Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Albo i Nie

Albo i Nie

Katowice

Zespół powstał w 2011 roku. Na początku następnego roku rozpoczął działalność koncertową. W 2012 roku zagrał 30 koncertów, zyskując coraz szersze uznanie i za swoją twórczość uzyskując nagrody na kilku ogólnopolskich festiwalach, w tym 7 pierwszych miejsc, 3 drugie miejsca i 1 trzecie miejsce na ogólnopolskich festiwalach.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

7901 PLN z 6000 PLN

93 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

131%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 28.08.2015.

Albo i Nie - wydanie płyty

O projekcie

NA CO ZBIERAMY?

Zbieramy na najlepszą płytę zespołu Albo i Nie. Gwarantujemy kawał dobrej muzyki, energii, radości porywającej do tańca i... zatrzymującej w refleksji. Za wsparcie dziękujemy wszędzie, gdzie się da. Na przykład tu. Dzięki! :)

COŚ O NAS

Rzadko spóźniamy się na próby. Lubimy popijać herbatę malinową z kilkoma łyżeczkami cukru w trakcie pracy, modlimy się przed próbą i wcale nie po to, by się nie pozabijać. Gramy muzykę, ale sami nie wiemy jaką. Nie skaczemy na koncertach i dużo się śmiejemy. Na ogół jesteśmy poukładani, ale bywamy niegrzeczni. Chłopcy tak mają…

Dzięki Tobie, szanowny Czytelniku, udało nam się do tej pory zdobyć:

 • I miejsce oraz nagrodę publiczności na 40 festiwalu "YAPA" w Łodzi 2015
 • I miejsce oraz nagrodę publiczności na III OFPPiT "Przy kominku" w Kielcach 2014
 • I miejsce w Głuchołazach podczas międzynarodowego festiwalu PUCH 2013
 • I miejsce na Wędrownym Przeglądzie Piosenki "Polana" w Janowicach Wielkich 2013
 • I miejsce na Festiwalu Piosenki Artystów Wrażliwych w Chorzowie
 • I miejsce na festiwalu Złote Tłoki w Katowicach
 • I miejsce na festiwalu „Słuchaj i patrz” w Krakowie
 • II miejsce na festiwalu piosenki turystycznej „Wrzosowisko” w Kędzierzynie Koźlu
 • II miejsce na festiwalu „EuroSong” organizowanym przez Urząd Marszałkowski w Katowicach.
 • II miejsce na Wrocławskim Przeglądzie Piosenki Studenckiej
 • III miejsce na OFPPiT "Piostur Gorol Song" w Andrychowie

W 2013 roku wydaliśmy pierwszą płytę pt. „Tak”.

ZBIERAMY I GRAMY W SKŁADZIE...

BARTOSZ ZDECHLIKIEWICZ

Student kierunku Turystyka i Rekreacja. O 1/3 młodszy od reszty zespołu. Jedyny, który ma naturalną zdolność niefałszowania. Odpowiedzialny za harmonie wokalne i interpretacje tekstów. Na scenie drugi od lewej, śpiewa i gra na kilku dziwnych instrumentach, najczęściej na melodyce. Właściwie nie ma instrumentu, na którym by nie grał. Zostawiając go przy pianinie, po kilku chwilach można usłyszeć śląskie standardy bluesowe. Ze względu na duże poczucie humoru, które nie zawsze jest suche, niektórzy zwą go Żartoszem. I NIGDY, PRZENIGDY, nie wolno zwrócić się do niego per Bartek.

MARCIN SOLIK

Jedyny lewonożny w zespole. Z zawodu fizjoterapeuta oraz opiekun w ośrodku warsztatów terapii zajęciowej. Kochający mąż cierpliwej żony oraz ojciec trójki wspaniałych dzieci. Na scenie zajmuje drugie miejsce od prawej (patrząc z widowni), gra na mandolinie i gitarze, ale gdyby podstawić mu perkusjonalia, chętnie łomociłby. Wraz z Michałem ojciec założyciel zespołu i jego najbardziej odpowiedzialna osoba.

WOJCIECH ZAKOWICZ

Najbardziej wysunięty na wschód gitarnik Albo i Nie jest właściwie nieopisywalny. Kto Wojtka zna, poznał też jego poczucie humoru łączące naturalną łagodność i dobro z pełną szyderą. Wojtek pracuje jako informatyk. Jest kochającym mężem, a od lipca będzie drugim ojcem w zespole. Gra na dwóch gitarach – klasycznej i akustycznej i jego supermocą, nieosiągalną dla reszty zespołu, są ponaddźwiękowe solówki. Wojtek kocha Hiszpanię, a jego żona jest iberystką. Przypadek?

MICHAŁ ROSTAŃSKI

Operator dołu w zespole to prawoskrzydłowy – Michał. Trudno jest w kilku słowach opisać wszystko, czym Michał zajmuje się w życiu, ale wiemy, że do popołudnia pracuje na Uniwersytecie Śląskim. Wraz z Marcinem ojciec założyciel zespołu. Jeśli Bartosza dopuścić do pianina, wiedz, że Michał zaraz tam będzie obok i zawyje „o mój Śląsku…” Jeden z czternastu w Polsce fanów baseballa. W zespole gra na dziwnej gitarze basowej oraz gitarze akustycznej (o ile ktoś mu ją pożyczy).

 

Co będzie na płycie?

Drogi czytelniku, na płycie znajdziesz 14 autorskich utworów, które zostały już nagrane w prześwietnym studiu MaQ Records. Po wysłuchaniu pierwszego kawałka, automatycznie zostanie zaszczepiona w Tobie chęć posłuchania całej płyty. Po wysłuchaniu całej płyty... widzimy się na koncertach :)

 

Czego nie będzie na płycie...

...czyli co zrobimy, jeżeli dostaniemy od Was więcej.

Na płycie nie będzie wypasionego koncertu premierowego, który zamierzamy zrealizować za pieniążki z nadwyżki. Jeżeli uzbieramy więcej, niż założyliśmy w projekcie, Wasze wpłaty przeznaczymy na:

  • 7500 - Wynajem sali. Chcemy wynająć profesjnoalną salę koncertową
  • 9500 - Profesjonalny akustyk + oświetlenie. Tak naprawdę bez akustyka nas nie słychać. A bez sprawnych reflektorów nie będziemy dobrze wyglądać.
  • 11500 - Nagroda dla muzyków sesyjnych (gości). Na premierę chcemy zaprosić kilka osób, które pomogły nam w nagraniu płyty. Zagrają i zaśpiewają razem z nami na koncercie premierowym.
  • 13000 - Strona www w szacie graficznej nowej płyty. Żeby dobrze wypromować naszą nową płytę, niezbędna będzie nowa strona internetowa.
  • 16000 - skrzynka nagłośnieniowo-akustyczna. To taki sprzęt, który bierzemy ze sobą na scenę i bardzo, bardzo ułatwia nam naglośnienie, dzięki czemu... na koncertach będziemy mieli mniejszy poślizg ;)
  • 20000 - Ojejku... naprawdę nas kochacie :) Zatem zwiększymy nakład - zamiast 1000 płyt zamówimy 2000 płyt do wytłoczenia.
  • 24000 - wydamy 2 płyty zamiast jednej. Na pierwszej będzie cały materiał. Druga to wersja Karaoke
  • Kolejne wydatki to promocja płyty i teledyski... ale jak dojdziemy tak daleko, wtedy zaktualizujemy profil :)

 

Zdjęcia trzy, żebyście wiedzieli, że koszulki, kubek istnieją i są super...

... i zdjęcia dwa, żebyście wiedzieli, że my też istniejemy - na scenie...

Tak się prezentowaliśmy z Ryśkiem na naszych drugich urodzinach...

Poniżej 3 urodziny pod prawie gołym niebem w planetarium...

...aaa właśnie... 4 urodziny już we wrześniu, dokładnie 25 września :) Zapraszamy!

No to dzięki...

... jeszcze raz dzięki...

... i do zobaczenia na premierze płyty! Poniżej namiastka materiału...

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Pomóż Albo i Nie wydać płytę

bosko.pl | 2015-07-20

Zespół Albo i Nie, czyli czterech poetyckich panów z gitarami zbiera na nową płytę. Chcesz pomóc? Wejdź na Polakpotrafi.pl, wybierz nagrodę i dorzuć kilka groszy do nowego projekt muzycznego.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 28.08.2015 21:09