Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Piotr Frankowski

Piotr Frankowski

Grodzisk Mazowiecki

Cześć!

Na imię mam Piotrek, mam 20 lat plus jeszcze kilka wiosen, których staram się nie liczyć. Studiuję sobie grafikę. Aktualnie jestem na urlopie dziekańskim po 2 roku. Prawdę więc mówiąc obijam się lub, jak kto woli, rozwijam we własnym zakresie. Najbardziej lubię herbatę, jazdę na rowerze (swego czasu pojechałem spod Warszawy do Paryża), czarne koszule, rysowanie węglem, animację oraz sprawy związane z prawami człowieka.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

150 PLN z 500 PLN

9 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

30%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.05.2014.

Aleksander Łukaszenek Show

O projekcie

Aleksander Łukaszenka Show to projekt mający na celu zwrócenie uwagi na nagminne nieprzestrzeganie i łamanie praw człowieka na Białorusi poprzez odgrywanie różnych, mniej lub bardziej ironicznych scenek w przestrzeni miejskiej.

Jako główny cel postawiłem sobie zwrócenie uwagi na ten problem osób,         które na co dzień omijają go szerokim łukiem lub o nim nie słyszą,
czyli z przykrością trzeba stwierdzić - większości społeczeństwa.

Czemu o nim nie słyszą? To proste. Nie słyszą o nim, bo zazwyczaj jest znacznie mniej ciekawszy niż nowy Bond, akcje Wardęgi, czy aktualne wydarzenia w Grze o Tron. Zazwyczaj bowiem jest to suchy artykuł, wzmianka w wiadomościach, ulotka, czyli dla przeciętnego zjadacza chleba po prostu nuda.

Projekt Aleksander Łukaszenka Show ma to zmienić!

Jaki jest cel projektu i na co przeznacze Twoje pieniądze?

Celem projektu jest zorganizowanie performancu w Warszawskiej przestrzni miejskiej z Łukaszenkiem tzn. podobizną prezydenta Białorusi w roli głównej. Podczas akcji Aleksander będzię się starał za wszelką cenę zniszczyć prawa człowieka reprezentowane przez wielki napis HUMAN RIGHTS. Jest to bezpośrednie nawiązanie do działań podejmowanych przez prezydenta Białorusi podczas jego bardzo długich rządów.

Oczywiście sam Dyktotor to za mało!
Potrzeba kogoś kto go poskromi!


Każdy przechodzień będzie mógł za darmo zrobić sobie zdjęcie, wcielając się w sprowadzającego Łukaszenkę do parteru wybawiciela praw człowieka! ;)

Powstaną dodatkowe rekwizyty. Czym wybawca się posłuży?
Jak to zrobi? Nie wszystko mogę zdradzić odrazu.
Pewne jednak jest, że będzie śmiesznie,
komicznie, a chwilami nawet groteskowo!

Twoje pieniądze pójdą więc na materiały potrzebne do przygotowania wyżej opisanej scenki. Są to między innymi kleje, lakiery, taśmy a także koła do wózka potrzebnego do transportu tego wszystkiego*.

*Chyba, że masz małe koła rowerowe na zbyciu za free, wówczas będę mógł coś jesze przeznaczyć na promocję. ;)

 

Tak jak pisałem na początku nie każdy wie co dzieje się na Białorusi, dlatego prócz słupka informacyjnego na którym będzie można zapoznać się z sytuacją i złapać kontekst, w razie potrzeby będę służył informacją sam.

W ramach całego projektu mam zamiar stworzyć także
filmik promujący akcje.

 

Co jeśli zbierze się więcej pieniędzy?

  • Jeśli 100-150% - pieniądze te pójdą na jeszcze większe uatrakcyjnienie akcji, oraz na promocję.
  • Jeśli 150-200% - jw. plus stworzę szablony do wykonywania malunków soliadrnościowych z Białorusią + farby.
  • Jeśli więcej niż 200% - Wszystko zależy od sumy, ale chciałbym udać się do innych miast w Polsce i tam również informować przez swoje niecodzienne akcje o sytuacji na Białorusi

 

Czy są nagrody za wsparcie?

 

Oczywiście! Ich pełną listę znajdziesz z boku tej strony! :)

 

I to chyba tyle! Jeszcze tylko terminy!

Terminy: Akcja w Warszawie odbędzie się w końcówce czerwca, bądź w pierwszej połowie lipca. Uzależniam to głównie od postępu prac. Filmik promocyjny powstanie w tym samym czasie. Do tego czasu postaram się również zrealizować wszystkie nagrody.

Nie jest to wypisane w nagrodach, ale jeśli wspierasz mój projekt (choćby duchowo) i chciałbyś zrobić sobie proste zdjęcie z Łukaszenkiem - napisz, mam mnóstwo roboty, ale może w wolnej chwili uda nam się spotkać by je wykonać, obiecać jednak tego nie mogę.

 

Jeśli chcesz być na bieżąco zachęcam Cię do polubienia mojej strony na facebooku - możesz to zrobić wchodząc na stronę:

www.peter-cuore.com

Tam też znajdziesz inne moje prace, a także opisy wcześniejszych małych akcji z Łukaszenkiem! Zachęcam do kontaktu. :)

 


Niech żyje Wolna Białoruś!
Pozdrawiam Was!
Peter Cuore

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.05.2014 18:06