalu; ot można postawić taki wymóg, więc czemu nie?).

 

Zależy nam na tym, aby wystartować w nowej lokalizacji ze świetnymi pokojami zagadek. Przez lata pracowaliśmy i wkładaliśmy wiele serca w nasze pokoje, co dawało nam niesamowicie dużo satysfakcji (zwłaszcza, że większość z Was doceniała nasz trud, o czym świadczy multum pozytywnych wspomnień, wrażeń i opinii). Gwarantujemy, że nadal będziemy z takim samym sercem i zapałem budować nasze pokoje zagadek, gdy tylko staniemy z powrotem na nogi.

Nie chcemy poddawać się po tylu miesiącach ciężkiej walki i tylu latach realizowania naszej pasji!

 

 

 

 

Chcemy otworzyć zupełnie nowe, w pełni zaawansowane i dopracowane pokoje zagadek, które zapadną w pamięć każdemu kto nas odwiedzi. Wiążą się z tym wszystkie koszty związane z budową jak i modernizacją istniejących rozwiązań. Przede wszystkim jednak musimy jeszcze opłacić wiele ekspertyz i dokumentów, które wymagane są przez urzędników.

 

Przez ostatnie miesiące działalności w poprzedniej lokalizacji budowaliśmy nowy pokój Księga Zła - obecnie go przenosimy! Mamy już elementy wystroju i zagadek, jednak w związku z wymuszoną zmianą lokalizacji musimy zmodernizować, odbudować i dobudować niektóre elementy, jak również wprowadzić pewne modyfikacje i zmiany.


Mamy też za sobą sporą część dokumentów, jak ekspertyzy: ppoż, budowlane, sanitarne, ale to jeszcze nie koniec. Czekają nas również kolejne miesiące opłat za lokal, z którego jeszcze nie możemy korzystać (jest to kilka tysięcy złotych miesięcznie).

 

 

Każdą złotówkę przeznaczymy na budowę pokoi zagadek,w tym: dekoracje, zabezpieczenia, elektronikę, farby i inne niezbędne materiały. Wasz wkład pozwoli nam kontynuować tworzenie kolejnych escape roomów, które dostarczają i Wam, i nam niesamowitej rozrywki.

 

Wszystkie dodatkowe pieniądze przeznaczymy na większy komfort dla gości w lokalu: lepiej wyposażona poczekalnia, odnowiony korytarz, dystrybutory wody. To wszystko pozwoli nam pozostawić na Was lepsze wrażenie po wyjściu z Amazeing Escape Room. 

 

 

WSZYSTKO! Nasze pokoje wymyślamy, budujemy i dopieszczamy z myślą o Was, żeby móc obserwować Wasze zdziwienie, zachwyt i uśmiech. Dla nas liczy się, żeby to Wam się podobało!

Dodatkowo za każdą pomoc oferujemy różnego rodzaju nagrody, od zniżek i darmowych wejść do naszego escape roomu po możliwość pozostawienia po sobie śladu w kolejnych naszych pokojach.

 

 

 Przez ponad dwa lata prowadzenie Amazeing Escape Room było dla nas świetną przygodą w trakcie, której poznaliśmy mnóstwo wspaniałych ludzi, którzy podzielają nasze hobby. Przede wszystkim jednak było to nasze główne zajęcie i miejsce pracy, z którego się utrzymywaliśmy. Przez ostatnie sześć miesięcy utraciliśmy je, a wszelkie nowe koszty pokrywamy z własnych kieszeni.

Wcześniej nie braliśmy pod uwagę crowdfundingu, jednak blokady, które nas spotykają przerosły jakiekolwiek, nawet najczarniejsze scenariusze. Nie chcemy obniżać liczby, efektowności i jakości pokoi, które budujemy, bo zawsze najbardziej zależało nam, aby dostarczyć Wam jak najlepsze pokoje. Jednak, obawiamy się, że skutki negatywnego nastawiania społeczeństwa (przede wszystkim urzędów) do Escape Roomów, uniemożliwią nam ponowne otwarcie firmy i dalsze realizowanie pasji, a wam odbiorą kolejne miejsca zabaw!

Dlatego właśnie prosimy o Wasze wsparcie: naszych klientów, gości i z czasem często znajomych! Razem pokażmy, że Polak potrafi - nawet kiedy wiatr w oczy i kłody pod nogi, bo kto jak nie my?

 

 

 

Nasz Fanpage, na którym znajdziecie wszystkie aktualności i nowinki z etapów realizacji projektu:

https://www.facebook.com/AmazeingEscapeRoom/

 

Email: amazeing.escaperoom@gmail.com

 

Możecie też do nas dzwonić, lubimy pogadać o Escape Roomach 😊

(+48) 502 571 335
(+48) 510 497 847

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 23.09.2019 22:10