Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Szymek

Szymek

Czechowice-Dziedzice, Polska

Cześć!
Nazywam się Szymon Żoczek. Mam 21 lat, jestem studentem fizjoterapii i mieszkam w Czechowicach-Dziedzicach. Od najmłodszych lat pasjonuję się sportem, ponieważ to właśnie on daje mi największą radość z życia, satysfakcje i wzbudza we mnie wiele emocji.

Stworzyłem projekt „Nie Przestawaj Marzyć”, na którym udostępniam zdjęcia z moich wypraw i przygotowań do nich. Przez to oraz przez prelekcje jakie robię po wyprawach, próbuje motywować ludzi do realizacji marzeń. W logo mojego projektu znajdują się szczyty Korony Ziemi, które próbuję kolejno zdobywać.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4644 PLN z 2700 PLN

68 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

172%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.01.2016.

Aconcagua 2016 - Nie Przestawaj Marzyć

O projekcie


Cel

Zdobycie najwyższego szczytu Ameryki Południowej Aconcagua (6962m n.p.m.) w lutym 2016roku. Po wejściu na Mont Blanc w 2013 roku i Elbrus (2014) będzie to trzeci szczyt w drodze po Koronę Ziemi.

 

O szczycie

Aconcagua (6962m n.p.m.) – leżąca w Andach Argentyńskich jest najwyższym szczytem obu Ameryk, a także najwyższym szczytem poza kontynentem azjatyckim. Góra uważana jest za anomalie, gdyż warunki panujące na szczycie, w szczególności huraganowe wiatry i bardzo niskie temperatury, są porównywalne z tymi, jakie panują na ośmiotysięcznikach w Himalajach.

 

Plan wyprawy

W lutym wraz z kolegą chcemy wylecieć do Mendozy gdzie dołączy do nas dwóch członków naszego zespołu. W dwa dni musimy zająć się wykupieniem jedzenia, gazu oraz zezwolenia na wejście do parku Aconcagua. Następnie od granicy parku do głównej bazy Plaza de Mulas (4 300m) dzielić nas będzie 12 godzin marszu. Z tamtego miejsca po kolei będziemy zakładać obozy, które znajdują się na wysokości 5 050m, 5 550m, 5 970m i schodzić z nich w celu złapania prawidłowej aklimatyzacji. Po dziesięciu dniach w górach będziemy próbować atakować szczyt. Mamy w zapasie kilka dni w razie złej pogody. Droga powrotna do cywilizacji zajmie nam ok 2-3 dni. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem w domu będę w dniu swoich 22 urodzin. 

 

Kilka zdań o moim projekcie Nie Przestawaj Marzyć :

 

Stworzyłem projekt na facebook'u „Nie Przestawaj Marzyć”, na którym udostępniam zdjęcia z moich wypraw i przygotowań do nich. Przez to oraz przez prelekcje jakie robię po wyprawach, próbuje motywować ludzi do realizacji marzeń. W logo mojego projektu znajdują się szczyty Korony Ziemi, które próbuję kolejno zdobywać.                                        

                            Filmik z tegorocznej wyprawy na Mont Blanc

 

Szczyt Grossglockner'a (3798m n.p.m.)

 

O sobie

Cześć!

Nazywam się Szymon Żoczek. Mam 21 lat, jestem studentem fizjoterapii i mieszkam w Czechowicach-Dziedzicach. Od najmłodszych lat pasjonuję się sportem, ponieważ to właśnie on daje mi największą radość z życia, satysfakcje i wzbudza we mnie wiele emocji. Po wyprawie na Mont Blanc udowodniłem sobie, że warto do końca wierzyć w swoje marzenia, dlatego też narodził się w mojej głowie pomysł na projekt "Nie Przestawaj Marzyć". Należę do klubu wysokogórskiego KA Warszawa, oraz wspinaczkowego Primaroca w Bielsku-Białej. 

 

 

Na co potrzebuję środki finansowe?

Całkowity koszt wyprawy to ok. 9 000złDzięki zarobionym przeze mnie środkom i wsparciu sponsorów udało mi się uzyskać 2/3 potrzebnej kwoty. Aby wyprawa mogła się odbyć potrzebuję jeszcze ok 3 000zł. Pieniądze te przeznaczę na uzyskanie zezwolenia na wstęp do parku narodowego gdzie znajduję się Aconcagua. 

 

Koszty wyprawy:

4 100zł – bilet lotniczy

2 700zł – wstęp do parku Aconcagua

500zł – żywność liofilizowana na akcję górską

300zł – 4 noclegi w Mendozie

1400zł – dodatkowy sprzęt, który zapewni mi więcej komfortu ale przede wszystkim bezpieczeństwa w trudnych warunkach

Jeśli uda mi się uzbierać więcej pieniędzy przeznaczę je na kolejną wyprawę. :)

 

Kiedy zostaną wysłane nagrody?

Zaraz po wyprawie zajmę się wysyłaniem nagród (początek marca).

Dlaczego właśnie ten projekt?

 

Uczestnictwo w  wyprawie na Aconcagua daje mi możliwość wzbogacenia się o kolejne doświadczenia, które będę mógł przekazać swoim słuchaczom i obserwatorom.

Kilka lat temu cały swój wolny czas poświęcałem siatkówce, którą trenowałem. Przyszłość wiązałem z karierą sportową. Niestety, dosyć szybko zacząłem mieć problemy z kolanami, a lekarze odradzili mi kontynuację tego sportu. Był to dla mnie ogromny cios.

Po dłuższej przerwie od sportu postanowiłem zamknąć poprzedni rozdział, wnosząc baner z logo mojego klubu na szczyt Mont Blanc i nieświadomie otworzyłem nowy. Rehabilitacja i konieczny upływ czasu sprawiły, że moje kolana zregenerowały się i mogłem ponownie podjąć aktywność fizyczną. Zacząłem uczestniczyć w różnych górskich wyprawach.

 

Na swoich prelekcjach, które organizuję, chcę pokazać, że mimo napotykanych przeszkód nasz upór i wiara pozwalają je pokonać lub odnaleźć nową drogę. Dziękuję jeśli zdecydujesz się mi w tym pomóc.

Prelekcja po drugiej wyprawie na Mont Blanc 

 

Masz jakieś pytanie? Napisz! :)

Kontakt:

kom. 606-744-578

email: szymon.zoczek@onet.pl 

Kliknij i odwiedź projekt Nie Przestawaj Marzyć

 

 

Projekt Nie Przestawaj Marzyć - Aconcagua 2016 wspierają również: 

 

 

Patroni medialni:

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.01.2016 18:06