Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Luke Drap

Luke Drap

Zanzibar, Tanzania

Wokalista gatunków pop, rock, blues, poezja śpiewana. Songwriter i autor tekstów.

Frontman takich składów i projektów jak Chemia, Chevy (Łukasz Drapała & Chevy), Potash feat. Drapaua, Kuba Płucisz (Ira), Szlak Śląskiego Bluesa.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Zdjęcie główne projektu

1400 PLN z 30000 PLN

20 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 01.01.2022.

40/70 Gintrowski

O projekcie

Zbieramy na realizację klipów wideo oraz na produkcję kolekcjonerskich płyt winylowych. Zbiórka związana jest z obchodami 40-lecia wprowadzenia stanu wojennego, 70. rocznicy urodzin barda solidarności oraz pięciolecia istnienia zespołu Łukasz Drapała & Chevy.
40/70 GINTROWSKI

Poezja wolności z repertuaru Przemysława Gintrowskiego w rockowym wydaniu.

 

Album "40/70 Gintrowski" to było jak na razie jedno z naszych największych wyzwań. Odnosimy wrażenie, że wszyscy staliśmy się lepsi. Zachowanie balansu pomiędzy tym, co oryginalne i kanoniczne, a tym, co nasze serca chciały wnieść, okazało się trudną sztuką, ale i bardzo kuszącym wyzwaniem. Czy nam się udało? Ocenicie sami. Jesteśmy niezwykle dumni z efektów. Mamy nadzieję, że nie tylko uda nam się pogodzić fanów Przemysława z nowym brzmieniem utworów z jego repertuaru, ale także przyciągnąć i zainteresować każdego fana muzyki rockowej, któremu twórczość Gintrowskiego do tej pory była obca. Dziękujemy naszym przyjaciołom i rodzinom za wsparcie. Dziękujemy wszystkim biorącym udział w tym przedsięwzięciu - ich udział jest nieoceniony. Dziękujemy Agnieszce i Julii Gintrowskim za pomoc w realizacji projektu, szczere wsparcie i każde dobre słowo.

Dzięki naszym partnerom oraz własnym środkom udało nam się nagrać i wyprodukować limitowaną liczbę płyt CD. Chcąc w pełni wypromować twórczość i repertuar wielkiego polskiego kompozytora, jakim był Przemysław Gintrowski, chcielibyśmy oddać w wasze ręce kolekcjonerskie płyty winylowe oraz zaprezentować klipy wideo do znajdującego się na płycie materiału muzycznego. Sami nie jesteśmy w stanie tego sfinansować, dlatego prosimy Was o pomoc.

Dziękujemy naszym dotychczasowym partnerom oraz Wam, którzy wesprzecie to nasze specjalne wydawnictwo.

Maciej, Tomek i Łukasz :)

 

„40/70 Gintrowski” to specjalny projekt muzyczny szczecińskiego zespołu Łukasz Drapała & Chevy, prezentujący twórczość Przemysława Gintrowskiego w nowej, pozwalającej dotrzeć do szerokiego grona odbiorców stylistyce, przygotowany z okazji obchodów 40-lecia wprowadzenia stanu wojennego oraz 70. rocznicy urodzin artysty. Płyta nie będzie kolejnym zbiorem coverów, a specjalnym i wyjątkowym hołdem dla wybitnego barda i jego muzyki. Wybrana stylistyka oraz rok wydania płyty są nieprzypadkowe. Przemysław Gintrowski nigdy nie ukrywał sympatii do rockowej, a nawet metalowej muzyki. Propozycja nowych aranżacji największych przebojów artysty jest więc próbą ukazania tej rockowej część duszy Gintrowskiego. To nie tylko ukłon w stronę jego gustów muzycznych, inspiracji, lecz także swojego rodzaju zabawa w "co by było, gdyby?...". Płyta z największymi przebojami jest również spełnieniem marzenia kompozytora. Marzenia, którego realizację przerwała śmierć. Na płycie gościnnie zaśpiewała córka artysty – Julia Gintrowska, nadając całemu projektowi wymiar ponadpokoleniowy.

Oficjalny patronat nad płytą objęła Agnieszka Gintrowska – żona artysty.

Partnerami projektu są Województwo Zachodniopomorskie i Gmina Miasto Szczecin
w ramach Mecenatu Kulturalnego Miasta Szczecin.

Premiera płyty, rozplanowana jest na dwa etapy.

Pierwszy etap premiery - 13 grudnia 2021 r. (40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego). Tego dnia płyta pojawi się fizycznie w formie CD.

Drugi etap premiery - 21 grudnia 2021 r. (70. rocznica urodzin Przemysława Gintrowskiego). Wszystkie utwory ukażą się na platformach streamingowych - spotify, tidal, itunes, deezer itp.

 

PRZEMYSŁAW ADAM GINTROWSKI

Polski kompozytor, pieśniarz, kompozytor muzyki filmowej, inżynier, nauczyciel i wykładowca. Bard opozycji demokratycznej czasów PRL. Współtwórca słynnego trio z Jackiem Kaczmarskim i Zbigniewem Łapińskim. Laureat wielu prestiżowych nagród i odznaczeń. Urodził się 21 grudnia 1951 w Stargardzie, zmarł 20 października 2012 w Warszawie.

 

ŁUKASZ DRAPAŁA & CHEVY

Zespół powstał w 2017 roku w Szczecinie z inicjatywy wokalisty Łukasza Drapały
i gitarzysty Tomka Jóźwiaka, którzy są również autorami wszystkich kompozycji. Skład uzupełnia multiinstrumentalista Maciej Cierlecki. Chevy świetnie czuje się zarówno w małych, klubowych przestrzeniach, jak i na dużych festiwalowych scenach (m.in. Pol'and'Rock Festival, Spring Break Festival, Woodstock Ukraina, Żagle 2021, Dolański Gróm, Bies Czad Blues, Wild Fest). W roku 2019 ukazał się ich debiutancki album pod tytułem "Potwory". W trakcie nagrywania płyty zespół współpracował m.in. ze Zbigniewem Hołdysem, Grzegorzem Skawińskim, Andrzejem Puczyńskim, Tomaszem „Kasprolem” Kasprzykiem, Tomaszem „Zedem” Zalewskim, Andrzejem Karpem. Utwory takie jak „Król”, „Homini”, „Contra”, „Nienawidzę”, „Farbowane lisy” gościły na największych rockowych listach przebojów w Polsce (m.in. Turbo Top, Aferzasta, Parada Przebojów), przez wiele tygodni zajmując wysokie pozycje. Chevy promując albumu „Potwory” odwiedziło ponad 25 polskich miast, ale również Czechy, Ukrainę, Belgię i Szkocję. Jednym z sukcesów grupy była nominacja numeru „Król” do przeboju roku 2017 Antyradia. Łukasz Drapała & Chevy zostali wybrani Zespołem Roku w plebiscycie Fabryki Zespołów, jednego z największych portali muzycznych w Polsce, a także laureatami wielu konkursów muzycznych. W 2021 roku w grudniu ukaże się drugie wydawnictwo zespołu poświęcone twórczości Przemysława Gintrowskiego z okazji 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego oraz 70. rocznicy urodzin wybitnego artysty.

 

https://www.facebook.com/chevybandofficial

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 01.01.2022 22:10