Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Paweł Knapiński

Paweł Knapiński

Puszczykowo

Aluminium Overcast jest zespołem o mocy Latającej Fortecy. To wybuchowa mieszanka trzech różnych charakterów, która od 2008 roku zajmuje się robieniem nieprzypadkowego hałasu. Razem ze swoją (nie)wierną towarzyszką przemierzają podniebne przestrzenie hard rockowych brzmień, pojawiając się od czasu do czasu na poznańskich scenach.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1740 PLN z 1600 PLN

22 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

108%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 26.06.2015.

Debiutancka płyta ALUMINIUM OVERCAST

O projekcie

Witajcie!

Zespół Aluminium Overcast od dawna podbija poznańskie sceny. Przyszedł czas, aby wydać pierwszą, kompletną płytę. Niestety takie przedsięwzięcie wiąże się z kosztami, które przewyższają świeżo upieczonych absolwentów poznańskich uczelni.

 

Tu właśnie zwracamy się z prośbą do Was! Wybraliśmy crowdfunding, ponieważ wierzymy, że pomożecie nam w osiągnięciu zamierzonego celu, a przy okazji będzie mnóstwo dobrej zabawy! Każda wpłata oznacza dla nas ogromne wsparcie :)

 

Ewentualna nadwyżka (odpukać, żeby nie zapeszać) pomoże nam w realizacji teledysku oraz organizacji kolejnych imprez, w tym dokompletowanie sprzętu, o który nie tak łatwo :)

 

Poczytajcie, posłuchajcie i do zobaczenia na koncertach!

 

 


O NAS

 

Obecny skład:

Tomuś

 

Tomasz Bednarski. Ten, jakże groźnie wyglądający gangster, jest żywiołowym frontmanem grupy. Pozory mylą, ale duszę ma czysto poetycką - odpowiada za większość tekstów, ich wokalne wykonywanie, a także grę na gitarze basowej, zwaną Baśką. Uczestnik ćwierć-, pół- i całych maratonów. Niektóre już za sobą niektóre w planach :) Amator squasha, podobnie jak reszta ekipy. Na codzień wypruwa sobie żyły pracując w firmie budowlanej, gdzie pilnie uczy się zarządzać chyżą kadrą. Wykładowcy z Politechniki Poznańskiej na pewno byliby dumni! (Albo by się nie przyznali, tak czy owak jedna z tych dwóch rzeczy jest pewna).

 

 

Michaś

 

Michał Majos. Nieokrzesany i nieprzewidywalny. Drugi trzon zespołu i choć nie wygląda - jeden z najstarszych założycieli (w rozumieniu - jeden z "najpierwszych"). Nie pali - od dwóch lat rzuca. Jego centrum dowodzenia znajduje się za garami, gdzie buduje muzyczny fundament razem z panem kierownikiem od Baśki. Prywatnie zajmuje się optymalizacją procesów produkcyjnych (czy jakoś tak). Fan tenisa, a także czynny zawodnik. Absolwencik poznańskiego Uniwersytetu Ekonomicznego.

 

 

Pawełek

 

Paweł Knapiński. Stosunkowo nowy nabytek zespołu. Powołanie w szeregi AO oraz kontrakt na czas nieokreślony kosztował menedżerów zespołu majątek. I się nie opłacało ;) A tak na poważnie - pierwsza gitara w grupie, obecnie także jedyna. Studiował razem z kierownikiem Tomusiem, nawet ten sam kierunek. Przesiaduje obecnie w biurze projektowym i dopieszcza projekty drogowe, aby już nikt na te polskie drogi nie narzekał. Również pasjonuje się tenisem, stąd odbywają się czasem zacięte pojedynki z reprezentacją sekcji bębnów.

 

 

 

HISTORIA 

Aluminium Overcast w pigułce


Koncepcja stworzenia zespołu narodziła się pod koniec 2006 roku. Wtedy to w 3-osobowym składzie (Kuba, Łukasz, Tomasz) zaczęły odbywać się pierwsze próby. Aspiracje znacznie przewyższały nasze ówczesne możliwości, zarówno pod względem umiejętności jak i sprzętu. Borykaliśmy się wówczas z typowymi dla początkujących kapel problemami: brakiem sprzętu, miejsca do grania oraz niepełnym składem. Jednak z biegiem czasu udało się stopniowe te problemy wyeliminować. Do zespołu dołączył Aras i wówczas pod nazwą Nekrogrill, grając głównie covery, poszukiwaliśmy własnego brzmienia i realizowaliśmy nasze pierwsze muzyczne pomysły.

Sytuacja zmieniła się w kwietniu 2008 roku. Za garami zasiadł Michał zastępując Arasa. Skład ustabilizował się na dobre i zaczęliśmy grać regularne próby, już pod szyldem Aluminium Overcast. Po kilku miesiącach, którym towarzyszyły spore problemy ze znalezieniem na stałe salki prób, udało się zagrać pierwszy koncert - 22 listopada 2008 roku - w Opalenicy. Utwierdziliśmy się wówczas w przekonaniu, że to co robimy daje nam dużo radości i postanowiliśmy to kontynuować. Jednak na kolejny koncert trzeba było poczekać ponad rok. W październiku 2009 roku nagraliśmy w Black Cat Studio nasze pierwsze demo, a dwa miesiące później debiutowaliśmy w Poznaniu w SVEJKu, w którym potem pojawialiśmy się jeszcze kilka razy.

 


2010 rok to kilka koncertów i powiększanie naszego repertuaru. Jako najważniejszy (i największy) wypada tutaj przywołać koncert na poznańskich Juwenaliach, który zagraliśmy 20 maja. Niedługo potem jednak nastąpił kolejny kryzys, który wstrzymał koncertowanie na ponad 1,5 roku. Z zespołu odszedł Łukasz i po kilku nieudanych próbach zbudowania nowego składu, z czystym sercem zakończyliśmy naszą działalność.


W wakacje 2012 roku narodził się spontanicznie pomysł reaktywacji Aluminium Overcast. Tęsknota za wspólnym graniem była bardzo duża, stąd też od razu skontaktowaliśmy się z Pawłem, który mimo początkowej niechęci dołączył do zespołu. Wybraliśmy się na kilkudniowy wyjazd integracyjny, po którym stało się jasne, że chcemy w takim składzie kontynuować działalność. Rozpoczęliśmy próby, które zaowocowały debiutem w tym składzie na koncercie w styczniu w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Mosinie.

 Historia toczy się dalej od jednego do następnego poznańskiego klubu, w tym u Bazyla, Reset, Dubliner itp. Wkroczyliśmy także do studia "Grajnia" w Gostyniu, gdzie w ultrapozytywnej atmosferze powstał m. in. singiel "Polonez". Następna sesja była już bardziej owocna - pojawiły się kolejne 3 utwory. Niestety przed trzecią wizytą w studiu, z przyczyn bliżej nie określonych, zespół opuścił Kuba. Mimo osłabienia, Aluminium Overcast celuje jeszcze wyżej. Nasze ambicje zahaczają o nagranie teledysku, zmiksowanie nagranych utworów oraz wydanie debiutanckiej płyty i właśnie tu zwracamy się z prośbą o Wasze wsparcie :) Każda złotówka jest dla nas bezcenna i będzie sowicie wynagrodzona!

 

My już zbieramy:

 

 

Planowane zakończenie całego przedsięzabrania: 30 dni po zakończeniu projektu.

W tym czasie zrealizujemy także nagrody :)

 

NAGRODY

 

1. Tak wyglądają nasze koszulki:

 

 

w tym przypadku - biała jest męska, czarna damska, ale oczywiście istnieje tu dowolność :) A może wolicie inny kolor? Do wyboru: zielony, czerwony, żółty, szary i pomarańczowy.

 

2. Magiczny kubek w kolorze czarnym, zielonym, niebieskim lub pomarańczowym ze zdjęciem niespodzianką. Schemat działania kubka:

 

KONTAKT

 

aluminium.overcast@gmail.com

 

https://www.facebook.com/aluminium.overcast 

 

 

WIĘCEJ

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 26.06.2015 18:06