Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

monika.skiba

monika.skiba

Kraków/Warszawa, Polska

Pomysłodawca i inicjator przedsięwzięcia AKTYWNE WAKACJE dla dzieci z Pogotowia Opiekuńczego i Domu Dziecka w Zamościu. Opracowuje i prowadzi projekty i programy o charakterze krajowym i międzynarodowym. Aktywnie poszukuje i tworzy nowe rozwiązania, w tym biznesowe.
Jest instruktorem narciarstwa, lubi chodzić na spacery z psiakiem i wyprawy górskie. Uwielbia podróże. Zgłębia tajniki komiksów i książek. Kocha konie wszelakiej maści, a w szczególności polskie.
Motto: "Nie ma rzeczy niemożliwych. Dobrze widzi się tylko sercem."

Napisz wiadomość do Projektodawcy

6982 PLN z 29000 PLN

31 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

24%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.07.2016.

AKTYWNE WAKACJE DLA DZIECI Z POGOTOWIA OPIEKUŃCZEGO

O projekcie

CEL PROJEKTU:

ZORGANIZOWANIE DLA 12 DZIECIAKÓW Z POGOTOWIA OPIEKUŃCZEGO I DOMU DZIECKA W ZAMOŚCIU AKTYWNYCH WAKACJI 10-CIO DNIOWYCH W TATRACH W BUKOWINIE TATRZAŃSKIEJ I OKOLICACH.

Jest to pierwsza w Polsce tego typu inicjatywa edukacyjno-aktywnego wyjazdu dla dzieci z Pogotowia Opiekuńczego i Domu Dziecka. Dla większości z tych dzieci z trudnych domów, niepełnoletnich ofiar przemocy domowej, dzieci znalezionych na ulicy czy pozbawionych domów w ogóle, będą to pierwsze wakacje w ich życiu.

PROJEKT POD PATRONATEM HONOROWYM PREZYDENTA MIASTA ZAMOŚĆ PANA ANDRZEJA WNUKA 

ZESPÓŁ - KIM JESTEŚMY 

Wspólnie z Pogotowiem Opiekuńczym i Domem Dziecka w Zamościu, Domem Gościnnym Wołynianka w Bukowinie Tatrzańskiej - Małgorzata Radziejewska, Harcerskim Klubem z Podhala, lokalną gazetą Gazeta Miasta z Zamościa, Tygodnikiem Podhalańskim z Zakopanego, Pracownią Ceramiki i Mozaiki nad Rzeką w Białym Dunajcu, Biurem Turystycznym - Centrum Turystyki Tatry, drukarnią Wacław Bartnik z Zamościa, Przewozy Waldemar Jezierski z Zamościa, Termy Bukovina z Bukowina Tatrzańska, Michał Wojas z FlyTech UAV oraz Tomasz Słodki - dziennikarz i biznesmen postanowiliśmy stworzyć projekt AKTYWNYCH WAKACJI dla tych dzieciaków i szukamy środków finansowych na realizację tego przedsięwzięcia.

KIEDY:

29 lipiec – 7 sierpień 2016 rok

MIEJSCE REALIZACJI PROJEKTU:

Bukowina Tatrzańska i okolice (Rusinowa Polana, Wiktorówki, Morskie Oko, Dolina Chochołowska, Zakopane, Spisz), Kraków.

BEZPOŚREDNI BENEFICJENT: 

12 DZIECIAKÓW = 6 DZIECI z POGOTOWIA OPIEKUŃCZEGO i 6 DZIECI z DOMU DZIECKA oraz 2 OPIEKUNÓW

POGOTOWIE OPIEKUŃCZE ZAMOŚĆ - ul. Źródlana 1a, 22- 400 Zamość

To jest jedno z pierwszych tego rodzaju przedsięwzięć, ale wierzymy w sukces, który pozwoli nam na coroczną kontynuację i wzbogacanie programu wyjazdu wakacyjnego. Sukces projektu to udany wypoczynek i nauka przez zabawę dla dzieci.

Część działań będzie współfinansowanych lub realizowanych przy minimum kosztów ze strony naszych partnerów. 

Drodzy Państwo, Drodzy Przyjaciele, bądźcie częścią tego projektu i pomóżcie nam tworzyć lepszą przyszłość i otoczenie dla dzieciaków z Pogotowia Opiekuńczego i Domu Dziecka.

Pokażmy, że POLAK POTRAFI dokonywać wielkich rzeczy i działać nie tylko dla siebie, ale też dla dzieciaków.

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!

DLACZEGO?

Wychowankami Pogotowia Opiekuńczego są dzieci w wieku powyżej 10 lat, niezależnie od miejsca zamieszkania. W wyjątkowych przypadkach mogą być przyjmowane dzieci młodsze. Trafiają do niego dzieci znajdowane na ulicy, uciekające z domów, niepełnoletnie ofiary przemocy domowej, osierocone lub małoletni przestępcy, przebywający w tych placówkach w czasie trwania procesu sądowego. Dzieci takie przebywają w placówce całodobowo. Pozbawione są one całkowicie lub częściowo opieki rodziców na czas trwania sytuacji kryzysowej w rodzinie. Pobyt w placówce Pogotowia Opiekuńczego dziecka trwa do 3 miesięcy. W przypadku, gdy postępowanie sądowe dotyczące dziecka jest w toku, pobyt może być przedłużony o następne 3 miesiące.

Większość dzieci przebywających w takiej placówce rzadko bywało lub w ogóle na podobnym wyjeździe wakacyjnym z uwagi na swoją skomplikowaną sytuację rodzinną, opiekuńczą, a co za tym idzie materialną.

Pragniemy tym dzieciom, których rodzice z różnych względów nie są w stanie zapewnić im właściwej opieki, pokazać inną rzeczywistość. Chcemy, żeby dzieci mogły choć na chwilę oderwać się od codziennych problemów rodzinnych i poczuć czym jest radosne i bezpieczne dzieciństwo. Zdajemy sobie sprawę, że jest to tylko kropla w morzu potrzeb tych dzieciaków, ale jeżeli choć odrobinę możemy sprawić, że znowu uśmiechną się na chwilę, pobawią na świeżym powietrzu w otoczeniu przyrody i gór, zdobędą dodatkową wiedzę i umiejętności, to każde działanie jest tego warte

PLAN WAKACJI

     Pobyt planowany jest od 29 lipca 2016 roku do 7 sierpnia 2016 roku.

    1. I DZIEŃ - 29 LIPIEC

  • PODRÓŻ - PRZYJAZD DO BUKOWINY:

- przyjazd do Bukowiny Tatrzańskiej - zakwaterowanie w domu Wołynianka. Jest to jeden z pierwszych domów gościnnych działających w Bukowinie Tatrzańskiej. Unikalną cechą domu jest jego historia i wiek. Posiadłość ta należy do rodziny Buńdów, jednego z kierwszych rodów, które osiedlały się w tych okolicach.

Cytat: „Pierwsi mieszkańcy, co w Bukowinie się znaśli, to są ci, co cosi kajsi zbroili abo od złego pana uciekli z niznej Polski albo z Węgier – za rozbój. Oni się wyprzezywali Kuruce, Bachledy, Rusini, Głodowie, Buńdy i Chowańce. Kozdy ś nich broł wierch i po nim las wypalowoł, a drwa rąboł i chałupe zdajał. I kozdy wierch broł od tych nazwe, co przódzi od innych na to miejsce przyśli  – głosi jedna z legend.”

- warsztaty – udzielanie pierwszej pomocy (teoria i praktyka)

     

    2. II DZIEŃ - 30 LIPIEC

  • DZIEŃ NAUKI I PRACY:

 - szkolenie z topografii (w tym posługiwanie się kompasem, tworzenie i czytanie map)

 - zajęcia w pracowni ceramicznej - własnoręczne wykonanie pamiątki z gór pod              opieką wykwalifikowanego instruktora  

Takie pamiątki - parzenice - będą przez dzieci własnoręcznie robione w pracowni ceramicznej.

   

    3. III DZIEŃ - 31 LIPIEC

  • DZIEŃ W ZAKOPANEM:

 - zwiedzanie Zakopanego z przewodnikiem 
 - wjazd/zjazd kolejką linową na Kasprowy Wierch

Dzieciaki zobaczą góry i poznają historię Zakopanego. 

   

    4. IV DZIEŃ - 1 SIERPIEŃ

  • DZIEŃ W BUKOWINIE TATRZAŃSKIEJ:

 - organizacja podchodów w tonie upływającej rocznicy Powstania Warszawskiego. Dzieci wcielą się w role postaci powstańców z okresu powstania. Będą zagadki, pytania związane z udzialaniem pierwszej pomocy, aspektów topograficznych i rocznicą Powstania Warszawskiego prowadzone przy udziale harcerzy, którzy dodatkowo zrobią pogadankę na temat historii, pracy i wartości harcerstwa, podzielą się swoimi doświadczeniami i przygodami z działalności w harcerstwie. Na koniec zabawy ognisko z kiełbaskami i pieczonymi ziemniakami.             

W tych lasach i polanach dzieciaki będą bawić się z harcerzami w podchody.

   

    5. V DZIEŃ - 2 SIERPIEŃ 

  • DZIEŃ W BUKOWINIE TATRZAŃSKIEJ:

- wyjście na Termy Bukovina 
- spotkanie z prawdziwym góralem, który opowie kilka prawdziwych historii o górach i góralach

Zetkną się z tutejszym folklorem.

   

    6. VI DZIEŃ - 3 SIERPNIA 

  • DZIEŃ W TATRACH:

- I wersja) wyjście w Tatry nad Morskie Oko
- II wersja) wyjście w Tatry do Doliny Chochołowskiej
Obydwie wersje z przewodnikiem tatrzańskim.

 

Obejrzą piękne góry i posłuchają historii o ludziach gór.   

   

     7. VII DZIEŃ - 4 SIERPIEŃ

  • ZWIEDZANIE MIAST I JASKINI BIELSKIEJ NA SŁOWACJI:

- zwiedzanie z przewodnikiem Jaskini Bielskiej, jednej z największych jaskiń w Tatrach Słowackich, Starego Smokowca, Szczyrbskiego Jeziora – najwyżej położonej miejscowości w Tatrach Słowackich - spacer ścieżką dookoła jeziora.      

           

Dzieci będą miały okazję być za granicą państwa, poznawać kulturę i podziwiać krajobrazy Słowacji.   

     

    8. VIII DZIEŃ - 5 SIERPIEŃ

  • DZIEŃ NA SPISZU:

 - wyjazd do Niedzicy i Czorsztyna – zwiedzanie zamków i Parku Miniatur Zabytków Spisza, Oraw i Podhala
- spływ Dunajcem na tratwach – początek Sromowce Kąty do Szczawnicy

 

Poznają historię zamków w Niedzicy i Czorszytnie i będą miały okazję zobaczyć piękny Spisz i rzekę Dunajec. 

   

    9. IX DZIEŃ - 6 SIERPIEŃ 

  • ZAJĘCIA W BUKOWINIE TATRZAŃSKIEJ / DZIEŃ DLA ZIEMI

- wizyta w stadninie, 

- dzień dla Ziemi - trekking po okolicznych szlakach w Bukowinie połączony z ich generalnym sprzątaniem.

 

Pogadanka o zwyczajach i zachowaniach koni. Dzieci będą miały okazję do spróbowania swoich sił w jeździe konnej w ośrodku jeździeckim w Bukowinie Tatrzańskiej.

    

    10. X DZIEŃ - 7 SIERPIEŃ 

  • WYJAZD DO ZAMOŚCIA ZE ZWIEDZANIEM KRAKOWA:

- wizyta w Krakowie 

    

Dzieci wraz z przewodnikiem zwiedzą rynek krakowski i Sukiennice, Bazylikę Mariacką, poznają legendę o hejnaliście z wieży Marickiej, zobaczą wieżę ratuszową, Zamek Królewski i katedrę na Wawelu, odwiedzą Smoczą Jamę i posłuchają legendy o smoku Wawelskim, żydowską dzielnicę Kazimierz, zobaczą Starą Synagogę a na koniec spróbują tradycyjnych zapiekanek z Placu Nowego.

 

BUDŻET PROJEKTU

Część działań będzie współfinansowanych lub realizowanych przy minimum kosztów ze strony naszych partnerów. Niemniej nie jest to jeszcze wystarczające, by wystartować z przedsięwzięciem w takiej formule jaką zaplanowaliśmy dla dzieciaków. Dlatego postanowiliśmy się zwrócić do Was o wsparcie finansowe, aby doprowadzić projekt do zamierzonej realizacji.

Cały czas podejmujemy działania poszukujące środków na wymienione aktywności i pokrycie kosztów realizacji projektu.

Budżet całego projektu szacujemy na kwotę 39440 zł (w tym 10440 zł – koszt ubrań i wyposażenia dla dzieci) uwzględniając wszystkie nasze ustalenia z partnerami wspierającymi.

Potrzebujemy minimum 29000 , by moc zorganizować zaplanowane aktywności dla dzieci. Zbiórka całej kwoty to wyposażenie dzieciaków w odpowiednie ubrania i buty na wyprawy, choćby edukacyjna zabawa w podchody i treking krajoznawczy. Dzieciaki w przeważającej części nie mają wiele ubrań, ani odpowiedniego obuwia na takie wycieczki.

100% - dzięki Tobie, dzieciaki  będą mogły wyjechać na aktywne wakacje i wziąć udział w zaplanowanych aktywnościach (podchody, wyprawa do Morskiego Oka czy Doliny Chochołowskiej). W tej wartości zawarte jest również ubezpieczenie dzieci przez cały czas trwania wyjazdu.

136% - dzięki Tobie dzieciaki zostaną wyposażone w odpowiednie ubrania i obuwie trekingowe chroniące je przed warunkami pogodowymi i zapewniające komfort i bezpieczeństwo poruszania się w górach. Dodatkowo każde z 12 dzieci dostanie plecak wraz z wyposażeniem tj.: apteczką pierwszej pomocy, mapą rejonu masywu górskiego Tatr, notatnikiem, długopisem i kompasem.

SZCZEGÓŁOWY BUDŻET:

Chcemy też ubrać dzieci. Potrzebujemy pieniądze na: - 12 sztuk kurtki wiosenne, 12 bluz polarowych, 60 t-shirtów, 12 stroi kąpielowych, 12 spodni trekingowych, 12 krótkich spodenek, 12 butów trekingowych, 12 sztuk plecaków wraz z wyposażeniem tj.: apteczką pierwszej pomocy, mapą rejonu masywu górskiego Tatr, notatnikiem, długopisem i kompasem na wyprawy górskie. 

Potrzebujemy na to wyposażenie 10 440 zł

Wierzymy, że tego rodzaju przedsięwzięcie zyska przychylność Państwa.

Chcielibyśmy, by AKTYWNE WAKACJE stały się cyklicznym wydarzeniem powtarzalnym w wakacje i ferie zimowe i z czasem angażujące coraz większą liczbę podopiecznych Pogotowia Opiekuńczego i Domu Dziecka w Zamościu. Projekt taki to szansa głównie dla dzieciaków na chwilę normalności i oderwania się od problemów codziennego życia w jakim przyszło im funkcjonować. Ponadto to też sposób na przekazanie im wartości nadrzędnych jakimi są m.in. szacunek i wrażliwość na otaczający ich świat i przyrodę, a tym samym przysposobienia ich i pokazanie mądrzejszego funkcjonowania w społeczeństwie. W końcu w przyszłości to one będą stanowić i współtworzyć otoczenie, a tym samym wpływać na rozwój naszego kraju Polski.

Wierzymy, że pomysł przedsięwzięcia spodoba się Państwu i będziecie wspólnie z nami budować lepszą przyszłość dla tych dzieciaków. 

Projekt można i warto wesprzeć nawet najmniejszymi kwotami. 

Gdy uda nam się zebrać dodatkową kwotę przekraczającą nasz budżet, pieniądze przeznaczymy na AKTYWNE WAKACJE dla kolejnych dzieci, przebywających w Pogotowiu Opiekuńczym. Chcemy, by AKTYWNE WAKACJE dla dzieciaków stały się cykliczne.

Działaj razem z nami! Pomóż dzieciom w odkrywaniu piękniejszej strony życia. Będziemy się cieszyć, gdy choć jedno dziecko z grupy dzięki temu, że zetknęło się z inną rzeczywistością, odkryje w sobie pokłady energii do walki o swoje lepsze jutro i czynienia najbliższego otoczenia, a przez to i świata odrobinę lepszym.

Znajdziesz nas również tutaj :)

Facebook: www.facebook.com/AktywneWakacjeDlaDzieci

INFORMACJE O CZŁONKACH ZESPOŁU

Małgorzata Radziejewska - współorganizatorka projektu AKTYWNE WAKACJE.

– pochodzę z Zamościa, od lipca 2015 roku mieszkam na Podhalu. Lubię aktywnie spędzać czas, chodzę po górach oraz jeżdżę na rowerze. Obecnie prowadzę Dom Gościnny Wołynianka w Bukowinie Tatrzańskiej oraz organizuję aktywne wypoczynki, m.in. wycieczki piesze, wycieczki rowerowe jednodniowe po okolicach oraz kilkudniowe dookoła Tatr. W projekcie Aktywne Wakacje zajmę się koordynacją zajęć dla dzieci oraz przypilnuję, by były spełnione wszystkie potrzeby i prośby dzieci. Współorganizator i partner projektu.

Krystyna Ewa Lipska – Dyrektor Pogotowia Opiekuńczego w Zamościu.

 

Pracuję w Pogotowiu Opiekuńczym w Zamościu od początku jego funkcjonowania, czyli od 01.X.1978 roku. Współtworzyłam tę placówkę, pracowałam w niej na różnych stanowiskach – pedagog, wychowawca, kierownik internatu. Od 1994r. pełnię funkcję dyrektora. Pełna zaangażowania i oddana w sprawie poprawy życia swoich podopiecznych.

Anna Szelug – pedagog z 30-letnim stażem pracy.

Pracowałam jako nauczyciel przedszkola oraz jako kierownik Środowiskowego Ogniska Wychowawczego TPD, a od 2003 roku pracuję na stanowisku pedagoga w Pogotowiu Opiekuńczym w Zamościu.

Wacław Bartnik - własciciel drukarni.

Zajmuję się usługami kopiowania, drukowania, skanowania, oprawiania, laminowania, wykonywania pieczątek dla firm oraz nadrukami na koszulkach i innych gadżetach. W projekcie sponsor koszulek dla dzieci.

Anna Bzdek Kołakowska – Redaktor Naczelna gazety Gazeta Miasta. 

Wspieranie takich inicjatyw jest jedną z najważniejszych ról mojej pracy. Wykorzystując „siłę” mediów możemy dać innym coś więcej niż dobrze napisany artykuł. Dzieci przebywające w Pogotowiu Opiekuńczym czekają na decyzję dorosłych, często zagubione przeżywają najtrudniejsze chwile w swoich życiu. To idealny moment, by ich wesprzeć i pozwolić na chwilę zapomnieć. Dać im siłę i wiarę w normalny świat. Patron medialny projektu.

Paweł  Pełka – Redaktor Naczelny Tygodnika Podhalańskiego. Patron medialny projektu.

Tomasz Opałka – Specjalista d/s obsługi klienta Centrum Turystyki Tatr. W projekcie partner.

Marian Antonik – Komendant Podhalańskiego Hufca ZHP w Zakopanem.

W projekcie partner.

Bożena Świderska Środa – właścicielka Pracowni Ceramiki i Mozaiki Nad Rzeką w Biały Dunajcu.

W projekcie partner.

Waldemar Jezierski – właściciel firmy przewozowej z Zamościa. W projekcie partner.

Michał Wojas – Prezes Zarządu firmy FlyTech UAV Sp. Z o.o. Prezes Fundacji Osób Niepełnosprawnych w Podolanach.

Z wykształcenia inżynier lotnictwa, pilot, hobbistycznie upawiający sporty lotnicze oraz konstruktor bezzałogowych systemów latających, działacz społeczny. Zaiteresowania: sporty zimowe, lotnictwo, kolekcjonerstwo i rekonstrukca zabytkowych motocykliW projekcie partner.

Tomasz Słodki – dziennikarz, biznesmen.

Prowadził programy w największych polskich stacjach radiowych i telewizyjnych. Pasjonat nowych technologii. Organizował festiwale muzyczne oraz akcje charytatywne. Dał się poznać jako geniusz multimediów. W projekcie partner.

Monika SkibaPomysłodawca i inicjator projektu AKTYWNE WAKACJE dla dzieci.

Opracowuję i prowadzę projekty i programy. Współpracuję z biurami podróży w Indiach i Ugandzie oraz szkołą językową w Wielkiej Brytanii. Jestem autorem projektu aktywna turystyka. Zajmuję się tworzeniem nowych rozwiązań biznesowych, społecznych oraz pozyskiwaniem funduszy. Jestem instruktorem narciarstwa, lubię chodzić na spacery z psiakiem i wyprawy górskie. Uwielbiam podróże bliskie i dalekie. Kocham konie wszelakiej maści, a w szczególności polskie.

Organizatorzy i partnerzy projektu AKTYWNE WAKACJE będą aktywnie uczestniczyć i realizować ten projekt.

 

Media o Twoim projekcie:

Pomóż dzieciom z Pogotowia Opiekuńczego w Zamościu wyjechać na wakacje

ezamosc.pl | 2016-06-06

Mają to być pierwsze prawdziwe wakacje w ich życiu. Mowa o 12 dzieciakach z trudnych domów, niepełnoletnich ofiar przemocy domowej, czy pozbawionych domów w ogóle. Jeżeli uda się uzbierać pieniądze podopieczni Pogotowia Opiekuńczego i Domu Dziecka w Zamościu spędzą 10 dni w polskich górach.

Aktywne wakacje dla dzieci z Pogotowia Opiekuńczego w Zamościu

gazetamiasta.pl | 2016-05-31

„Aktywne wakacje” to pierwsza w Polsce tego typu inicjatywa edukacyjno-aktywnego wyjazdu dla dzieci z Pogotowia Opiekuńczego i Domu Dziecka.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.07.2016 12:12