Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Andrzej Czech

Andrzej Czech

Uherce Mineralne

Jestem zafascynowany energią odnawialną i jej wykorzystaniem w praktyce! W celu jej przetestowania na własnej skórze w 2004 roku założyłem Ranczo Eco-Frontiers w Bieszczadach. Jest ono zupełnie niezależne od sieci energetycznej! Całość energii elektrycznej jest produkowana na miejscu przez turbinę wiatrową oraz zestaw paneli fotowoltaicznych. Ciepła woda użytkowa jest podgrzewana w panelach słonecznych. Jestem fundatorem Bieszczadzkiej Fundacji Energii Odnawialnej, powołanej do promocji „czystej” energii.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3828 PLN z 102000 PLN

33 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.12.2012.

Słoneczne piwo z Bieszczadów

O projekcie

Celem projektu jest maksymalne wykorzystanie energii słonecznej do warzenia fantastycznego piwa rzemieślniczego i dostarczania ciepłej wody użytkowej. Potężna bateria paneli słonecznych o powierzchni ponad 64 m2 będzie zasilać Centrum Ursa Maior budowane w Bieszczadach przez trójkę (a właściwie czwórkę) zapaleńców:

 

Ekipa Ursa Maior

Obiekt budowany na ponad 2 hektarowej działce będzie mieścić salę koncertową Ursa Maior Hall, sklep z produktami regionalnymi i informacją turystyczną oraz Bieszczadzką Wytwórnię Piw Rzemieślnicznych. Cały obiekt będzie wykorzystywać energię odnawialną i inne zupełnie innowacyjne rozwiązania. Część zysku będzie inwestowana w lokalne przedsięwzięcia, skupiające się na ochronie i promocji walorów Bieszczad. Stworzymy zupełnie nowy model odpowiedzialnej społecznie firmy. Dzięki położeniu i atrakcyjności Centrum Ursa Maior będzie mieściło się w pierwszej piątce "must see" w Bieszczadach. Co więcej, piwo i inne regionalne produkty będą rozprowadzane w całym kraju!

Wizualizacja Centrum Ursa Maior


Gorąca woda uzyskiwana z instalacji słonecznej pozwoli na maksymalne zmniejszenie uzależnienia od gazu. Będzie ona używana do produkcji piwa rzemieślniczego, jako woda przemysłowa i doprowadzana do łazienek. Po raz pierwszy w Polsce a może i Europie - jeśli nie na świecie - bieszczadzkie słońce będzie na taką skalę wspomagać produkcję świetnego piwa, bez uzależnienia od rosnących cen gazu i grymasów Putina! Każda butelka wyjeżdżająca z Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa Rzemieślniczego Ursa Maior będzie nosiła promyk słońca pozyskanego dzięki Waszemu wsparciu!


Układ zasilania w ciepłą wodę zostanie kupiony przez Bieszczadzką Fundację Energii Odnawialnej, która będzie sprzedawać ciepło do Centrum Ursa Maior. Z zysków będą finansowane kolejne projekty promowania energii odnawialnej w Bieszczadach.


Obecnie jesteśmy w trakcie budowy Centrum, a uroczyste otwarcie przewidziane jest na lato 2013!

A dla lubiących mniej oficjalną atmosferę mamy wersję making-of zaproszenia! :-D


Po najnowsze informacje zapraszamy do bloga budowy: http://ursamaior.pl/blog/k-budujemy-centrum-ursa-maior.php

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.12.2012 18:06