Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

FUNDACJA KLUBU PODRÓŻNIKÓW ŚRÓDZIEMIE ALEJA PODRÓŻNIKÓW

FUNDACJA KLUBU PODRÓŻNIKÓW ŚRÓDZIEMIE ALEJA PODRÓŻNIKÓW

Piwnice Pałacu Pod Baranami Rynek Główny 27, 31-010 Kraków

FUNDACJA KLUBU PODRÓŻNIKÓW ŚRÓDZIEMIE ALEJA PODRÓŻNIKÓW
KRS: 0000556344 NIP: 6793111050
Piwnice Pałacu Pod Baranami Rynek Główny 27, 31-010 Kraków
Od 8 lat zaprasza na poniedziałkowe spotkania podróżników tzw. slajdowiska. Organizator akcji edukacyjno-ekologicznych Czyste Góry Czyste Szlaki.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

182 PLN z 150000 PLN

5 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.02.2017.

Aleja Podróżników, Odkrywców i Zdobywców w Krakowie

O projekcie

Aleja Podróżników, Odkrywców i Zdobywców

Wybieramy najważniejszych Polskich Podróżników.
Posadzimy drzewa, stworzymy Aleję Podróżników, Odkrywców i Zdobywców.
Aleja Podróżników to miejsce gdzie posadzimy specjalne drzewa opatrzone obeliskami wraz z tabliczkami opisującymi sylwetki danych osób, jakie wybrane zostaną z Waszą pomocą. Chcemy uhonorować w szczególny sposób Polskich Podróżników i Zdobywców i z Waszą pomocą stworzyć Aleję Podróżników. Z biegiem lat aleja będzie się powiększać a drzewa będą rosły dzięki opiece i pomocy szkół i instytucji. Na początek posadzimy 30 drzew poświęconych Wielkim Polakom Podróżnikom, Odkrywcom i Zdobywcom. Kapituła jaka zostanie powołana, decydować będzie o kolejnych drzewach jakie będą dosadzane w latach następnych.
Celem projektu jest zebranie funduszy na dokończenie budowy tej wyjątkowej alei.
Celem nie jest stworzenie kolejnego rankingu czy listy "Naj".
Chcemy uhonorować w szczególny sposób Polskich  Podróżników, Odkrywców i Zdobywców i z Waszą pomocą stworzyć to wyjątkowe miejsce.
Aleja Podróżników to miejsce gdzie posadzimy specjalne drzewa opatrzone tablicami opisującymi sylwetki danych osób, jakie wybrane zostaną z Waszą pomocą.
Z biegiem lat aleja będzie się powiększać a drzewa będą rosły dzięki opiece i pomocy szkół i instytucji. Na początek posadzimy 30 drzew poświęconych Wielkim Polakom Podróżnikom, Odkrywcom i Zdobywcom. Powołana Kapituła, decydować będzie o kolejnych drzewach jakie będą dosadzane w latach następnych.
Ogólnopolskie głosowanie internautów, czytelników czy radiosłuchaczy, pomoże kapitule w dokonaniu wyboru. Te głosy będą miały moc jednego członka kapituły !
wizualizacja alei

 Kwota 150.000,- zł  to koszt zakupu i zamontowania 30 obelisków, opracowanie i wykonanie 30 mosiężnych tablic, opisujących sylwetki postaci, jakim drzewa będą zadedykowane, tablicy głównej, opisującej całą ideeę alei. W planie mamy także opracowanie, wykonanie i zamontowanie Biconów z obszernymi informacjami o każdej z postaci będących w alei. Wyższa kwota ułatwi nam zorganizowanie uroczystego otwarcia alei, wraz z piknikiem, festynem i kiermaszem, a mamy nadzieję że również z koncertem plenerowym.

W tym miejscu powstaje Aleja Podróżników. Wzdłuż ścieżki pieszo-rowerowej w sąsiedztwie Tauron Arena Kraków.

Tak wyglądają postępy prac oraz zasadzone 30 dębów wraz z kilkunastoma tysiącami krzewów ozdobnych.

150000 to gwarancja otwarcia alei w terminie, czyli 22 kwietnia 2017r w pełnym 100% wymiarze, ze wszystkimi obeliskami i tablicami dla 30 wybranych postaci !

Całkowity koszt projektu to prawie 300.000 zł czyli posadzenie 30 dorodnych drzew a przed każdym z nich postawienie obelisku z tablicą opisującą sylwetkę osoby, jakiej dane drzewo jest zadedykowane. Obelisk, czyli trwała solidna podstawa z kamienia, granitu itp. na której zamontowane zostaną trwałe i estetyczne tablice. Tablica 50x70 cm z mosiadzu głęboko trawionego, da możliwość wykonania płaskorzeźby, oraz opis postaci jakiej dane drzewo jest dedykowane. Całość będzie pamiątką na długie dziesięciolecia. W dalszym planie jest postawienie na początku alei, postumentu. Na postumencie zamontowana będzie tablica, wyjaśniająca ideę powstania tej wyjątkowej alei, wraz z nazwami firm, instytucji oraz osób, które miały znaczący wpływ na powstanie alei. Miasto Kraków udostępnia na ten cel teren, oraz zamontuje w ciągu alei małą architekturę (oświetlenie, ławki i kosze itp.) Zarząd Zieleni Miasta Kraków, jako partner reprezentujący Miasto Kraków, pomoże w utrzymaniu bieżącym posadzonych drzew. W latach następnych będą dosadzane kolejne drzewa, dedykowane osobom wskazanym przez kapitułę. Zebranie większej kwoty niż 240.000 pozwoli posadowienie "stacji" czyli 3 elementów widocznych na projekcie, a umieszczonych w ciągu drzew. Miejsca które będą tworzyły centra edukacji w trzech tematach tworzonej Alei: Podróżnicy, Odkrywcy i Zdobywcy.

 Miasto Kraków udostępnia na ten cel teren, oraz zamontuje w ciągu alei małą architekturę (oświetlenie, ławki i kosze itp.) Zarząd Zieleni Miasta Kraków, jako partner reprezentujący Miasto Kraków, pomoże w utrzymaniu bieżącym posadzonych drzew. W latach następnych będą dosadzane kolejne drzewa, dedykowane osobom wskazanym przez kapitułę. 

 Każdy może stać się częścią tej historii, dołączając do fundatorów alei.

 

Inni drzewa masowo wycinają a my sadzimy !

W tym miejscu powstaje Aleja Podróżników, Odkrywców i Zdobywców

Uroczyste otwarcie Alei, połączone z festynem, kiermaszem i koncertem 22-23.04.2017

Firmy, instytucje oraz osoby prywatne, zainteresowane udziałem w otwarciu, festynie, pikniku i kiermaszu, mogą zgłaszać chęć oraz ustalić szczegóły, pisząc na adres:

/
Kto Waszym zdaniem powinien zostać uchonorowany w ten wyjątkowy sposób ?
Lista postaci tworzona dzięki Waszym propozycjom. Nadal czekamy na kolejne.
Kliknij i zobacz dokonania poszczególnych postaci:

Kto jeszcze zasługuje na tak szczególne wyróżnienie ? Czekamy na Wasze głosy z krótkim uzasadnieniem.
alejapodroznikow@gmail.com

Powołana kapituła decydować będzie o kolejnych osobach, którym będą dedykowane drzewa dosadzane w alei w kolejnych latach.

Znani i lubiani wspierający budowę alei.

https://lh3.googleusercontent.com/-MCwpTwU_0cHgGyo2zpxvYqlgKRQ0mEx1IfzGUFmND4iUNtmnWJwwJXDmoG2Oq1Nw1IFBgtEYA=s765-fcrop64=1,01eb0000fda5ff9c
Aleksander Doba
Marek Kamiński
Joanna Jabłczyńska

Roman Czejarek znany wszystkim doskonale jako prowadzący Lato z Radiem, także wspiera Aleję Podróżników.
koszulki
https://lh3.googleusercontent.com/-MCwpTwU_0cHgGyo2zpxvYqlgKRQ0mEx1IfzGUFmND4iUNtmnWJwwJXDmoG2Oq1Nw1IFBgtEYA=s765-fcrop64=1,01eb0000fda5ff9c

organizator

FUNDACJA Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników
KRS: 0000556344 NIP: 6793111050
Rachunek: 96124046501111001063704414

 

Każda osoba, instytucja, organizacja itp może włączyć się w proces budowy tego wyjątkowego projektu, także bezpośrednio.

Zapraszamy

FUNDACJA KLUBU PODRÓŻNIKÓW ŚRÓDZIEMIE ALEJA PODRÓŻNIKÓW
KRS: 0000556344      NIP: 6793111050 
www.alejapodroznikow.pl
alejapodroznikow@gmail.com
TEL. 506 918 166
..............................................................................................................................................
Grupa RMF FM mocno wspiera budowę Alei

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.02.2017 08:08