Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Stowarzyszenie Twórców Alternatywnych UniCat

Stowarzyszenie Twórców Alternatywnych UniCat

Toruń, Polska

jesteśmy Stowarzyszeniem Twórców Alternatywnych UniCat. Nasza działalność służy rozwijaniu i propagowaniu rozwoju twórców niszowych, niekonwencjonalnych poprzez organizację pokazów mody, targów, plenerów fotograficznych i innych wydarzeń mających na celu promowanie polskich talentów. Zapraszamy do zapoznania się z naszym aktualnym projektem.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2395 PLN z 4000 PLN

38 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 19.06.2016 21:09

Alternative Fashion Show 2016

O projekcie

CELEM PROJEKTU JEST ZGROMADZENIE ŚRODKÓW
NA REALIZACJĘ TRZECIEJ EDYCJI

ALTERNATIVE FASHION SHOW

25-26 CZERWCA 2016 r.

W CENTRUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ "ZNAKI CZASU"
W TORUNIU


(Fofotgaf: Aleksander Domański, projektantka: Daraya Crafts, modelki na pierwszym planie: Urszula Tomczyk i Faith, Zdjęcie pochodzi z Alternative Fashion Show 2015)

 

CO TO JEST ALTERNATIVE FASHION SHOW?


Część z Was już nas poznała podczas poprzednich edycji pokazu, a tym którzy jeszcze nas nie znają z chęcią przybliżymy ideę Alternative Fashion Show. Jest to pierwszy w Polsce pokaz mody alternatywnej, dedykowanej wszystkim miłośnikom mody niekonwencjonalnej (w stylu gothic, victorian, steampunk, cybergoth, gothic lolita i innych). Tym razem powołaliśmy do życia Stowarzyszenie Twórców Alternatywnych „UniCat”, które w tym roku występuje w roli organizatora wydarzenia. Stowarzyszenie jest dla nas i dla Was gwarancją transparentnych rozliczeń i pełnego nadzoru nad każdą złotówką, którą nam powierzacie.

 


(Fotograf: Aleksander Domański, Projektantka: ASKASU, Modelka: Volven Wolf,
Zdjęcie pochodzi z Alternative Fashion Show 2015)

W TYM ROKU ZAPRASZAMY NA POKAZ I TARGI!

25.06.2016 – pokaz Alternative Fashion Show

26.06.2016 – Targi – Alternative Fashion Store

Celem pokazu jest przede wszystkim prezentacja umiejętności twórców alternatywnych i promowanie polskich talentów, ale również stworzenie płaszczyzny do nawiązywania współpracy pomiędzy artystami i twórcami z różnych dziedzin, takimi jak: projektanci, modelki/modele, fryzjerzy, wizażyści, charakteryzatorzy, fotografowie, muzycy, tancerze i inni.


(Fotograf: Aleksander Domański, Projektantka: Crash Art, Modelka: Savra
Zdjęcie pochodzi z Alternative Fashion Show 2015)

W tym roku wydarzenie wzbogacone zostanie również o targi, gdzie wszyscy twórcy będą mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z publicznością. Celem targów jest stworzenie możliwości poznania rodzimych sklepów, firm, a także drobnych rękodzielników, którzy swoim asortymentem mogą zainteresować publiczność pokazu związaną z alternatywą. Warto jednak podkreślić, że zarówno sam pokaz, jak i towarzyszące im targi skierowane są do szerokiego grona odbiorców, bowiem unikatowe przedmioty są doskonałym akcentem, upominkiem, prezentem nie tylko dla miłośników poszczególnych subkultur, lecz dla każdego. Na naszych stoiskach znajdziecie ciekawą odzież, t-shirty, przepiękną biżuterię, fantastyczne obuwie, dodatki, pigmenty do makijażu, kosmetyki, niezwykłe soczewki kontaktowe, ozdobne kielichy, fascynatory, opaski do włosów, a nawet bieliznę w stylu retro i tkaniny. 


(Fotograf: Aleksander Domański, Projektantka: Steampunk & Fantasy, Modelka: Absentia
Zdjęcie pochodzi z Alternative Fashion Show 2015)

 

JAK BYŁO NA AFS 2015?

Druga edycja pokazu odbyła się we wspaniałym miejscu o niepowtarzalnym klimacie, czyli w siedzibie Fundacji Tumult w Toruniu. Swoje kolekcje zaprezentowało 11 projektantów, na wybiegu wystąpiły najbardziej znane polskie modelki alternatywne z całego kraju, które mają również swoich licznych fanów za granicą. Publiczność dopisała - po zakończeniu pokazu zebraliśmy wiele pozytywnych opinii.

        
(Fotograf: Aleksander Domański, Projektant: Pracownia Gedeona, Modelka: Saori
Zdjęcie pochodzi z Alternative Fashion Show 2015)

 

CO POKAŻEMY W TYM ROKU?

W tym roku swoje kolekcje zaprezentuje 12 projektantów z całej Polski: Gotwear i Unicorn z Torunia,  Askasu, Veil, Lady Sariel, Steampunk & Fantasy z Warszawy, Pracownia Gedeona z Wejherowa, Doniatella Senkace z Katowic, Wulgaria Evil Cotton z Olsztyna, Sewing Cidal ze Szczecina, Emerald Queen z Krakowa i Starling Design z Piaseczna. Naszym celem jest pokazać bogactwo i różnorodność stylów, wśród których każdy może odnaleźć coś dla siebie. Na wybiegu wystąpią m.in. najbardziej znane polskie modelki alternatywne (Silverrr z Torunia, Absentia z Warszawy, Blood Betty z Gdańska, Alternative Photomodel Elena Vmp z Gdańska, Volven de Viant z Gdańska, Soki Spawn z Poznania, Savra z Londynu i inne). Pojawią się też kreacje dla panów i alternatywni modele.(fotograf: Vi. And her art., Projektantka: Gotwear, Mod.: Piotr Żurek i Urszula Tomczyk
Zdjęcie pochodzi z Alternative Fashion Show 2015)

Wydarzenie będzie miało charakter kulturalno-widowiskowy. Nasz pokaz to połączenie wielu talentów z różnych dziedzin. Na efekt przedstawiony na wybiegu pracują nie tylko projektanci, ale także zaproszeni twórcy dodatków, biżuterii, pasów, gorsetów, fryzjerzy, wizażyści, charakteryzatorzy. Również nasi DJe przygotowują specjalnie dobrane do poszczególnych kolekcji utwory, które staną się dopełnieniem widowiska podczas występu na żywo. Zaangażowaliśmy także zespoły taneczne, które wykonają specjalne choreografie podczas występów w przerwach pokazu.


(Fotogtaf: Vi. And her art., Projektantka: Gotwear, modelka: Savra
Zdjęcie pochodzi z Alternative Fashion Show 2015)

WSZYSCY organizatorzy i uczestnicy wydarzenia biorą w nim udział całkowicie bezpłatnie, na zasadach wolontariatu i nikt nie osiąga żadnej korzyści finansowej. Alternative Fashion Show tworzy społeczność, która nawzajem się uzupełnia, wspiera, wspólnie tworzy coś wyjątkowego, a także podejmuje działania poza naszym wybiegiem. W tym roku w realizację wydarzenia zaangażowanych jest ponad 80 osób (12 projektantów, 30 modelek/modeli, 2 DJów, 7 fryzjerów, 7 wizażystów, 2 charakteryzatorów, kilku fotografów, 2 kamerzystów, 5 hostess, pomocnicy techniczni, członkowie Stowarzyszenia, przyjaciele i inni).

 


(Fotograf: Aleksander Domański, Projektantka: Silverrr Craftworks, Modelka: Silverrr
Zdjęcie pochodzi z Alternative Fashion Show 2015)

 

NA CO PRZEZNACZYMY ZEBRANE PIENIĄDZE?

Alternative Fashion Show odbędzie się przy współpracy z Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu. Powyższa lokalizacja ma liczne atuty, jednak wymaga wynajęcia odpowiedniego wybiegu dla modelek/modeli, nagłośnienia dla konferansjera i DJ-ów grających muzykęnażywo oraz oświetlenia wybiegu.

(Fotograf: Aleksander Domański, Projektant: Płaszcz i Suknia, Modelka: Black Kate
Zdjęcie pochodzi z Alternative Fashion Show 2015)

Wybieg zostanie wykonany z podestów scenicznych na nogach teleskopowych, które umożliwią dostawienie go na odpowiedniej wysokości do sceny, którą zapewnia CSW. Minimalna wielkość wybiegu to 2 m szerokości x 10 m długości.

Parametry sprzętu nagłośnieniowego, jaki chcielibyśmy wynająć dla tak obszernego pomieszczenia to:

 • kolumny Pol Audio TP118 - 2 szt.,
 • kolumny Pol Audio PA212 - 2 szt.,
 • monitory odsłuchowe Pol Audio M112 – 4 szt.,
 • 1 mikrofon bezprzewodowy dla konferansjera,
 • 3 mikrofony przewodowe dla DJ-ów oraz osób przemawiających.


  (Na zdjęciach tandem TheCompressJah - czyli nasi DJe - doceniliście ich talent podczas poprzedniej edycji)

Oświetlenie to przede wszystkim światło białe usytuowane wzdłuż wybiegu (sala Labsen, którą wynajmujemy nie dysponuje dostatecznym światłem białym, które umożliwiałoby zaprezentowanie detali poszczególnych kreacji i wykonanie satysfakcjonującej foto- i videorelacji z wydarzenia), a  oprócz niego konieczne są także kolorowe efekty świetlne oraz dymne w celu podkreślenia artystycznego charakteru poszczególnych stylizacji. Parametry sprzętu oświetleniowego, jaki chcemy wynająć są następujące:

 • lampy Par led 3x36W RGB - 9 sztuk,
 • doświetlacze Spot 1kW - 6 sztuk,
 • dymiarka Antari 1000,
 • stroboskop Atomic 3000,
 • głowice ruchome Martin MAC 500 - 4 sztuki,
 • lampy wash Martin MAC 300 - 6 sztuk(fotograf: Aleksander Domański, Projektantka: ASKASU, Modelka: Lady Sariel
Zdjęcie pochodzi z Alternative Fashion Show 2015)

Podczas pokazu zostanie wykonana dokumentacja fotograficzna sporządzona przez naszych wolontariuszy – zawodowych fotografów. Jeżeli budżet na to pozwoli, zlecone zostanie także wykonanie nagrania z całego wydarzenia. Powstały w ten sposób materiał fotograficzny i filmowy zostanie udostępniony w Internecie.(Fotograf: Aleksander Domański, Projektantka: Crash Art, Modelka: Absentia
Zdjęcie pochodzi z Alternative Fashion Show 2015)

Tegoroczna edycja pokazu będzie nas kosztować kilkanaście tysięcy złotych. Część wydatków w kwocie 2,5 tys. złotych zostanie sfinansowana przez Toruńską Agendę Kulturalną ze środków Mikrowsparcia.

Każda, nawet symboliczna wpłata spowoduje, ze przyczynicie się do realizacji marzenia wielu osób, które są aktywnie zaangażowane w realizację projektu.

Jeśli uda się zgromadzić wyższą kwotę, zapewnimy:

 • Za dodatkowe 600,- zł – przygotujemy bogatsze efekty świetlne podczas pokazu,
 • Za kolejne 500,- zł – przygotujemy warsztaty z samodzielnego tworzenia kreacji (z T-shirtów) podczas targów. Warsztat poprowadzi jedna z naszych projektantek – Wulgaria Evil Cotton.

Środki, które uda się pozyskać za pośrednictwem Polak Potrafi, będą najlepszym dowodem na to, że podoba się Wam nasza inicjatywa, jesteście z nami i doceniacie kreatywność polskich artystów.

(Fotograf: Aleksander Domański, Projektantka: Veil, Modelka: Soki Spawn
Zdjęcie pochodzi z Alternative Fashion Show 2015)

 

DLACZEGO POLAK POTRAFI?

Wybraliśmy taką formę finansowania pokazu, ponieważ trudno jest nam pozyskać sponsorów instytucjonalnych z uwagi na to, że wydarzenie jest stosunkowo młode i spotyka się ze sceptycznym, stereotypowym podejściem. Niemniej w ubiegłym roku pomogliście nam sfinansować poprzednią edycję pokazu, zatem i tym razem głęboko wierzymy, że nasz pomysł spotka się z Waszym wsparciem i aprobatą.

 (Fotograf: Vi. And her art., Projektantka: Gotwear, Modelka: Agnieszka Borucz
Zdjęcie pochodzi z Alternative Fashion Show 2015)

 

NAGRODY

W zamian za przekazane środki - wspólnie z projektantami, modelkami i fotografami przygotowaliśmy dla Was szereg nagród związanych ściśle z naszym wydarzeniem - mamy nadzieję, że będą się Wam one podobać:

 • podziękowania - najprostsza i najbardziej bezpośrednia forma wdzięczności - jesteśmy Wam wdzięczni za każdą - nawet symboliczną wpłatę,

 • tapeta na pulpit - zdjęcie w wysokiej rozdzielczości autorstwa Anety Pawskiej – Enchanted Stories, przedstawiające jedną z naszych wspaniałych modelek z pokazu w kreacji jednego z projektantów. Do wyboru mamy następujące zdjęcia:

 • odbitki zdjęć w formacie 10x15 wraz z autografami - zdjęcia autorstwa Anety Pawskiej – Enchanted Stories, które przedstawiają modelki/modela z pokazu w kreacjach naszych projektantów. Do wyboru mamy następujące zdjęcia:

 • przypinka z logo pokazu – pokaż, że nas lubisz – przypnij nasze logo :)

 • długopis z logo pokazu – wiemy od Was, że dobrze się Wam pisało naszymi długopisami, dlatego polecamy je również w tym roku :)

 • breloczek z logo pokazu – fajny, uniwersalny gadżet dla każdego

 • magnes na lodówkę z otwieraczem do butelek – ile razy szukaliście otwieracza? Możemy rozwiązać Wasz problem – dzięki magnesowi na lodówkę z naszym logo :)

 • smycz z logo pokazu – kto nie chce breloczka, ten może przypiąć klucze do tej zacnej smyczy :)

 • kubki – tym razem ozdobą kubków są nasze wspaniałe modelki: Silverrr i Blood Betty, widziane obiektywem Anety Pawskiej – Enchanted Stories. Mamy dla Was 3 rodzaje kubków:

- kubek 330 ml - standardowa pojemność,

- kubek 400 ml – dla tych, którzy pragną więcej :)


 

- kubek „magiczny” – fajny gadżet, doskonały na prezent, ponieważ kubek normalnie jest cały czarny, dopiero po zalaniu wrzątkiem odsłania nadruk

 

 

 • torba ekologiczna z logo pokazu – oczywiście czarna i uniwersalna, przyda się nie tylko do codziennych zakupów

 •  t-shirt z logo pokazu – istnieje możliwość wyboru koszulki damskiej lub męskiej w rozmiarach S, M, L, XL – wyboru dokonuje się w wiadomości prywatnej

 

 •  fotokalendarz na 2017 rok - kalendarz w formacie A3 jest to jedna z naszych najbardziej atrakcyjnych nagród, albowiem zawiera aż 13 przepięknych, artystycznych zdjęć autorstwa Anety Pawskiej – Enchanted Stories, prezentujących nasze modelki/modela w strojach wykonanych przez projektantów biorących udział w drugiej edycji pokazu.

 • Torba wykonana przez Pracownię Gedeona – jedyna w swoim rodzaju, niepowtarzalna, unikatowa nagroda. Średnica torby wynosi 28 cm.

 

 • Torba wykonana przez Doniatellę Senkance - jedyna taka, pasuje zarówno panom, jak i paniom. Zawiera elementy naturalnej skóry. Zakłada się ją na pasek - niepowtarzalna, unikatowa nagroda.


 • Biżuteria wykonana przez Gotwear – do wyboru jeden z dwóch kompletów jedynej w swoim rodzaju biżuterii w stylu nawiązującym do wiktoriańskiego - niepowtarzalny, unikatowy wzór, niezwykła pamiątka.

 

 • Sesja zdjęciowa wykonana przez Lady Sabath - niepowtarzalna okazja, by stać się pin-up girl lub przenieść się do świata mroku. Sesja powinna odbyć się w okresie od lipca do września 2016 r. na terenie Olsztyna. Oferta zawiera makijaż, fryzurę i pomoc w doborze stylizacji. Sesja obejmuje jedno zdjęcie z autorskim retuszem fotografki w stylu pin-up lub goth. W razie jakichkolwiek pytań proszę pisać wiadomości prywatne. Przykładowe zdjęcia z retuszem artystki:

 

 • Stylizowana sesja zdjęciowa wykonana przez Anetę Pawską, dzięki której można się przenieść do świata magii i baśni. Oferujemy profesjonalną sesję zdjęciową (15 zdjęć wysłanych elektronicznie) wraz z retuszem, wykonaną w dowolnym miejscu na terenie województwa kujawsko-pomorskiego w terminie do końca października 2016 r. UWAGA: ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ WYKONANIA SESJI ZDJĘCIOWEJ W GDAŃSKU, POZNANIU LUB WARSZAWIE ZA DODATKOWĄ DOPŁATĄ. W razie jakichkolwiek pytań na temat możliwości wykonania sesji zdjęciowej, proszę pisać wiadomości prywatne;

 

Sesja Anety Pawskiej z Silverrr >>klik<<

Sesja Anety Pawskiej z Absentią >>klik<<

Sesja Anety Pawskiej z Blue Astrid >>klik<<

Sesja Anety Pawskiej z Joanną Puzio >>klik<<


(Fotograf: Aneta Pawska - Enchanted Stories, Projektantka: Gotwear, Mod.: Urszula Tomczyk i Piotr Żurek)


(Fotograf: Aneta Pawska - Enchanted Stories, Projektantka: Gotwear, Modelka: Silverrr)

 •  Możliwość udziału w pokazie w kolekcji Gotwear w charakterze modelki lub modela – to niepowtarzalna okazja, by spełnić swoje marzenie o wystąpieniu na wybiegu.


(Fotograf: Aneta Pawska - Enchanted Stories, Projektantka: Gotwear, Mod.: Broken Amber & Krystian Psujek, Charakteryzacje: Łukasz Rembas,
Zdjęcie pochodzi z Alternative Fashion Show 2015)

 • Suknia "Mars" z kolekcji Gotwear 2015 - jest to najbardziej efektowna kreacja z całej kolekcji. Suknia jest trzyczęściowa - składa się z dwóch osobnych spódnic i bluzki. W chwili obecnej zestaw ma rozmiar 38-40 (regulacja rozmiaru dzięki sznurowaniu na plecach), ale projektantka zapewnia, że istnieje możliwość dopasowania całej kreacji do wymiarów klientki. Komplet został wykonany z tkanin już nie dostępnych na rynku, jest więc absolutnie niepowtarzalny, unikatowy i jedyny w swoim rodzaju. Jedna ze spódnic jest wykonana z ręcznie farbowanej bawełny. Kolorystyka kreacji przywodzi na myśl lawę, ogień, żar, glebę. Suknia jest idealna na wyjątkowe okazje, sceniczne występy teatralne, koncertowe, artystyczne, sesje fotograficzne. Obydwie spódnice można zakładać osobno, co stwarza możliwość szerszego wykorzystania zestawu w połączeniu z innymi elementami garderoby. UWAGA: komplet nie zawiera halki z kołem, ale istnieje możliwość zamówienia halki za dodatkową dopłatą.

(fotograf: Aneta Pawska - Enchanted Stories, Projektantka: Gotwear, Modelka: Saori)


(fotograf: Aneta Pawska - Enchanted Stories, Projektantka: Gotwear, Modelka: Saori)


(Fotograf: Aneta Pawska - Enchanted Stories, Projektantka: Gotwear, Modelka: Urszula Tomczyk)

 

 • Tytuł sponsora:
  1) uprawniający do promocji podczas pokazu i targów lub
  2)
  uprawniający do promocji podczas pokazu i targów oraz w napisach końcowych materiałów filmowych, które powstaną podczas pokazu i targów.
  Opis:
  W trakcie wydarzenia będziemy mieli możliwość wyświetlenia informacji o sponsorach na ekranie projekcyjnym w tylnej części wybiegu. Informacje o instytucjach zaangażowanych w organizację i finansowanie wydarzenia będziemy wyświetlać przed rozpoczęciem pokazu, w trakcie przerw oraz podczas targów. Konferansjer prowadzący pokaz również będzie udzielał takie informacje przez mikrofon. Jeżeli projekt na Polak Potrafi się powiedzie, powstanie materiał filmowy (łącznie 14 filmów), który zostanie opublikowany w internecie (youtube oraz facebook) i udostępniany przez naszych uczestników swoim fanom. Ujęcie informacji o sponsorach w napisach końcowych jest doskonałą forma promocji Twojej firmy na dużą skalę.


Maksymalny czas realizacji nagród rzeczowych wynosi do 40 dni kalendarzowych od zakończenia projektu. Nagrody w postaci sesji zdjęciowych będą realizowane w terminach uzgodnionych indywidualnie z fotografkami. Natomiast nagrody w postaci wystąpienia w charakterze modelki/modela w kolekcji Gotwear zostaną zrealizowane w dniu 25 czerwca 2016 r.

 

GDZIE MOŻNA NAS ZNALEŹĆ?

 

Jeżeli jesteście zainteresowani otrzymaniem szerszych informacji, zapraszamy Was wszystkich na fanpage Alternative Fashion Show na facebooku

nasz Fanpage >>klik<<

 

Zapraszamy również na nasz kanał youtube, gdzie znajdziecie nagrania z poprzedniej edycji pokazu:

 

nasz kanał na Youtube >>klik<<

 

 

Jeżeli chcecie zobaczyć nasze pomysły na żywo – zapraszamy w czerwcu do Torunia!

 


NAGRANIA Z 2015 ROKU:


BACKSTAGE >>klik<<

DARAYA CRAFTS >>klik<<

ASKASU >>klik<<

PRACOWNIA GEDEONA >>klik<<

GOTWEAR >>klik<<

STEAMPUNK & FANTASY >>klik<<

VEIL >>klik<<

CRASH ART >>klik<<

UNICORN >>klik<<

PŁASZCZ I SUKNIA >>klik<<

SILVERRR CRAFTWORKS >>klik<<

DEATHLESS CORSETS >>klik<<

 

 

Media o Twoim projekcie:

Centrum Sztuki Współczesnej: Trzecia edycja ogólnopolskiego „Alternative Fashion Show” zagości tu w czerwcu

nowosci.com.pl | 2016-06-08

W ramach pokazów modelki zaprezentują się w kilkunastu stylizacjach: postapokaliptycznej, gothic lolita, steampunk, cybergoth, cyberpunk oraz bodaj najbardziej klasycznej - gotyckiej.