Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Marzena Janowska

Marzena Janowska

Łódź

Napisz wiadomość do Projektodawcy

867 PLN z 21600 PLN

9 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.12.2012.

Portal barter – wymiana usług

O projekcie

Udowadniamy, że bez pieniędzy i dużego kapitału można rozkręcić własny biznes w Polsce! Portal wymiany barterowej powstanie z myślą o młodych i kreatywnych ludziach, którym z powodu braku pieniędzy ciężko jest zaistnieć na rynku.  Dzięki portalowi bez wydanego gorsza, będzie można zrobić stronę www, reklamę, wykreować markę w social mediach, zbudować mocne portfolio  etc. Udowodnijmy, ze polak Potrafi ;-)).

Cytat z kultowego już filmu – Pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to… - zważywszy na cenzurę oraz nieznajomość pisowni (ch czy samo h) nie dopiszę ostatniego słowa w powyższym powiedzeniu. Niemniej wykorzystałam cytat, aby zobrazować ideę mojego projektu. Bo i prawda to, że pieniądze nie stanowią o wszystkich wartościach na tym świecie, ale bez pieniędzy wiele też nie zdziałamy.

Powracając do meritum sprawy. Zamysłem projektu jest portal wymiany usług – produktów, czyli wracamy do genezy pieniądza. Kiedyś nie było oficjalnych środków płatniczych, a jeśli farmer potrzebował krowy wysyłał żonę na targ, ta w zamian za krowę oferowała uszyć hodowcy krów 100 koszul.

Oczywiście nie zamierzam z nowym portalem wyeliminować z gospodarki pieniądza ani wesprzeć Radę Polityki Pieniężnej w walce z inflacją, ale nieco ułatwić start młodym. Nie będę pisać też o przyczynach, które skusiły mnie do założenia portalu. Każdy na własnej skórze poczuł skutki bezrobocia, katorgi formalności w staraniu się o fundusze unijne, brak dostępu do kredytu dla młodych firm etc.

Idea portalu wymiany barterowej jest prosta. Rejestrują się na nim potrzebujący i mogący coś zaoferować. W formie pojedynczych aukcji potrzebujący rozstrzyga szczęśliwca, który wykona produkt lub usługę. Wszystko bez udziału pieniądza. Każdy zarejestrowany musi uzupełnić profil ( weryfikacja np. poprzez przelew 1 gr z konta bankowego) posiadać portfolio – reszta do dopracowania.

Przykład aukcji:
Copywriter - potrzebujący wystawia aukcje na wykonanie strony wizytówki, w zamian oferuje swoje usługi. Wykonawcy licytują składając oferty np.
- Zrobię stronę za 10 artykułów o kosmetykach do 2000 zzs – agencja interaktywna
-Wykonam stronę za napisanie tekstu do mojej strony – programistagrafik.

Pomysł jest jeszcze w powijakach i powstał w wyniku własnych doświadczeń, czyli osoby, która startowała z własnym biznesem. Taki portal pomoże rozwijać się mikro przedsiębiorcom, nawiązywać kontakty, budować portfolio, przełamywać bariery rynkowe. Podany przykład nie wyczerpuje katalogu usług/produktów, jakie będą mogły być przedmiotem aukcji.

Składam na Wasze ręce los projektu-pomysłu. Z jednej strony to pilotażowe badanie o trafność pomysłu, z drugiej zaś chęć zebrania kwoty na rozruch portalu.
Pieniądze będą potrzebne na postawienie strony, serwer, co najmniej roczna (dużo portali umiera, gdyż brakuje pieniędzy na dobrą reklamę) kampania w Internecie (pozycjonowanie, optymalizacja, social media).

Mam nadzieje, że znajda się osoby, które podzielą mój pomysł. Jeżeli uzbieram wymaganą kwotę na bieżąco będę opisywać etapy prac nad projektem w stworzonym profilu na FB.

Tymczasem pozdrawiam i czekam na odzew.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.12.2012 00:12