Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

wmrozinska

wmrozinska

Katowice

Polscy studenci podbijają Teksas. I Wenus!
Misja? Wylądować na Wenus, zbierając podczas lotu jak najwięcej danych.
Jesteśmy interdyscyplinarnym studenckim zespołem konstrukcyjnym specjalizującym się w rozwijaniu technologii przemysłu kosmicznego.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

25753 PLN z 22000 PLN

193 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

117%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.05.2017.

AGH Space Systems na NASA CanSat Competition w USA

O projekcie

Jesteśmy interdyscyplinarnym studenckim zespołem konstrukcyjnym specjalizującym się w rozwijaniu technologii przemysłu kosmicznego.

W roku akademickim 2014/2015 wzięliśmy udział w CanSat Competition 2015, konkursie organizowanym przez NASA, AAS i AIAA. Udało nam się pokonać 60 zespołów z całego świata i zwyciężyć.

Po tym sukcesie nastąpiła błyskawiczna rozbudowa zespołu. Zaczęliśmy budować rakiety, łaziki marsjańskie oraz przeprowadzać misje balonów stratosferycznych.

W tym roku po raz kolejny podjęliśmy wyzwanie i ponownie stanęliśmy do walki o tytuł mistrzowski CanSat Competition. Naszym zadaniem jest zaprojektowanie, zbudowanie i przeprowadzenie pełnej misji lądownika planetarnego mającego symulować misję eksploracji atmosfery Wenus.

 

Do zadań lądownika należy: wyzwolenie się z rakiety, a następnie z ochronnego kontenera na odpowiednim pułapie, poruszanie się lotem ślizgowym z zadaną prędkością po okręgu o ustalonej średnicy, próbkowanie atmosfery, sprawdzanie parametrów lotu oraz orientacji, zbieranie oraz przesyłanie danych do stacji naziemnej w czasie rzeczywistym, robienie zdjęć planety z możliwie najwyższą częstotliwością, zasilanie całości z energii pozyskanej z paneli słonecznych, bezpieczne wylądowanie i przejście w tryb odzyskiwania w celu zlokalizowania pojazdu i przygotowania go do ponownego użytku. 

Szczegóły dotyczące konkursu można znaleźć na stronie CanSat Competition.

Ciężka praca kilkudziesięciu członków koła w niespełna dwa lata od pamiętnej wygranej zaowocowała wieloma sukcesami, jak na przykład: 1. miejsce w Global Space Balloon Challenge, 5. miejsce w CanSat Competition 2016, wygrana w 3 z 9 ocenianych kategorii podczas European Rover Challenge, zdobycie tytułu "Projekt Roku 2015" w konkursie StRuNa przeprowadzanym pod patronatem MNiSW, zdobycie tytułu "Najlepsze Koło Naukowe" Konkursu Konstrukcji Studenckich KoKoS 2015, zdobycie nagrody specjalnej firmy SICK podczas konferencji ROSCon Seoul 2016.

W budowę lądownika na CanSat Competition 2017 zaangażowanych jest dziesięciu członków AGH Space Systems. Podzieleni jesteśmy na podzespoły Mechaniki, Elektroniki oraz Oprogramowania Lotu i Stacji Naziemnej.

PRZEWODNICZĄCY ZARZĄDU KOŁA Bartosz Postulka

LIDER Weronika Mrozińska                           WICELIDER Jakub Rachucki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MECHANIKA

Przemysław Drożdż                                       Artur Biernat

Tomasz Fuchs                                                Mikołaj Stryja

 

ELEKTRONIKA

Tomasz Tatara                                                Dagmara Stasiowska

 

OPROGRAMOWANIE LOTU I STACJA NAZIEMNA

Jacek Garbuliński                                          Karol Horosin

Do tegorocznej rywalizacji przystąpiło 90 zespołów z całego świata. Po dwóch etapach eliminacyjnych uzyskaliśmy 96% punktów możliwych do zdobycia. Dzięki temu znaleźliśmy się w gronie 40 najlepszych drużyn, które będą rywalizowały w czerwcu w Teksasie. Teraz musimy zebrać fundusze na wyjazd.

5000 zł to kwota konieczna, by wysłać jednego członka zespołu na finał do Stanów Zjednoczonych. Regulamin konkursowy wymaga obecności co najmniej czterech reprezentantów drużyny. 

Koszt kampanii crowdfundingowej to 2000 zł.

Każde kolejne 5000 zł pozwoli nam na sfinansowanie wyjazdu dodatkowej osoby. Im pełniejszy skład, tym większe szanse na ponowny sukces i wygraną jedynej polskiej drużyny w finale CanSat Competition!

Dla osób chcących finansowo wesprzeć nasz zespół przygotowaliśmy różnorodne nagrody. Do zdobycia są unikatowe gadżety AGH Space Systems, uczestnictwo w testach rakietowych, a nawet możliwość wystrzelenia swojego własnego ładunku w jednej z naszych rakiet!

Przykładowo, za wsparcie w wysokości minimum 250zł, przygotowaliśmy plecaki z zespołowym wzorem w dwóch wariantach kolorystycznych (wyboru można będzie dokonać po zakończeniu akcji).

 

Wszystkie nagrody zostaną wysłane i zrealizowane podczas wakacji 2017.

Możesz być na bieżąco z naszymi działaniami lub skontaktować się z nami poprzez fanpage  AGH Space Systems na Facebooku.

Media o Twoim projekcie:

Polscy studenci docenieni przez NASA. Problemem jest kwota potrzebna na wyjazd do USA

fakty.tvn24.pl | 2017-05-14

Polscy studenci docenieni przez NASA. Problemem jest kwota potrzebna na wyjazd do USA (http://www.tvn24.pl)

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.05.2017 19:07