Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Michał Marciniak

Michał Marciniak

Niechanowo

Student.:)

Drukowanie 3D!

Budowa oraz zabawa z Reprap'em i CNC.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

656 PLN z 10000 PLN

16 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

6%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.05.2012.

3xD

O projekcie

Stwórz cokolwiek sobie zażyczysz szybciej niż ktokolwiek inny!
Nowy wymiar wytwarzania, produkcji i modelowania. Technologia drukowania przestrzennego potocznie nazywana drukiem 3D staję się dostępna dla każdego. Niegdyś futurystyczna wizja a dziś metoda, która pozwala pozbyć się wielu ograniczeń. Twory Twojej wyobraźni mogą szybko i skutecznie przenieść się do rzeczywistości.

Nadal zastanawiasz się czym faktycznie jest drukarka 3D? Cóż, w zasadzie, drukarka 3D jest jak normalna drukarka tylko... korzysta z tworzyw sztucznych, metalu, betonu, czekolady ( ;-)) itp. do druku i drukuje warstwami jedna na drugiej. Warstwy te następnie tworzą obiekt, który chcesz wytworzyć.

Po co powstały drukarki 3D? Gdy pewnego pechowego ranka Twój ulubiony kubek zostanie uszkodzony nie ma konieczności kupowania nowego, teraz możesz go naprawić lub po prostu wydrukować nowy! Inne piękne przykłady rzeczy, które możesz wydrukować to np: wazony, szachy... i wiele wiele innych. Sprawdź http://www.thingiverse.com lub http://sketchup.google.com/3dwarehouse/ by zobaczyć kilka przykładów.

PLAN
Stworzenie ogólnodostępnej i wszechstronnej drukarni korzystającej z RepRap'ów, a następnie dystrybucja wszystkich niezbędnych części oraz zestawów RR wliczając całe zaplecze techniczne. Powstanie portalu 3xD.

10000zł
Jest to kwota, która pozwoli na przyzwoity start. Celem jest zbudowanie kolejnych trzech drukarek oraz załatwienie miejsca, w którym będzie mogła się ów drukarnia mieścić. Jeśli budżet pozwoli zbudujemy również frezarkę CNC pozwalającą na tworzenie skomplikowanych układów elektronicznych. Taki sprzęt da możliwość rozwoju by drukarki oraz sam druk stał się dostępny dla większego grona osób. Po otrzymaniu pieniędzy natychmiast ruszamy z budową, ta kwota pozwoli na bezproblemowe zbudowanie trzech kolejnych drukarek RepRap. Ruszą również prace nad umieszczeniem całej "mini-fabryki" w ustalonym lokalu na terenie Poznania oraz wprowadzenie rozbudowanego systemu online. Można wyprodukować tysiąc rzeczy dla tysiąca osób ale można również tworzyć jedną dla konkretnej jednej osoby! Zapraszamy na nasz fanpage http://www.facebook.com/druk3D

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.05.2012 00:12