Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

klimala

klimala

Warszawa

Reżyser i scenarzysta filmów fabularnych, dokumentalnych oraz spektakli teatralnych.

Absolwent czeskiej szkoły " Filmowa Akademia Miroslava Ondricka w Pisku".

Członek "Stowarzyszenia Filmowców Polskich".

Autor książek: "Niebo pełne gwiazd" oraz "Wino. Praktyczny poradnik".

Rocznik '84. Wychowany w Tychach. Obecnie mieszka i tworzy w Warszawie.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2446 PLN z 12000 PLN

25 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 31.01.2014 18:06

Święty dym

O projekcie

 

 

Nowe wieści: dzięki zainteresowaniu projektem firmy 3D MINDS film "Święty dym" będziecie mógł powstać również w technologii 3D!!!


Opis filmu:

Bohaterem filmu jest Tomasz Miller, tłumacz konferencyjny, znawca elegancji, degustator whisky, od niedawna amator cygar. To właśnie dzięki niemu wprowadzimy widza w świat polskich aficionado, przedstawimy ludzi z różnych środowisk, odmiennych zwyczajów, spojrzeń na rzeczywistość. Lecz wszystkich spaja jedna miłość: cygara.

Film podzielony zostanie na trzy tercje – podobnie jak podczas degustowania cygara. W pierwszej zobaczymy początki Tomka w świecie cygar, zdobędzie on wiedzę teoretyczną i praktyczną potrzebną do pierwszego świadomego odpalenia cygara.  W drugiej tercji skupimy się bardziej na ludziach, których Tomek spotka i ich historiach snutych w towarzystwie kłębiącego się dymu. Trzecia tercja to próba zostania prawdziwym torcedores – zwijaczem cygar.

Różnorodność doświadczeń zaczerpniętych przez bohatera, ma skłonić widza do jednej ważnej refleksji: święty dym nie jest rozrywką bogów, ale przede wszystkich ludzi, bez  podziału na klasy społeczne, poglądy, czy szerokość geograficzną, w której żyją.

Twórcy filmu:

Tomasz Miler – bohater filmu
Z wykształcenia biotechnolog, z zawodu tłumacz konferencyjny. Pasjonat klasycznej męskiej elegancji i alkoholi mocnych, miłośnik dobrego jedzenia i pięknego życia, mówca, esteta, podróżnik.

Wojciech Klimala - reżyser i producent
Reżyser i scenarzysta filmów fabularnych i dokumentalnych. Absolwent czeskiej szkoły filmowej "Akademia Miroslava Ondricka w Pisku". Członek "Stowarzyszenia Filmowców Polskich".

Olaf Malinowski – autor obrazu
Absolwent operatorki „Wydziału Radia i Telewizji” na UŚ w Katowicach. Autor zdjęć do filmów dokumentalnych, fabularnych oraz teledysków. Członek „Stowarzyszenia Filmowców Polskich”.

 

Założenia filmu: przedstawić różnorodność środowiska cygarowego w Polsce; zdemitologizować cygara jako obiekt niezdrowego snobizmu; wprowadzić lekko i z dowcipem nowicjusza do świata cygar.

Specyfikacja filmu: technologia 2D oraz 3D, HD, format 16:9, kolorowy, czas: 30 minut; język polski, napisy angielskie.

Dystrybucja filmu: płyty DVD oraz Blueray (sprzedaż internetowa, sprzedaż stacjonarna, dodatek do gazet), Internet (kanał youtube, portale branży cygarowej), pokazy premierowe w wybranych miastach Polski, telewizja (opcjonalnie), festiwale (opcjonalnie).

 

Jeśli masz jakieś pytania, nie krępuj się napisz śmiało lub zadzwoń:

wojciech.klimala@gmail.com

kom. 506-104-584

Media o Twoim projekcie:

Powstanie dokument o

filmforum.pl | 2014-01-18

Młody filmowiec, Wojtek Klimala, absolwent czeskiej szkoły filmowej (Akademia Miroslava Ondricka w Pisku) oraz członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich planuje zrealizować pierwszy w Polsce film dokumentalny o polskich cigar aficionado.

"Święty dym" - wesprzyj film dokumentalny

stopklatka.pl | 2014-01-08

Reżyser Wojciech Kimala planuje zrealizować film dokumentalny o kulturze palenia cygar zatytułowany „Święty Dym". Aby projekt mógł ujrzeć światło dzienne, zbiera fundusze na croudfundingowym portalu PolakPotrafi.pl.