Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Marek Plutowski

Marek Plutowski

Tczew

Cześć. Mam na imię Marek i jestem tutaj dlatego, że pragnę dalej spełniać swoje marzenia. Tworzę własną muzykę, opartą na autorskich tekstach i akompaniamencie gitary akustycznej. Od roku oddaję swoje utwory do profesjonalnej obróbki przez producenta muzycznego. Udział w PolakPotrafi.pl to nadzieja na wydanie swojego pierwszego albumu. Zapraszam Cię do zapoznania się z moją działalnością :).

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2060 PLN z 4700 PLN

26 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

43%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 20.06.2019.

Album studyjny - Marek Plutowski

O projekcie

 

 

Projekt zakłada skompletowanie studyjnych utworów na potrzeby mojego pierwszego albumu. Album składać się będzie z:

  • 5 utworów, które zostały już wyprodukowane z własnych środków
  • 3 utworów, które są już w fazie produkcji (również z własnych środków)
  • 7 utworów wyprodukowanych z budżetu projektu

 

Po realizacji wszystkich utworów, album zostanie wysłany do profesjonalnej firmy, która zajmie się produkcją fizycznych płyt CD.

 

 

 

Całość zbiórki będzie przeznaczona na produkcję wspomnianych 7 utworów.

 

Studio Osso, w którym realizowałem i realizować będę swoje produkcje, w moim przypadku inkasuje 50 zł brutto za godzinę swojej pracy. Z doświadczenia wiem już, że produkcja jednego utworu to ok. 12 godzin pracy.

 

12h x 50 zł = 600 zł brutto

7 utworów x 600 zł brutto = 4200 zł brutto

 

Pozostała kwota zbiórki to koszty wynikające z uczestnictwa w projekcie na portalu PolakPotrafi.pl.

 

 

Pod utworem: Co wykonam z własnego budżetu / Korzyści z posiadania płyty

 

 

 

Dlaczego po prostu nie zwiększę budżetu zbiórki? Rodzice wychowali mnie w przekonaniu, że na swoje trzeba zapracować. Tym ciężej było mi zgłosić się tego typu zbiórki. Jeśli ludzie nie związani z moją twórczością są wstanie zaangażować się w mój projekt i wesprzeć mnie w jego realizacji, tym bardziej czuję potrzebę udowodnienia, że równie mocno się w niego zaangażuję.

 

Dlatego produkcję fizycznych płyt CD z moją muzyką, opakowania do płyt oraz albumowe książeczki opłacę z własnych środków. Oprócz tego zobowiązuję się do opłacenia i uczestnictwa w 8 dwugodzinnych lekcjach śpiewu tuż przed rozpoczęciem nagrań do albumu. Wiem, że dzięki temu, album dodatkowo zyska na swojej jakości!

 

Chciałbym również pokryć koszty dodatkowych godzin producenta, które przeznaczylibyśmy na poprawę mojego wokalu na wydanych już utworach oraz na produkcję rozszerzonych wersji utworów.

 

 

 

Oprócz samej satysfakcji z posiadania fizycznej płyty CD, otrzymasz na niej utwory w wersji rozszerzonej (rozbudowanej o dodatkowe "smaczki").

 

Wersje podstawowe utworów pojawiać się będą w sieci cyklicznie - średnio jeden na miesiąc (co sprawia, że cały album na YouTubie będzie dostępny dopiero w lutym 2020).

 

Wersje rozszerzone zostaną opublikowane dopiero na przełomie wiosny/lata 2020.

 

Jeden z utworów na płycie nigdy nie zostanie opublikowany w sieci w wersji studyjnej - to forma podziękowania dla posiadacza oryginalnej płyty.

 

 

 

Niestety realizacja albumu będzie w takim przypadku wydłużona o czas potrzebny mi do uzbierania danej kwoty z własnych środków. Mogę Cię jednak zapewnić, że dołożę wszelkich starań, aby album został wyprodukowany jeszcze w tym roku :). Za ewentualne opóźnienia już teraz serdecznie Cię przepraszam i proszę o wyrozumiałość :).

 

 

Pod teledyskiem: Plany związane z wydaniem płyty / Jeszcze więcej o mnie

 

 

 

Poniżej przedstawiam Tobie planowane działania związane z projektem:

 

24 maja - publikacja utworu "Panie polityku" (z własnych środków)

8 czerwca - publikacja utworu "Zapytaj się nieba" (z własnych środków)

Koniec czerwca - koniec zbiórki, rozpoczęcie produkcji 7 utworów (z budżetu projektu)

22 lipca - publikacja cover'u utworu "Ostatnie wspólne zdjęcie" - Tomek Makowiecki (z własnych środków)

16 sierpnia - publikacja utworu "Zapomnę" (z własnych środków + teledysk)

 

Koniec sierpnia/początek września - koniec nagrań, przygotowywanie fizycznych płyt CD oraz opakowań, wydanie płyt sponsorom, publikacja w sieci pierwszego utworu ze środków projektu.

 

 

 

Jeśli rzeczywiście tak by się stało - chciałbym być zupełnie uczciwy wobec sponsorów i całość nadwyżki wydać na działania związane z moją muzyką.

 

W planach m.in.:

  • stworzenie dodatkowego (poza planowanym) teledysku do jednego z utworów z płyty
  • zwiększona ilość lekcji śpiewu - przed, w trakcie i po projekcie
  • wydanie kolejnych utworów zapowiadających drugi album ;)
  • działania promocyjne - kampanie reklamowe na Facebook'u

 

Informacje o jakimkolwiek obrocie dodatkową kwotą będą niezwłocznie przekazywane sponsorom.

 

 

 

Jeśli masz ochotę przeczytać o mnie więcej, zachęcam Cię do przeczytania mojej wypowiedzi, która została opublikowana na łamach lokalnego serwisu informacyjnego tcz.pl:

 

Zapraszam Cię również do śledzenia moich profili na portalach społecznościowych oraz do subskrybowania kanału na YouTube. Dzięki temu będziesz zawsze na bieżąco z najnowszymi utworami mojego wykonania!

 

Chcesz poznać mnie, jako zwykłego człowieka? Zajrzyj na mój prywatny profil.

 

 

_______________________________

 

 

Już teraz serdecznie dziękuję Ci za wsparcie - zarówno za podarowane pieniądze, jak i za wszelkiego rodzaju słowa otuchy, które jeszcze bardziej motywują mnie do ciężkiej pracy.

 

Ze swojej strony dodam, że za punkt honoru biorę to, aby po projekcie sumiennie rozliczyć się z Tobą wybranym przez Ciebie pakietem nagród :).

 

Jeśli masz ochotę podzielić się tym projektem ze swoimi znajomymi - zachęcam Cię do promowania zbiórki poprzez kliknięcie Udostępnij w górnej części strony. Będzie mi ogromnie miło! :).

 

 

Pozdrawiam Cię serdecznie!

Marek Plutowski

 

 

 

Pozostałe utwory:

 

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 20.06.2019 22:10