Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Teatr BOTO

Teatr BOTO

Sopot

Znajdujący się na uboczu ul. Monte Cassino na placu przy fontannie Jasia Rybaka sopocki Teatr BOTO to kameralna przestrzeń łącząca teatr, scenę muzyczną, sztuki wizualne oraz klubokawiarnię. Dolna część jest miejscem spotkań towarzyskich, górna – miejscem, gdzie praktycznie codziennie odbywają się wydarzenia kulturalne: spektakle, koncerty, regularne jamy (jazzowe w czwartki i bluesowe w poniedziałki), spotkania autorskie oraz spontaniczne wydarzenia inicjowane przez zaprzyjaźnionych z BOTO artystów.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

6717 PLN z 25000 PLN

82 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

26%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 01.05.2020.

A po wszystkim pójdę do BOTO

O projekcie

Znacie BOTO?

 

Ci, którzy nas znają, wiedzą, że od czterech lat w zabytkowej willi na placu przy fontannie Jasia Rybaka w Sopocie dzieje się magia. Spektakle, koncerty, jam sessions, wernisaże, warsztaty, festiwale, spotkania literackie itd. - ponad 250 wydarzeń w roku. Jesteśmy tyglem, mieszamy artystów sztuk wszelakich, dajemy przestrzeń do tworzenia i bycia.

 

Na początku naszej działalności, przed czterema laty, zbieraliśmy za pomocą Polak Potrafi na reflektory. Wsparliście nas wtedy, dzięki czemu nasza kameralna scena jest naprawdę świetnie wyposażona. Teraz, kiedy cały sprzęt w BOTO stoi i się kurzy, zbieramy, żeby przetrwać i móc go ponownie używać.

 

Rok 2019 wyglądał u nas tak:

 

Ze względu na koronawirusa, pierwszy raz od kiedy otworzyliśmy się równo cztery lata temu jesteśmy zamknięci - do tego momentu działaliśmy bez wytchnienia. Nie tak wyobrażaliśmy sobie te urodziny i nie tak chcieliśmy je świętować.

 

W tym momencie marzymy o tym, żeby móc się z Wami spotkać, jak już się to skończy.

 

Większą część naszej działalność finansujemy z baroteki co oznacza, że w tym momencie nie mamy ŻADNYCH przychodów. Koszty stałe to kilkadziesiąt tysięcy złotych. W obecnej sytuacji mamy nadzieję, że uda nam się je trochę zmniejszyć. Ale nie zmienia to faktu, że nadal zostaje jeszcze masa do płacenia. A przede wszyskim pracownicy, za których czujemy odpowiedzialność, bo to oni między innymi tworzą BOTO.

 

 

No właśnie. Kto tworzy BOTO? Pracownicy, wszyscy występujący u nas artyści, każdy jeden uczestnik spotkania literackiego, każda osoba, którzy przyszła obejrzeć wystawę, posłuchać koncertu, obejrzeć spektakl i wszyscy, którzy wpadacie wypić piwko przy barze lub w ogródku, zamienić słowo z barmanami czy po prostu powiedzieć "cześć", bo akurat przechodziliście obok.

 

 

W zamian za wsparcie, przygotowaliśmy dla Was nagrody. Jak już nasze BOTOwskie progi znowu będą stały otworem, wszystkie będę do odbioru. Ściskamy Was wszystkich ogromnie i nie możemy się doczekać, aż znowu się spotkamy. Bo po to powstaliśmy :)

 

nasze działania możecie śledzić tu: https://www.facebook.com/teatrboto

a jeśli macie jakiekolwiek pytania, to piszcie śmiało: biuro@boto.art.pl

(wszystkie zdjęcia są autorstwa Jurka Bartkowskiego)

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 01.05.2020 22:10