Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Tomasz Baranowicz

Tomasz Baranowicz

Kraków

Zawód wyuczony: Górnik po AGH (górnictwo odkrywkowe), zawód wykonywany: Menedżer produktu (branża elektroniczna).
Prywatnie: zapalony konstruktor, gadżeciarz i pasjonat niestandardowych innowacyjnych rozwiązań łamiących ogólnie przyjęte standardy :)

Napisz wiadomość do Projektodawcy

147 PLN z 3000 PLN

7 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.01.2013.

Max2 - wielofunkcyjna platforma jezdna

O projekcie

Przedmiotem wsparcia finansowego jest rozwój wielofunkcyjnej platformy jezdnej o wdzięcznej nazwie MAX2 ;)

MAX2 to wielofunkcyjna platforma jezdna o budowie modułowej. Platforma po rozszerzeniu o dodatkowy moduł i osprzęt może pełnić różne funkcję od narzędzia pracy aż po zabawkę dla dużych chłopców :)

MAX2 posiada stały napęd na wszystkie cztery 16 calowe koła umożliwiając jazdę w trudnym terenie i pokonywanie stromych wzniesień do 40°. Jazdę w trudnym MAX2terenie umożliwia mu również regulowany do 20cm prześwit przy wysokości pojazdu wynoszącym zaledwie 45cm.
Jego konstrukcja umożliwia zmianę rozstawu osi oraz prześwitu dzięki czemu pojazd może zwiększyć swoją powierzchnię załadunkową i pokonywać nierówny teren (prześwit 20mm) lub strome wzniesienia (prześwit 145mm)

MAX2 to pojazd sterowany radiowo, aktualnie zasięg działania wynosi około 300 m (na otwartym terenie). Sterownik, odbiornik RC oraz pakiet akumulatorów zabudowane są w hermetycznej aluminiowej skrzyni dzięki czemu platforma przystosowana jest do pracy w deszczu lub śniegu.

MAX2 może być wyposażony w moduł zasilająco napędowy (z silnikiem spalinowym i alternatorem) dzięki czemu staje się pojazdem HYBRYDOWYM a jego czas jazdy (pracy) ograniczony jest jedynie ilością paliwa. Jeżeli potrzebujemy pojazd cichy i ekologiczny w niespełna 2 minuty pojazd hybrydowy można zmienić w pojazd w pełni elektryczny zamieniając silnik spalinowy na dodatkowy pakiet akumulatorów wydłużający czas jazdy 10 krotnie.

MAX2 to pojazd modułowy który składa się z

- Bazy
- Modułu zasilającego lub zasilająco napędowego
- Osprzętu


1. BAZA
To jeżdżąca platforma składająca się z:MAX2
- Ramy o zmiennej geometrii i regulowanym prześwicie
- Czterech silników elektrycznych napędzających każde koło indywidualnie
- Czterech kół
- Sterownika, 8 kanałowego odbiornika oraz pakietu akumulatorów zamontowanych w hermetycznej aluminiowej skrzyni.

MAX2 - dane techniczne bazy
- Długość:     880 – 1100 mm (regulowana płynnie)
- Szerokość:    850 mm
- Wysokości:    450 mm (mierzona bez anteny)
- Prześwit:    145-200 mm (regulowany)
- Waga:        40kg (około) – bez zastosowanego modułu i osprzetu
- Napęd:    4x4
- Prędkość max: 10km/h (2,77m/s)
- Kąt nachylenia pokonywanych wzniesień: wjazd: 40° (około), zjazd: 50° (około)


2. MODUŁYModuły
Baza może być wyposażona w dwa moduły:

- Moduł zasilający (2) - to pakiet akumulatorów zamontowany w hermetycznej skrzyni służący do  zasilania silników napędu i osprzętu elektrycznego

- Moduł zasilająco napędowy (3) – to silnik spalinowy + alternator służący do  ładowania akumulatorów bazy (napęd jezdny HYBRYDOWY) oraz  napędu osprzętu

Projekt zakłada że konstrukcja każdego z modułów umożliwi szybki montaż lub demontaż (do 1-2 minut).

3. OSPRZĘT osprzet
Baza w zależności od zastosowanego modułu może być wyposażona w osprzęt rozszerzający funkcjonalność platformy.
Przykładowy osprzęt dla modułu 2:
A – Kosiarka rotacyjna (2 nożowa)
B – Kosiarka bijakowa
C – Odśnieżarka wirnikowa
Inne:
- Kosiarka listwowa
- Kosiarka rotacyjna wleczona
- Transporter (ładowność do 100kg)

Przykładowy osprzęt dla modułu 1:
D – pojazd taktyczny wyposażony w ramię manipulatora i kamerę
Inne:
- pojazd rozpoznawczy wyposażony w kamerę
- Transporter (ładowność do 100kg)

Tyle jeżeli chodzi o projekt i założenia.

Powyższy projekt nie jest projektem komercyjnym, mieszkam poza miastem i potrzebowałem pomocnika do przydomowych prac stąd  MAX2 ;)

To co opisałem powyżej to nie tylko koncepcja ale już projekt wprowadzony w życie… i jak to w życiu bywa na rozwój zabrakło środków finansowych.
Aktualnie zbudowany jest prototyp samej platformy. Sprzęt jeździ i robi to całkiem sprawnie. Jest wyjątkowo zwrotny (co widać na filmie), ma przyzwoity zapas mocy ale jak to w MAX2prototypach bywa wymaga poprawek (przeprojektowania sterownika, ramy, mocowania kół, zmiany opon, itd).
Sprzęt nie posiada jeszcze modułów ani osprzętu które wymagają znacznych środków finansowych. Koncepcja jest na tyle rozwojowa że środków nigdy mało… niemniej jednak w kwocie jaką założyłem jest niezbędne minimum aby poprawić bazę o jedynie niezbędne poprawki, doposażyć ją w moduł zasilająco-napędowy i dołożyć dwa narzędzia (osprzęt) w postaci kosiarki i odśnieżarki w związku z powyższym zachęcam do wspierania projektu

Nagrody wspierające projekt:

1. Kubek z nadrukiem. Kubek ceramiczny czarny lub biały. Typ projektu nadruku i koloru kubka do wyboru.

2. Koszulka z nadrukiem. T-Shirt doskonalej jakości firmy Fruit of the loom (100% bawełny) dostępny w kolorze czarnym lub białym. Typ projektu nadruku i koloru koszulki do wyboru.

3. Fotoplakat o wymiarach 200x100 cm (lub 100x50). Wydruk jest wykonywany na podkładzie typu Frontlit o gramaturze 510 g. Jest to materiał przeznaczony do produkcji reklam wielkoformatowych. Cienki i lekki a jednocześnie wytrzymały.

Fotoplakat maskotki projektu czyli Max4 na Marsie. Tłem jest autentyczny widok krateru Victoria z Cape Verde (mozaika zdjęć wykonanych pod koniec 2006 roku przez łazik Opportunity). Tło pobrane z strony (http://marsrovers.jpl.nasa.gov).

WAŻNE:  Obrazki przedstawiające nagrody są wizualizacjami tak więc docelowe nagrody moga nieznacznie różnić się wyglądem od przedstawionych na powyższych obrazkach.

Każdy z projektów moze być nadrukowany nie tylko na plakacie ale równiez na kubku lub koszulce.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.01.2013 00:12