Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Paweł Romański

Paweł Romański

Puławy

Absolwent studiów z Pedagogiki Specjalnej na UMCS w Lublinie. Ukończyłem specjalności z oligofrenopedagogiki oraz edukacji plastycznej. Jeszcze na studiach założyliśmy fundację 5 Pora Roku aby wspierać działania na rzecz osób niepełnosprawnych, głównie niewidomych. Od 2 lat na co dzień zmieniam świat na lepszy pracując głównie z rodzicami w Centrum Terapii i Diagnozy INICJATYWA w Puławach.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3061 PLN z 3000 PLN

38 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 25.11.2015 14:02

GABINET AAC w Centrum Terapii INICJATYWA

O projekcie

Cześć, bardzo cieszę się, że tu trafiłeś.

Jak już pewnie zobaczyłeś w filmie chcemy utworzyć gabinet komunikacji alternatywnej w Centrum Terapii, które prowadzimy już od 2 lat. Sprawa niby prosta, ale nie do końca i właśnie dlatego liczymy na Twoją pomoc. Pozwól, że wszystko dokładnie Ci opiszę.

Bardzo szybko się rozwijamy, bo zaczynaliśmy w kilka osób, a teraz jest nas już ponad dziesięć. Pracują u nas logopedzi, terapeuci SI, pedagodzy, fizjoterapeuta i psycholog. Prowadzimy zajęcia z zakresu Terapii Ręki, Terapii Widzenia, Dogoterapii, a także zajęcia sensoryczne w sali doświadczania świata. Na co dzień staramy się pomagać dzieciakom, ale pamiętamy także o wspieraniu rodzin. Dla rodziców, którzy są zrzeszeni w akcji społecznej Zarażamy Radością prowadzimy warsztaty i szkolenia. Swoją opieką otoczyliśmy więc nie tylko dzieciaki, ale całe rodziny.

Niektóre dzieciaki, z którymi pracujemy nie mówią, czego przyczną są często problemy neurologiczne lub somatyczne. To, że nie porozumiewają się dzięki komunikatom werbalnym, nie znaczy, że nie chcą nam nic przekazać. Wtedy z pomocą przychodzi komunikacja alternatywna i wspomagająca zwana w skrócie AAC. Dzięki pracy terapeutów i logopedów nasi podopieczni będą w stanie przekazywać nam swoje komunikaty przy pomocy urządzeń zastępczych.

Zakup takich urządzeń jest częściowo finansowany przez PFRON, ale na takie dofinansowanie mogą liczyć tylko rodziny naszych małych pacjentów. My musimy ten sprzęt zakupić ze 100% odpłatnością. Jak pewnie się domyślasz nie ma rozwiązań idealnych. W swojej pracy patrzymy na każde dziecko indywiadualnie i wiemy, że to sprzęt ma być dopasowany do jego potrzeb i możliwości, a nie odwrotnie. Właśnie dlatego musimy wykorzystywać dostępne technologie, tak żeby nasze dziaciaki korzytając z nich mogły dalej się rozwijać.

Potrzebujemy ok.10 000 zł na zakup sprzętu. Jest to dla nas kwota bardzo duża, a z każdym tygodniem pojawiają się nowi pacjenci. W przypadku  małych dzieci czas wprowadzenia terapii z wykorzystaniem właściwych metod ma oromne znaczenie. Nie możemy czekać na programy dotacyjne i konkursy, musimy ten sprzęt kupić jak najszybciej i dlatego prosimy Cię o pomoc.

3 000 zł, które jest przedmiotem tej zbiórki to nasz "program minimum".

Za te pieniądze będziemy mogli zakupić program  Boardmaker do projektowania i przygotowywania symboli PCS i być może 1-2 podstawowe komunikatory. Potrzebujemy takich urządzeń jak Attainment Talker w wersji 6+ oraz 24+ , czujniki zbliżeniowe PapooSwitch, QuickTalker S i MiniBeamer, tablety z oprogramowaniem typu Dr.Omnibus i Mówik oraz wiele innych srzętów elektronicznych.

Jeżeli uda nam się uzbierać pieniądze w planowanym czasie zbiórki to pewnie już przed świętami będziemy mogli zacząć pracę z naszymi dzieciakami wykorzystując nowy sprzęt.

Jesteś zainteresowany stałym wsparciem naszej poradni lub finansowaniem rehabilitacji konkretnego dziecka? Chcesz pomóc w inny sposób albo po prostu zapytać o nasze działania? Odwiedź nas w Puławach i porozmawiamy przy kawie. Masz za daleko? Zawsze możesz napisać do nas na adres: centruminicjatywa@gmail.com

 

 

Pomóż nam pomagać! To takie proste.

Media o Twoim projekcie:

Chcą utworzyć gabinet komunikacji alternatywnej

lpu24.pl | 2015-10-29

Centrum Terapii Inicjatywa z Puław mająca swoją siedzibę przy ul. Gościńczyk5 chce utworzyć gabinet komunikacji alternatywnej w Centrum Terapii. Żeby to zrobić musi pozyskać co najmniej 3 tyś złotych. W związku z tym rozpoczęli realizację projektu crowdfundingowego. Czy się powiedzie ? Zależy tylko od nas.