Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Darek Szubiński

Darek Szubiński

Garwolin

Napisz wiadomość do Projektodawcy

39 Wspierający

56% Postęp

3396 PLN z 6000 PLN

33 dni do zakończenia

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 19.02.2018 22:10

Album fotograficzny BEZSENNA

O projekcie

CEL - wydanie albumu fotograficznego  BEZSENNA | SLEEPLESS

Projekt dotyczy wydania albumu fotograficznego. 

Zdjęcia jakie w nim chcę zaprezentować opowiadają o pracy bardzo skromnej osoby. Jej zaangażowanie i służenie innym to trudna i ciężka nocna praca zasługująca na szacunek i zaprezentowanie tej postawy innym. 

Wybrane zdjęcia wprowadzą Was w magię tworzenia niby tak oczywistego i oczekiwanego o poranku chleba do spożycia posiłku. Oczywiście nie chodzi o zaprezentowanie Wam technologii wytwarzania pieczywa, to było by zbyt oczywiste i małostkowe.

Zależy mi na opowieści, zaproszeniu Was do poznania niezwykłego poświęcenia tej skromnej kobiety.

Zofia Kobus, bohaterka mojej fotograficznej opowieści przejęła samodzielne prowadzenie piekarni po śmierci męża.

Jest to niezwykła piekarnia, miejsce w pewien sposób mistyczne, prawdziwe i szczere. Ludzie tutaj stają się wobec siebie życzliwi, uśmiechają się i traktują z szacunkiem.

Piekarnię pamiętam jeszcze z czasów nauki w liceum, które usytuowane było tuż obok. Wraz z kolegami udawaliśmy się na przerwach by kupić bochenek chleba, dzielony rękoma zawsze smakował wybornie.

Dziś pani Zosia, choć już skończyła 70 lat, wciąż pracuje bez chwili przerwy od 8 do 10 godzin przez 4 noce w tygodniu. Ci, którzy chcą kupić chleb, muszą pojawić się najpóźniej w okolicach godziny 7:00, a i to może okazać się zbyt późno. Istnieje też możliwość zapisania się na listę na wskazany dzień.

Pracę wykonuje ona sama, wciąż osamotniona każdej nocy wypiekając pieczywo. To zaangażowanie, wysiłek i praca podnad siły nie może zniknąć ze świadomości innych osób. Nawet jeśli piekarni już nie będzie chcę, by smak tego poświęcenia można było odnaleźć przy okazji oglądania zdjeć w albumie.

Chcę więc zachować piękno całej tej niecodziennej sytuacji. Pracy, która jest bardziej powołaniem niż sposobem na finansowy sukces.

Klienci, którzy odbierają chleb sami zostawiają pieniądze, pani Zosia w tym czasie przy piecu wciąż pracuje, tym razem już bułki w piecu po chlebie, który wcześniej już opuścił ciepłotę kaflowego pieca.

Zwracam się do wszystkich osób, które doceniają piękno zwykłych, codziennych, małych rzeczy. Proszę o Wasze wsparcie, by ten album mógł ujrzeć światło dzienne.

Kwotą jaką chce uzyskać pozwoli na wydruk albumu już w marcu.

Wyższa kwota pozwoliłaby dodatkowo na wykonanie pudełek do zapakowania każdego egzemplarza albumu. 

Oczywiście to tylko brakująca kwota, drugim filarem są środki pozyskiwane od lokalnych firm i instytucji, którzy pozytywnie odpowiedzą na tą inicjatywę. Nie chcę czekać ale równiez pracuję na efekt końcowy, na wydanie albumu.

Na dzień 6 kwietnia zaplanowana jest również wystawa w galerii Kotłownia w CSiK w Garwolinie. Będzie to moja 7 wystawa i byłoby cudownie, gdyby udało się ją połączyć z promocją albumu o tej samej tematyce.

Serdecznie wszystkim już teraz dziękuję i raz jeszcze proszę o wsparcie.

Z przyjemnością udzielę odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące mojego projektu. Systematycznie będę również informował o postępach prac związanych z przygotowaniem albumu.

 

Kilka szczegółów dotyczących albumu:

Drukarnia: PETIT z Lublina

Format albumu: 238x168mm, oprawa twarda

Ilość stron: 96, papier Sora Mat PLUS 150g

Nakład: 480 egz + 50 numerowanych autorskich 

Ilość zdjęćw albumie: 50-60 (nadal trwa końcowa edycja materiału)

Wydawca: THORG-STUDIO

ISBN: 978-83-944226-9-1

 

Kwota niezbędna do pełnego sfinansowania wydania to 13 000zł


10 tyś netto to koszt samego druku i oprawy,

2-3 tyś netto to koszty związane z przygotowaniem składu.

 

Kilka słów o mnie.

 

Nazywam się Darek Szubiński. Urodziłem się w 1974 roku i obecnie mieszkam

w Garwolinie. Wychowałem się w położonej nieopodal wiosce Głosków.

 

Przed 12 rokiem życia rozpocząłem swoją przygodę z fotografią wraz z otrzymanym

aparatem FED 5. Już wtedy część pieniędzy na ten zakup sam zarobiłem podczas

prac wakacyjnych.

 

Nie miałem żadnych podstaw ani osób od których mógłbym się nauczyć fotografowania. Sam szukałem swojej drogi i wiedzy o fotografii.

Niedawno powróciłem do przeglądania moich pierwszych negatywów sprzed 30 lat, i to co znajduję uświadamia mi, jak bardzo ważne było wykonywanie zdjęć z codziennych zdarzeń.

Zaistniałe zmiany, przemijająca moda, styl życia... Możliwość powrotu do tamtych

lat przy jest niezwykłym doświadczeniem.

W fotografii, pomimo że zapisujemy wycinek rzeczywistości minionego czasu, to przede wszystkim jest to zapis samego siebie, tego kim jest fotograf.

W moim życiu fotografowałem tak, jak wydawało mi się, że jest dobrze. Samodzielna nauka odbywała się na własnych błędach i doświadczeniu, co stanowiło najlepszą szkołę, choć trwającą bardzo długo. Mogę nawet powiedzieć, że wciąż uczę się fotografowania, wciąż fascynuje mnie odkrywanie piękna dzięki fotografii.

Obecnie zawodowo zajmujęsię również fotografią, jest fo fotografia ślubna.

Zachęcam do bliższego poznania mnie odwiedzajac moją stronę, profil na fb

www.fotoszubi.pl

www.facebook.com/fotoszubi

Z ogromną radością mogę też zaprosić Was do zakupu styczniowego numeru National Geograhic gdzie jedno z moich zdjęć zwyciężyło w kategorii człowiek.
W samym miesięczniku pojawiło się jednak dwukrotnie.  Stało się zdjęciem ilustrującym na pierwszej stronie artykuł p.t. Opowieść o ludzkich emocjach  pani Agnieszki Franus, redaktora naczelnego miesięcznika.
Link do wyników 13 WKF National Geographic

Chwilę wcześniej inne moje zdjecie było wyróżnione w V Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym "Portret Prawdziwy"

 

Co proponuję w ramach nagród za wsparcie.

 

Album fotograficzny BEZSENNA

Zanim album trafi do szerszego grona w pierwszej kolejności zostanie wysłany do wspierającyh ten projekt osób.

 

Podziękowania

Podziękowania będą zamieszczone na moim fanpage, który wczesniej podałem ale również i na utworzonym specjalnie dzisiejszego dnia fanpage tego projektu:

Fanpage projektu wydania albumu BEZSENNA

 

Pocztówki z podziękowaniami

Pocztówki, które będą wydrukowane w drukarni KRUKBOOK  a następnie wysłąne pocztą tradycyjną lub dołączona do albumu.

 

Powiększenia

Wydruk zdjęćna na papierze by zachować odpowieni charakter zdjęć. Powiększenia zostaną również sygnowane a następnie wysłane.

 

Zapraszam na jedną z pierwszych opowieści o tym pomyśle.

Zachęcam również do poznanie nieco w szerszej odsłonie historii, która znajdzie swój finał w albumie. To materiał w formie prezentacji, która powstała kilka dni po zrealizowaniu zdjęć.


Media o Twoim projekcie:

Album fotograficzny BezSENna o pani Zofii Kobus może powstać dzięki naszemu zaangażowaniu

kuriergarwolinski.pl | 2018-01-11

Dariusz Szubiński to znany fotograf, laureat wielu nagród w tej dziedzinie, w tym ostatniej: 13. edycji Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic. Jego ambicje na tym się jednak nie kończą. Najnowszym pomysłem artysty jest wydanie wyjątkowego fotoalbumu zatytułowanego „BezSENna | SLEEPl

Polak potrafi! Nagrodzony przez National Geographic fotograf z Garwolina wydaje niezwykły album.

egarwolin.pl | 2018-01-10

To nie są zwykłe zdjęcia – przedstawiają trud i serce, jakie 70-letnia Pani Zofia każdego dnia wkłada w pieczenie chleba! Piekarnię odziedziczyła po mężu, a po jej chleb ustawiają się kolejki.

Nagroda National Geographic i album o Zofii Kobus

wirtualnygarwolin.pl | 2018-01-09

Dariusz Szubiński, fotograf z Garwolina, zdobył 1 nagrodę w Wielkim Konkursie Fotograficznym National Geographic. I to nie jedyna nagroda w ostatnim czasie. Obecnie autor pracuje nad albumem fotograficznym poświęconym jednej z mieszkanek naszego miasta.