Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Alpine Wall Tour

Alpine Wall Tour

Kraków

Jesteśmy wspinaczami z licznymi sukcesami sportowymi. Wspinamy się 13 i 16 lat. Jesteśmy pierwszymi Polakami, którym udało się pokonać najtrudniejszą drogę z Alpejskiej Trylogii - Des Kaiser Neue Kleider - 8b+ 300m.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

35505 PLN z 34000 PLN

330 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

104%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.07.2015.

Alpine Wall Tour 2015

O projekcie

Alpine Wall Tour to projekt zakładający pokonanie trzech dróg wspinaczkowych, należących do najtrudniejszych w Alpach oraz profesjonalną produkcję filmową!

ŁUKASZ DUDEK

Pierwszy polski wspinacz, który pokonał mityczną granicę trudności 9a. Jest autorem najtrudniejszej drogi w Polsce -„Made in Poland” 9a oraz najtrudniejszego bulderu Ali Baba 8B+. Ma na koncie 13 dróg w stopniu 9a. Wielokrotnie powoływany do reprezentacji Polski.  Zaliczany do światowej czołówki.

Przeczytaj więcej o Łukaszu:
www.climbing.de  |  www.planetmountain.com  |  www.wspinanie.pl

 

JACEK MATUSZEK

Vice Mistrz Polski w Boulderingu 2007. Instruktor wspinaczki. Fotograf i filmowiec. Wielokrotny reprezentant Polski zawodach Pucharu Świata. Najlepsze przejścia: Pata Negra 8c RP, Fumar Perjudica 8c RP, kilka 8a OS.

Przeczytaj więcej o Jacku:
www.epictv.com  |  www.climb.pl  |  www.jacekmatuszek.com

 

 

Wojtek Kozakiewicz

Twórca filmowy specjalizujący się w tematyce outdoorowej. Współtworzy on kolektyw Polished Project, który z sukcesami realizuje filmy outdoorowe na całym świecie. Współpracował ze światową czołówką sportowców uprawiających wspinaczkę czy highlining. Od 11 lat aktywny i  zaangażowany wspinacz sportowy.

Przeczytaj więcej o Wojtku:
www.wojtekozakiewicz.com  |  www.wspinanie.pl

 

www.alpinewalltour.pl  |   Nasz kanał na YouTube

 

Wspinaczka to jest to w czym jesteśmy najlepsi.

 

Wspinaczka sportowa górska to pokonywanie ścian, gdzie liczy się jej trudność, a nie wysokość. O powadze danej drogi decydują poszczególne odcinki tzw. wyciągi. Czym są one trudniejsze, tym wspinaczka staje się dłuższa i wymagająca.

Wspinamy się klasycznie tzn. musimy przejść wszystkie odcinki bez odpadnięcia tylko przy użyciu siły własnego ciała. Lina i sprzęt służą nam jedynie do asekuracji.

 

 

ALPEJSKA TRYLOGIA:

Do tej pory wszystkie części Alpejskiej Trylogii udało się skompletować jedynie 5 osobom na świecie. Nam udało się pokonać dwie z nich – End of Silence 8b+, 350 metrów w roku 2013(drugie polskie przejście) i Des Kaiser Neue Kleider 8b+, 300 metrów (pierwsze polskie przejście) w roku 2014. Do kompletu pozostał nam Silbergeier 8b+, 200 metrów, który jest najłatwiejszy i najkrótszy z Alpejskiej Trylogii.

 

Jeśli przejdziemy Silbergaiera staniemy się pierwszymi Polakami, którzy zdobędą Alpejską Trylogię.

 BRENTO CENTRO 8b:

Chcemy sięgnąć po jeszcze trudniejsze cele. Po pokonaniu Alpejskiej Trylogii kolejnym wyzwaniem jest przejście wyższej i dużo trudniejszej ściany.
Monte Brento to wizytówka doliny Sarcha we Włoszech. Z jej zbocza ku wschodowi opada kilometrowa ściana, której największym spiętrzeniem biegnie nasz cel. Brento Centro, 900m, 8b. Jest to jedyna klasyczna wspinaczka w tym miejscu. Droga do dnia dzisiejszego nie ma powtórzenia! Autorami drogi są dwaj najwybitniejsi na świecie wspinacze młodego pokolenia, David Lama i Jorg Verhoven. Przygotowania do przejścia zajęły im 3 lata.

W porównaniu do dróg z Alpejskiej Trylogii Brento Centro jest dużo poważniejsza ze względu na brak możliwości wycofania się ze ściany i koniecznością biwaku w niej. Jedyna możliwość ucieczki to wspinaczka do góry!

 

PANAROMA 8c:

Jedna z trzech najtrudniejszych i najbardziej spektakularnych dróg świata. Biegnie przez największy skalny dach w Alpach.

 

Autorem linii jest Alexander Huber – wizjoner wspinaczki. W górskim środowisku uznawany jest za autorytet. Jego dokonania wykraczają poza ludzką wyobraźnię, na trwałe zapisując się na kartach historii. Jednym z tych osiągnięć jest wytyczenie Panaromy. O trudnościach drogi decyduje nie tylko aspekt fizyczny, ale przede wszystkim psychiczny.

 

Wspinamy się już połowę swojego życia z każdym rokiem stawiając sobie coraz ambitniejsze cele.

Do tej pory każdy projekt wspinaczkowy, finansowaliśmy głównie sami. Nigdy jednak nie założyliśmy sobie tak ambitnego celu, który wiąże się również z wysokim budżetem. Postanowiliśmy prosić Was o pomoc bo jest to naszym zdaniem najlepsza metoda dotarcia do dużej grupy odbiorców. Stając się naszymi sponsorami wspieracie nas finansowo według własnego uznania i możliwości. W zamian oferujemy coś co lubicie, co Wam się podoba lub jest pamiątką, przypominającą o tym, że jesteście częścią projektu Alpine Wall Tour. Mamy świadomość, że za sukcesem kryje się Wasze wsparcie.

Nasi napierają w Alpach - wspieram i polecam waszej uwadze :)https://polakpotrafi.pl/projekt/alpine-wall-tour-2015

Posted by Adam Bielecki on 29 maja 2015

 

Wartość całego projektu to około 60 tys. złotych:

- Wspiera nas SALEWA - 33%
- Wkład własny - 11%
- Społeczność - 56% - do realizacji potrzeba 34 tys. złotych.

Wasze wsparcie przeznaczymy na:

- Film: produkcja + montaż + nagranie DVD - 44%
- Transport: paliwo + opłata za parking w Dolomitach - 22%
- Jedzenie: 12%
- Noclegi: 9%
- Sprzęt: liny poręczowe, specjalny wór transportowy, sprzęt do holowania w ścianie, internet za granicą do prowadzenia relacji, radio - walkie-talkie - 13%

 

Ze względu na bardzo duże trudności techniczne poszczególnych dróg, a także wyjątkowo kapryśną pogodę, planujemy rozłożyć projekt na 6 wyjazdów 10-dniowych. Styl oblężniczy nie ma szans powodzenia, gdyż długie wyjazdy powodują spadek formy. Jest ona niezbędna do powodzenia całego przedsięwzięcia. Po każdym wyjeździe potrzebujemy się zregenerować i odpowiednio przygotować by być gotowym na 100%.  Działać będziemy od czerwca do końca września.

 Strona internetowa alpinewalltour.pl została zrobiona przez.

 

  

 

 

 

 
   
   

 

Unikalny otwieracz / niezbędnik w kształcie spita - zaprojektowany przez AWT ~7x5cm, stal nierdzewna 2mm

Koszulka projektu AWT - "Member of Alpine Wall Tour"

i wiele wiele innych! sprawdź je po prawej stronie!

 

Media o Twoim projekcie:

Brento Centro (8b, 1000 m) dla Łukasza Dudka i Jacka Matuszka!

wspinanie.pl | 2015-07-01

Sukcesem zakończyła się próba Łukasza Dudka i Jacka Matuszka na drodze Brento Centro (8b, 1000 m) – wczoraj wieczorem, po dwóch dniach walki, zespół zameldował się na szczycie!

Sukces polskich wspinaczy!

www.national-geographic.pl | 2015-07-01

Powodzeniem zakończyła się próba Łukasza Dudka i Jacka Matuszka na drodze Brento Centro. Wieczorem 29.06 zespół zameldował się na szczycie!

BRENTO CENTRO DLA ŁUKASZA DUDKA I JACKA MATUSZKA!!!

climb.pl | 2015-06-30

Sukcesem zakończyła się próba Łukasza Dudka i Jacka Matuszka na drodze Brento Centro (8b, 1000 m) – wczoraj wieczorem, po dwóch dniach walki zespół zameldował się na szczycie!Prawie miesiąc temu Łukasz Dudek i Jacek Matuszek udali się do włoskiej doliny Sarca, by zrobić rekonesans na drodze, będącej jednym z największych wielowyciągowych wyzwań w Alpach.

Opolanie w projekcie Alpine World Tour

www.radio.opole.pl | 2015-06-11

- Wspinamy się nie na wysokość tylko na stopień trudności, przy takich trasach dodatkowe zabezpieczenia są koniecznością - powiedział w Loży Radiowej Jacek Matuszek, alpinista z Gogolina pytany o projekt Alpine World Tour. - To jest pasja. Góry są, góry nas wołają, musimy iść.

Ruszyła zbiórka na projekt Alpine Wall Tour Łukasza Dudka i Jacka Matuszka. Zachęcamy do wsparcia!

wspinanie.pl | 2015-05-19

Łukasz Dudek i Jacek Matuszek (towarzyszyć będzie im filmowiec Wojtek Kozakiewicz) postawili sobie w tym roku ambitny plan przejścia trzech poważnych, bardzo wymagających alpejskich dróg. Ich projekt Alpine Wall Tour zakłada poprowadzenie kolejno Silbergeiera 8b+, Brento Centro 8b i Pan Aromy 8c. Cały projekt będzie mógł zostać zrealizowany, jeśli do 2 lipca br. zebrana zostanie kwota 34 tys. złotych. Już teraz możecie wesprzeć projekt poprzez stronę Polak Potrafi.

ALPINE WALL TOUR. PROJEKT ŁUKASZA DUDKA I JACKA MATUSZKA

www.climb.pl | 2015-05-19

Po niemalże rocznej przerwie zespół Dudek-Matuszek wyrusza w trasę. Plan zakłada zakończenie etapu Trylogii Alpejskiej rozpoczętego w 2013 roku oraz pokonanie dwóch innych wymagających wielowyciągowych linii – Brento Centro oraz słynnej PanAromy. Głównym partnerem projektu została firma SALEWA Polska.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.07.2015 21:09