O projekcie
Kwota 150.000,- zł to koszt zakupu i zamontowania 30 obelisków, opracowanie i wykonanie 30 mosiężnych tablic, opisujących sylwetki postaci, jakim drzewa będą zadedykowane, tablicy głównej, opisującej całą ideeę alei. W planie mamy także opracowanie, wykonanie i zamontowanie Biconów z obszernymi informacjami o każdej z postaci będących w alei. Wyższa kwota ułatwi nam zorganizowanie uroczystego otwarcia alei, wraz z piknikiem, festynem i kiermaszem, a mamy nadzieję że również z koncertem plenerowym.
W tym miejscu powstaje Aleja Podróżników. Wzdłuż ścieżki pieszo-rowerowej w sąsiedztwie Tauron Arena Kraków.
Tak wyglądają postępy prac oraz zasadzone 30 dębów wraz z kilkunastoma tysiącami krzewów ozdobnych.
150000 to gwarancja otwarcia alei w terminie, czyli 22 kwietnia 2017r w pełnym 100% wymiarze, ze wszystkimi obeliskami i tablicami dla 30 wybranych postaci !
Całkowity koszt projektu to prawie 300.000 zł czyli posadzenie 30 dorodnych drzew a przed każdym z nich postawienie obelisku z tablicą opisującą sylwetkę osoby, jakiej dane drzewo jest zadedykowane. Obelisk, czyli trwała solidna podstawa z kamienia, granitu itp. na której zamontowane zostaną trwałe i estetyczne tablice. Tablica 50x70 cm z mosiadzu głęboko trawionego, da możliwość wykonania płaskorzeźby, oraz opis postaci jakiej dane drzewo jest dedykowane. Całość będzie pamiątką na długie dziesięciolecia. W dalszym planie jest postawienie na początku alei, postumentu. Na postumencie zamontowana będzie tablica, wyjaśniająca ideę powstania tej wyjątkowej alei, wraz z nazwami firm, instytucji oraz osób, które miały znaczący wpływ na powstanie alei. Miasto Kraków udostępnia na ten cel teren, oraz zamontuje w ciągu alei małą architekturę (oświetlenie, ławki i kosze itp.) Zarząd Zieleni Miasta Kraków, jako partner reprezentujący Miasto Kraków, pomoże w utrzymaniu bieżącym posadzonych drzew. W latach następnych będą dosadzane kolejne drzewa, dedykowane osobom wskazanym przez kapitułę. Zebranie większej kwoty niż 240.000 pozwoli posadowienie "stacji" czyli 3 elementów widocznych na projekcie, a umieszczonych w ciągu drzew. Miejsca które będą tworzyły centra edukacji w trzech tematach tworzonej Alei: Podróżnicy, Odkrywcy i Zdobywcy.
Miasto Kraków udostępnia na ten cel teren, oraz zamontuje w ciągu alei małą architekturę (oświetlenie, ławki i kosze itp.) Zarząd Zieleni Miasta Kraków, jako partner reprezentujący Miasto Kraków, pomoże w utrzymaniu bieżącym posadzonych drzew. W latach następnych będą dosadzane kolejne drzewa, dedykowane osobom wskazanym przez kapitułę.
Każdy może stać się częścią tej historii, dołączając do fundatorów alei.
Inni drzewa masowo wycinają a my sadzimy !
W tym miejscu powstaje Aleja Podróżników, Odkrywców i Zdobywców
Uroczyste otwarcie Alei, połączone z festynem, kiermaszem i koncertem 22-23.04.2017
Firmy, instytucje oraz osoby prywatne, zainteresowane udziałem w otwarciu, festynie, pikniku i kiermaszu, mogą zgłaszać chęć oraz ustalić szczegóły, pisząc na adres:
Kto jeszcze zasługuje na tak szczególne wyróżnienie ? Czekamy na Wasze głosy z krótkim uzasadnieniem.
alejapodroznikow@gmail.com
Powołana kapituła decydować będzie o kolejnych osobach, którym będą dedykowane drzewa dosadzane w alei w kolejnych latach.
Znani i lubiani wspierający budowę alei.
Joanna Jabłczyńska
Każda osoba, instytucja, organizacja itp może włączyć się w proces budowy tego wyjątkowego projektu, także bezpośrednio.
FUNDACJA KLUBU PODRÓŻNIKÓW ŚRÓDZIEMIE ALEJA PODRÓŻNIKÓW
KRS: 0000556344 NIP: 6793111050
www.alejapodroznikow.pl
alejapodroznikow@gmail.com
TEL. 506 918 166