Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

dsnopek

dsnopek

Milwaukee, WI, USA

Jestem Amerykaninem uczącym się j. polskiego. Piszę na moim blogu (LinguaTrek.com) o nauce języków.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

21420 PLN z 10000 PLN

209 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

214%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 17.07.2012.

Język angielski z 'prawdziwego życia'

O projekcie

Proszę o Wykop na tej stronie: http://www.wykop.pl/link/1184555/david-snopek-rusza-z-projektem-real-life-in-the-usa-i-potrzebuje-wsparcia/

Aktualizacja nr 1: Już nie ma "nagrody" dla założycieli - ale nadal bardzo dużo osób ją chce. Więc zdecydowałem dodać więcej miejsc - wkrótce dodam jeszcze kilka.

Aktualizacja nr 2: Już jest więcej miejsc! Nie dodam więcej miejsc jeszcze raz, więc jeśli chcesz zostać się założycielem Bibliobirda, wpłać szybko!

Aktualizacja nr 3: W końcu zdecydowałem dodać więcej miejsc, żeby zostać założycielem. To naprawdę ostatni raz! Założyciele w pierwszej i drugiej grupie dostają trochę wyższy status. Również zdecydowałem na "nagrodę" dla wszystkich jeśli osiągniemy 20.000 PLN (200%). Wyjaśniłem wszystko w artykule na moim blogu.

O mnie
Nazywam się David Snopek. Jestem Amerykaninem - dorosłem mówiąc tylko jednym językiem: angielskim. Od pięciu lat uczę się j. polskiego. I od trech lat nagrywam filmiki i piszę artykuły na moim blogu o nauce języków obcych i kulturze amerykańskiej.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o mnie, zapraszam do czytania/oglądania tego artykułu.

Bibliobird.com
Bibliobird.com jest darmową (i Open Source) aplikacją webową, który pomoże Ci nauczyć się j. angielskiego korzystając z tej samej metody, której sam użyłem, żeby się nauczyć polskiego: przez czytanie i słuchanie interesującej treści w obcym języku.

Bibliobird sprawia, że proces jest łatwiejszy, mniej czasochłonny i pozwoli Ci skupić się na przyjemnej stronie nauki - co zmiejszy szansę poddania się!

Podczas czytania możesz kliknąć w nieznane słowa i dostać tłumaczenie na język ojczysty. Wszystkie nieznane słowa są automatycznie dodawane do popularnego programu do fiszek Anki dla powtórzenia później.

W przeciwieństwie do podobnych aplikacji, tłumaczenia na Bibliobirdzie są sprawdzone i poprawione przez prawdziwego człowieka! To znaczy, że wszystko dokładnie pasuje do danego konstektu, wliczając w to rzeczy trudniejsze do tłumaczenia, np: idiomy, slang i czasowniki złożone - które są szczególnie trudne dla uczących się.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak działa Bibliobird, zapraszam do oglądania tego filmiku.

"Real Life in the USA"

Wszystkie teksty obecnie są darmowy! Jednak razem z żoną chcielibyśmy stworzyć bardziej ambitny pakiet tekstów o wyższej jakości, który w przyszłości zamierzamy sprzedawać, żeby utrzymać naszą pracę nad projektem.

Ten pakiet tekstów będzie na temat "Prawdziwego życia w USA."

W pakiecie będą teksty (i filmiki z transkrypcją!) o wielu aspektach życia w USA, naprzykład: praca, rozrywka, sport, itd. W nim będą zwykłe artykuły oraz historyjki i dialogi. Niektóre z tych nawet będą wzięte z prawdziwych rozmów między native speakerami. Również będzie mowa o imigracji, stereotypach i muzyce.

Wszystko będzie po angielsku i przygotowywane do czytania, słuchania i oglądania z pomocą Bibliobirda!

Możesz nauczyć się o kulturze amerykańskiej i jednocześnie nauczyć się j. angielskiego!

Szczegóły:
 • Pakiet będzie zawierał ok. 15.000 słów w sumie.
 • Będą dwa nagrania dla każdego tekstu: jedno w naturalnym tempie i drugie trochę wolniejszym - w sumie ok. 3 godziny audio.
 • Będziecie mogli pobrać nagranie dźwiękowe w formacie MP3, żeby go słuchać na urządzeniach mobilnych.
 • Każde tłumaczenie będzie oznaczone znaczeniem, które jest używane w danym kontekście.
 • Będzie nagranie dźwiękowe dla każdego słowa - nie tylko dla całego tekstu.
 • Bedzie na poziomie średniozaawansowanym (i czasami trochę trudniejszy) ale z pomocą Bibliobirda, będzie również dostępny zmotywowanych osób na niższych poziomach.
Dodatkowe rzeczy, które dostaniesz...
 • Stały dostęp do prywatnego forum gdzie możesz rozmawiać o pakiecie z nami, albo innymi, którzy to wybrali. Tutaj możesz zadawać pytania o języku, albo ćwiczyć to, czego się nauczyłeś/aś!
 • Ćwiczenia do każdego tekstu. Możesz podać swoje odpowiedzi i będziemy je poprawiali.
 • Przez cztery tygodnie po opublikowaniu pakietu, będziesz miał/a dostęp do cotygodniowych, jednogodzinnych spotkań przez czat głosowy. Wszyscy uczestnicy będą mogli zadać przynajmniej jedno pytanie. Jeśli nie wszyscy będą mieli szansy zadać swoje pytanie, oczywiście, przekrocimy czas jednej godziny. Natomiast jeśli pójdzie szybko, będziesz mógł/mogła zadać kilka pytań. W razie potrzeby będziemy to robić więcej, niż raz w tygodniu, żeby dostosować się do czasu wolnego wszystkich.
Plany na przyszłość
Jeśli uda nam się z tym projektem, mamy wiele planów na przyszłość, na przykład:
 • Aplikacja mobilna - Siedzenie przed Twoim komputerem nie jest najlepszym środowiskiem do nauki! Jakiś czas temu napisałem aplikację Bibliobird dla systemu Android, która jest skończona w 90%. :-) Chciałbym ją skończyć i stworzyć wersję także na system iOS.
 • Rynek sprzedaży - Chcemy sprzedawać płatne teksty na Bibliobirdzie - ale nie ma powodu dlaczego my powinniśmy to tylko robić! Chcemy pozwolić innym użytkownikom na tworzenie darmowych jaki płatnych tekstów, które mogą sprzedać.
 • Nowe języki - Z pomocą społeczności użytkowników, chcielibyśmy dodać nowe języki do Bibliobirda! Ludzie ciągle pytają nas o hiszpański, niemiecki i rosyjski.
 • Więcej płatnych tekstów - Po wypuszczeniu pierwszego pakiet tekstów, planujemy kontynuować tworzenie następnych!

Oczywiście, założyciele otrzymają dożywotni dostęp to wszystkich produktów językowych, które kiedykolwiek stworzymy! Każda inna osoba będzie musiała kupić każdy produkt osobno.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 17.07.2012 00:12