Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Zamek Golubski

Zamek Golubski

Golub-Dobrzyń

Zamek Golubski zbudowany został przez krzyżaków na przełomie XIII i XIV w. Po burzliwych latach wojen polsko-krzyżackich, potopu i zaborów popadł w ruinę. Odbudowany został po II wojie światowej. Dziś zarządzany jest przez stowarzyszenie (Oddział PTTK). Prowadzimy szeroką działalność kulturalną, edukacyjną, turystyczną. Każdego roku odbywa się tu kilkadziesiąt imprez: pokazów, zlotów miłośników historii, wystaw, koncertów itd. Najważniejszym wydarzeniem każdego roku jest odbywający się od 44 lat Wielki Międzynarodowy Turniej Rycerski. Na Zamku mieści się muzeum, hotel i restauracja.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Zdjęcie główne projektu

7113 PLN z 35000 PLN

60 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

20%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 09.07.2020.

700-letni Zamek Golubski w trudnym czasie „zarazy'...

O projekcie

Zamek Golubski to zabytek o 700-letniej historii, zbudowany na przełomie XIII i XIV w. przez krzyżaków. Po latach zawieruch historii, najazdów, wojen, rozbiorów, popadł w ruinę. Odbudowany został w latach 1951-1967. Dziś jest miejscem popularyzacji historii i realizacji szeregu wydarzeń kulturalnych. Jako stowarzyszenie – gospodarz Zamku (Oddział PTTK im. Zygmunta Kwiatkowskiego), prowadzimy działalność społecznie użyteczną, z którą wiążą się określone koszty. Utrzymanie Zamku (prawie 3 tys m2 + kilkanaście hektarów terenów, zieleni), ogrzewanie, podatki od nieruchomości, koszty remontów i konserwacji, inwestycje (ostatnio kotłownia miałowa została wymieniona na gazową w oparciu o kredyt; dla korzyści ekologicznych), koszty pracownicze (12 etatów – wiecie ile to kosztuje...), utrzymanie terenów zielonych itp., to spory miesięczny koszt, PONOSZONY WYŁĄCZNIE ZE ŚRODKÓW, KTÓRE SAMI WYPRACUJEMY! W tym trudnym dla wszystkich czasie, staramy się przetrwać, aby właściwie zadbać o Zamek, który kochamy, jako pracownicy i pasjonaci, i który kochają tysiące gości i turystów corocznie przybywających na Zamek. Zamek pracuje sezonowo – poza sezonem prowadzimy prace remontowe i konserwatorskie, organizujemy imprezy statutowe (wszystko finansowane ze środków wypracowanych w sezonie), w sezonie przyjmujemy turystów, oprowadzamy ich po Zamku i organizujemy wiele wydarzeń, np. wielkie międzynarodowe turnieje rycerskie (to najstarsza historyczna impreza w Polsce i Europie), pokazy historyczne, żywe lekcje historii, zloty miłośników historii itp. itd. Sezon zaczyna się u nas w kwietniu, kiedy rozpoczynają się wycieczki szkolne. Każdego dnia przyjmowaliśmy od kilku do kilkunastu autokarów wycieczkowych, każdego dnia w naszych pokojach nocowało kilkadziesiąt dzieci z całej Polski, dla których prowadzimy zajęcia edukacyjne, warsztaty itp. Niewysokie ceny naszego hotelu są określone tak, aby mieściły się w budżetach wycieczek szkolnych. Nocleg w prawdziwym zamku jest dla dzieci i młodzieży wielką atrakcją. Tak było... Dziś na Zamku powinien być gwar a jest... głucha cisza. Mimo otwarcia muzeów, hoteli i restauracji, brak jest na Zamku gości i turystów. Nasze przychody z dnia na dzień spadły do zera! Poczyniliśmy wszelkie możliwe kroki w celu oszczędności, jednak to nie wystarczy. Pomóżcie nam zadbać o Zamek, abyśmy mogli Was tu przyjąć i opowiedzieć jego wspaniałą historię i historie osób z nim związanych.

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 09.07.2020 16:04