Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Agata Łoś

Agata Łoś

Wrocław

Agata Łoś – współzałożycielka Wielobranżowej Spółdzielni Socjalnej Gniazdko , z wykształcenia filolog, mama dwóch córek. Doświadczona w pracy animatora kultury, aktywna i pełna pomysłów. Lepi z gliny, tworzy biżuterię, potrafi zrobić „coś” z „niczego” . Szybko i konstruktywnie działa ,w 100% skupiona na potrzebach maluchów, w zgodzie ze środowiskiem.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

876 PLN z 2200 PLN

27 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

39%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 22.02.2013.

a z mej książki wyszedł słoń - warsztaty dla dzieci

O projekcie

Warsztaty „… a z mej książki wyszedł słoń” to cykl 18 spotkań z grupą dzieci wybraną we współpracy ze świetlicą środowiskową na wrocławskim Nadodrzu.

Wiek uczestników – od 6 - 10lat (I etap szkolnictwa).
Zajęcia dotyczą pracy twórczej z książką. Każde spotkanie będzie miało na celu zapoznanie uczestników z wybranym utworem literackim, z którym i na podstawie którego, będziemy wspólnie pracować ucząc jednocześnie, czym może praca z książką, jak korzystać z dobra płynącego z czytania. Spotkania podzielone zostaną na dwa etapy – 

- wspólne czytanie wybranego tekstu ze zrozumieniem, dyskusja na jego temat, zabawy z tekstem, wymyślanie ciągu dalszego,
- zajęcia plastyczne zainspirowane przeczytanym uprzednio fragmentem utworu przy użyciu surowców wtórnych.
Zwieńczeniem spotkań będzie przedstawienie na podstawie historii wymyślonej przez dzieci. Rekwizyty oraz scenografia wykonane zostana przez uczestników projektu podczas warsztatów recyklingowych.W trakcie trwania projektu i przedstawienia prowadzona będzie dokumentacja fotograficzna. Fotografie , po obróbce graficznej wykonanej przez znaną wrocławską artystkę ,stanowić będą ilustracje do książki wraz z historią wymyśloną przez dzieci. Książka zostanie wydana i rozdana dzieciom z Nadodrza.

Zależy nam na stworzeniu modelowego cyklu warsztatowego, który w przyszłości mógłby być realizowany na terenie gminy Wrocław dla dzieci z trudną sytuacją materialną.

 Tematyka książek z którymi będziemy pracować będzie dobrana tak, by odpowiednio pobudzić wyobraźnię dziecka, wskazać sposoby na obrazowanie słowa pisanego za pomocą działań twórczych. Kolejnym zakładanym celem jest pomoc w budowie zasobów osobistych, umożliwienie zrozumienia cudzych problemów a także wskazanie kierunków na radzenie sobie z własnymi problemami. Uwrażliwianie względem drugiego człowieka, zwierzęcia, środowiska a także zdobycie i utrwalenie wiedzy na temat ekologii poprzez kreatywne wykorzystanie surowców z recyklingu. Nauka kreatywnej pracy w grupie rówieśniczej, rozwijanie zdolności artystycznych. 

Pieniądze od darczyńców w 100% byłyby przeznaczone na zakup wybranych książek , które po warsztatach stawałyby się własnością uczestników.

 Warsztaty poprowadzą pedagog specjalny oraz filolog z Wielobranżowej Spółdzielni Socjalnej "Gniazdko".

www.gniazdko.org , www.facebook.pl/WSS.GNIAZDKO

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 22.02.2013 00:12