Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Magdalena Grobelna

Magdalena Grobelna

Wrocław

Inicjatorka i koordynatorka projektu Dźwięki z Odzysku. Absolwentka Wrocławskiej ASP. Zaangażowana w projekty kulturalne i edukacyjne na terenie Wrocławia. Pomysłodawczyni projektu Chór Tu który regularnie śpiewa samogłoski w pustostanach. Romantyczna Aktywistka. Z Anną McGurran prowadzi akcję "Chwasty na Stół!".

Napisz wiadomość do Projektodawcy

285 PLN z 22464 PLN

12 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.11.2012.

Dźwięki z Odzysku

O projekcie

Dźwięki z odzysku to projekt edukacyjny z udziałem dzieci. W ramach warsztatów z wrocławskimi muzykami powstaje Orkiestra z Surowców Wtórnych. Poszerzamy horyzonty, pokazujemy świat pełen niepotrzebnych przedmiotów, które jednak można twórczo wykorzystać. Poruszamy zagadnienia na styku muzyki i ekologii. Świadomą zabawę przeciwstawiamy bezrefleksyjnej konsumpcji. Autorką projektu jest Magdalena Grobelna
Nadchodzącą edycję nazwaliśmy ETNIKA-ELEKTRONIKA
Projekt rozpoczniemy 12 listopada 2012
Pierwszym etapem projektu będzie rekrutacja grupy dzieci z Nadodrza w wieku od 7 do 12 lat. Przy rekrutacji pomoże nam grono pedagogiczne ze szkół podstawowych Nadodrza. 
Kolejnym etapem będzie przeprowadzenie cyklu warsztatów muzyczno-konstruktorsko-recyklingowych, podczas których stworzymy etniczną orkiestrę z odzysku. Skupimy się również na rejestracji dźwięków by później wykorzystać je przy tworzeniu koncertu. Warsztaty będą odbywały się raz w tygodniu po 2 godziny w Infopunkcie Łokietka 5, a następnie przeniesiemy się do siedziby Fundacji Hobbit przy pl. Św Macieja. Trzecim etapem Dźwięków z Odzysku będą próby do koncertu finałowego, spotkania 3 razy w tygodniu po 2-3 godziny. Zaczniemy je na początku stycznia w Infopunkcie Łokietka5, a następnie już w sali koncertowej Fundacji Hobbit.
Końcowym etapem będzie koncert finałowy muzyki etnicznej z elementami elektroniki zagranej na instrumentach z odzysku. Odbędzie się on w sali koncertowej Fundacji Hobbit 24 stycznia 2013

Kadra projektu:
Dźwięki z Odzysku - etnika - elektonika
Julia Janczura - absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa - kompozycja i aranżacja. Od wielu lat zajmuje się pracą pedagogiczną z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi. Twórca muzyki do spektakli teatralnych dla najmłodszych. Oprócz prowadzenia warsztatów artystycznych (muzyka, teatr), prowadzi zespoły wokalne, zajęcia z harmonii jazzowej, aranżacji oraz jest akompaniatorem wokalistów w prywatnych studiach artystycznych. Współpracuje z wieloma wrocławskimi instytucjami edukacyjnymi. Jest pomysłodawczynią projektu cyklu koncertów edukacyjnych "Z muzyką przez świat". Współtworzy zespół Misses Modular, gdzie pełni rolę wokalistki oraz obsługuje instrumenty klawiszowe. 
Agnieszka Dorada - ukończyła Państwową Podstawową Szkołę Muzyczną oraz Państwowe Liceum Muzyczne im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu a także studia filologiczne (mgr filologii czeskiej), obroniła tytuł licencjata na Uniwersytecie Wrocławskim na Wydziale Pedagogika, kierunek Nauczyciel Wychowania Przedszkolnego oraz kształcenia zintegrowanego. Następnie ukończyła Pedagogikę Specjalną kierunek Edukacja i rehabilitacja osób niepełnosprawnych umysłowo w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyła podczas wieloletniej pracy we wrocławskich przedszkolach i prowadząc warsztaty art recyklingowe. W pracy z dziećmi wykorzystuje swoje umiejętności muzyczne, zarówno grając na flecie poprzecznym, jak i inspirując najmłodszych do twórczej zabawy z dźwiękiem.
Maciek Zakrzewski - Ukończył Państwową Podstawową Szkołę Muzyczną oraz Państwowe Liceum Muzyczne im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu a także studia licencjackie w Dolnośląskiej Szkole Wyższej na wydziale: Dziennikarstwo, kierunek: Media Cyfrowe.Wiele lat pracował we Wrocławskim Klubie FORMATY - instytucji kulturalnej Miasta Wrocław - na stanowisku instruktora / animatora.
Dorobek artystyczny:
- zespół Digit All Love, gdzie jestem założycielem, głównym producentem i kompozytorem. Wydaliśmy dwie płyty (digitalllove, 2007 i V [fau], 2010) i 3cią mamy produkcji.
- zespół Bipolar Bears, gdzie współprodukuję i współkomponuję. Tutaj taka sama sytuacja, dwie płyty na koncie ("Interpolar Link" 2010 i "Przestępstwa" 2011) i robi się trzecia.
z powyższymi projektami występowałem m.in. na Festiwalach:
Open'er, Off, Malta, (Era) Nowe Horyzonty.
Prowadzi również swój projekt solowy- "Hedejk"
Autor do spektaki:
- Spektakl "Blanche i Marie", premiera 02.12.2011, Teatr Polski, Wrocław
- Spektakl "Sny", premiera 19.12.2011, Galeria PGS, Sopot (Fundacja Teatru BOTO)
- Spektakl Muzyczny "Flashback", premiera: kwiecień 2008, Wrocławski Przegląd Piosenki Aktorskiej, Nurt Off "

Przez cały czas trwania projektu będziemy go promować na stronach:

www.gniazdko.org, www.dzwiekizodzysku.pl, na naszym profilu facebookowym: www.facebook.com/WSS.GNIAZDKO oraz skorzystamy z naszych kontaktów z mediami

Pratnerzy:

WSS GNIAZDKO, INFOPUNKT ŁOKIETKA 5, FUNDACJA HOBBIT, Fundacja EkoRozwoju

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.11.2012 00:12