Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

edyta.salnikow

edyta.salnikow

Napisz wiadomość do Projektodawcy

270 PLN z 10000 PLN

7 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 03.12.2017.

Agroturystyka 'U Flika' w potrzebie!

O projekcie

O projekcie

Agroturystyka „U Flika” powstała 1996r. Założył ją Roman Glapiak znany bieszczadzki społecznik. Gospodarstwo znajduje się we wsi Dźwniacz Dolny, w pobliżu Ustrzyk Dolnych, zimowej stolicy Bieszczadów. To niezwykłe miejsce z historią w tle. Choć los niełatwy doświadcza to miejsce, to z powodzeniem od przeszło 20 lat dostarcza turystom wielu niezapomnianych wspomnień.

W dniu 1 grudnia 2011 roku gospodarstwo spłonęło, pożar strawił całą I kondygnacje, przy pomocy ubezpieczyciela Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych oraz przyjaciół i sąsiadów w dniu 1 maja 2012 roku przyjęto pierwszych gości.

Historia lubi się powtarzać i w dniu 7 lipca 2017r. Połowa I kondygnacji spłonęła ponownie. Trzeba ją odbudować. Aby ratować DOM, trzeba przeprowadzić remont również za pomocą środków własnych, ubezpieczenie nie wystarczy. Jeśli nie uda się zebrać funduszy, Agroturystyka przestanie istnieć.

 

 

Cel projektu

Celem projektu jest odbudowanie gospodarstwa agroturystycznego. Chcielibyśmy aby turyści ponownie mogli przyjechać do „Flika” i cieszyć się bajecznością bieszczadzkiego krajobrazu. Celem remontu jest również zabezpieczenie domu, aby historia już więcej się nie powtórzyła. W związku z powyższym jako Przyjaciele chcemy pomóc „Flikowi” w realizacji trudnych, acz możliwych marzeń.

Film o tradycyjnym wypieku chleba:

https://www.youtube.com/watch?v=l-WFf05QVY0

Budżet

Aby przeprowadzić remont trzeba było rozebrać dach, zbudować go na nowo, zadaszyć prawie cały budynek, przeszło (około 200 m2). Obecnie trzeba wyremontować i doposażyć spalone pomieszczenia. W wyniku pożaru potrzebny jest gruntowny remont. Duża część kosztów została pokryta z ubezpieczenia, na część gospodarz musi przeznaczyć środki własne, których nie ma, gdyż całość oszczędności i zysku pochłonął poprzedni pożar. Środki zebrane w ramach projektu zamierza w pełni przeznaczyć na zakup materiałów i opłacenie ekipy remontowej. Wiele prac wykonali już przyjaciele gospodarza nieodpłatnie.

 

Kosztorys materiałów

Całość kosztów remontu:

Ściany z ociepleniem – 10 000 tys.

Dach z ociepleniem – 50 000 tys.

Instalacje – 5 000 tys.

Wykończenie – 8 000 tys.

Podłogi – 10 000 tys.

Z tego zbierana kwota: 10 000 tys.

 

Nagrody

Dziękując za Wasze wsparcie, mamy dla Was kilka ciekawych i użytecznych drobiazgów. Większość nagród została przygotowana na drodze pracy gospodarza w środowisku lokalnym! Przygotowaliśmy również nagrody wyjątkowe, które nikt do tej pory i nikt nigdy potem, nie będzie miał okazji zdobyć!          

 

Ścieżka przyrodnicza - "Historia oraz dziedzictwo kulturowe Dźwiniacza Dolnego i innych miejscowości na Szlaku Ekomuzeum "Hołe" wydanie drugie 2014r. - trasa i jej opis została przygotowana przez gospodarza.

 

Folder o tradycyjnym wypieku chleba - "Chleb z Karpat - Tradycja - Obrzędy - Przepisy". Gospodarz od wielu lat promuje tradycyjny wypiek chleba w Bieszczadach. Jednym z flagowych działań gospodarstwa byłaorganizacja Festiwalu Wypieku Chleba „Od ziarenka do bochenka”, w gospodarstwie zostało zrealizowane 15 edycji tego niepowtarzalnego wydarzenia. W festiwalu uczestniczyły zespoły folkowe z Polski, Słowacji, Ukrainy, uczestniczy oprócz uczty dla ucha mogli posmakować tradycyjnego chleba z pieca chlebowego okraszonego pysznym smalczykiem.

 

Ponad to, osoby, które wesprą gospodarstwo otrzymają buton z logiem Agroturystyki „U Flika”

 

lub kubek na pyszną kawę z widokiem na bieszczadzkie bezdroża 😊

 

Torbę na letnie i jesienne spacery z logiem Agroturystyki „U Flika”

 

Bochen chleba z wypieku w tradycyjnym piecu chlebowym

 

Warsztat wypieku chleba w tradycyjnym piecu chlebowym

 

Nocleg w Agroturystyce u Flika

 

Każdy jest mile widziany w gospodarstwie, dlatego też zapraszamy po osobisty odbiór nagród. Dla uradowania duszy i ciała.

Nagrody, które nie wymagają przyjazdu do Agroturystyki doręczymy do końca roku 2017. Nagrody, które wymagają przyjazdu do agroturystyki, będzie można odebrać/wykorzystać do 31 sierpnia 2018 roku. Noclegi można wykorzystać po uprzedniej rezerwacji.

 

DLACZEGO CROWDFUNDING

Agroturystykę u Flika, prowadzi społecznik. Osoba , która poprzez swoje działania rozwija region i wspiera lokalną społeczność. Roman Glapiak od wielu lat jest Prezesem Stowarzyszenia Agroturystycznego  Galicyjskie Gospodarstwa Gościnne „Bieszczady”, jest jednym z twórców powstającego Bieszczadzkiego Uniwersytetu Ludowego. Agroturystyka u Flika posiada duże grono przyjaciół i miłośników. Przyjaciele wiele razy pytali, jak mogą pomóc.
W pojedynkę trudno zebrać określoną kwotę, bo suma pieniędzy potrzebnych na remont jest zbyt duża. Natomiast wszyscy razem za pomocą małych kwot, możemy zebrać potrzebne fundusze, aby agroturystyka jeszcze przez długie lata mogła służyć nam wszystkim.

 

Wspierają nas

Fundacja Bieszczadzka, Stowarzyszenie Agroturystyczne Galicyjskie Gospodarstwa Goscinne - Bieszczady,Ustrzyckie Stowarzyszenie Turystyczne – Bieszczady, Bieszczadzkie Towarzystwo Cyklistów, Muzeum Młynarstwa i Wsi w Ustrzykach Dolnych,  Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dźwiniacz Dolny, Stowarzyszenie Bieszczadzki Uniwersytet Ludowy

Gdzie nas znajdziecie?

Agroturystyka u Flika

Dźwiniacz Dolny 13

38-700 Ustrzyki Dolne

Tel. 608 626 775

http://www.uflika.com.pl

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 03.12.2017 15:03