Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Fundacja Cohabitat

Fundacja Cohabitat

Łódź

Zafascynowana ideą tworzenia autonomicznych społeczności integrujących przyrodę, technikę i pierwiastek ludzki w jednym ekosystemie.

Inicjatorem działań początkowo był Paweł Sroczyński - networker, wykładowca, edukator, designer i budowniczy. Obecnie ruch Cohabitat zrzesza wielu liderów z całej Polski.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

97877 PLN z 90000 PLN

583 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 01.10.2012 18:06

Festiwal 'Cohabitat Gathering 2012'

Partyzancki newsletter - Update 2

Dodano 04.09.2012, godz. 12:14

Witajcie festiwalowi partyzanci! :-)

Dziś nadaję do was z budowy domu naturalnego (strawbale) w miejscowości Grójec ! Efekty są fantastyczne. Więcej zdjęć tutaj: http://on.fb.me/N9Urut. Budujemy tutaj ze słomy :-)

Budowanie z użyciem kostek słomy jest uznawane za rodzaj budownictwa eksperymentalnego. Prawdą jest, że literatura tematu jest już dość bogata, jednak rozwój tej metody w dużym stopniu odbywa się wciąż poprzez bezpośrednią wymianę doświadczeń między budowniczymi, dlatego bardzo ucieszyłem się, że Barbara Jones przyjęła nasze zaproszenie na festiwal Cohabitat Gathering. Będzie to wyjątkowa okazja aby wymienić przemyślenia z jedną z najbardziej doświadczonych osób na świecie. Jej działania w UK dotyczą m.in. wznoszenia budynków samonośnych. Posłuchajcie co miała do powiedzenia na temat słomy w trakcie targów EcoBuild w Londynie - http://dobraidea.pl/2011/03/ecobuild-2011-budowanie-ze-slomy/

Barbara poprowadzi prelekcję na temat:

"ZAAWANSOWANE BUDOWANIE Z KOSTEK SŁOMY"

Barbara Jones jest założycielką Straw Works, była dyrektor amazonails. Autorka publikacji ““Building with Straw Bales: A Practical Guide for the UK and Ireland”. Dzięki solidnemu doświadczeniu, uważana jest za najbardziej cenioną realizatorkę budownictwa w technice kostek słomy w Europie. Uhonorowana Lifetime Achievement Award przez Women in Construction oraz Woman of Outstanding Achievement przez the UK Resource Centre for Women. Aktywna w branży budowlanej od 30 lat, w swoim portfolio ma udział w ponad 300 realizacjach. Wykład o technice budowania z kostek słomy wzbogaci przykładami zaczerpniętymi z wieloletniej praktyki na budowach.

Na festiwal zebraliśmy do tej pory 3100,- PLN i myślę sobie, że żeby realnie myśleć o nim myśleć powinniśmy do końca tygodnia zebrać przynajmniej 10x tyle. Potrzebujemy już waszej pełnej mobilizacji. Nagrody za wsparcie czekają, w tym rezerwacja miejsca :-)

- dołącz i zaproś przyjaciół do eventu na FB: http://www.facebook.com/events/425611754142220/
- udostępnij zdjęcie na swojej tablicy http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151224949353408

Dziękuję z serca, razem nam się uda zbudować to spotkanie :)