Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

lelitapetit

lelitapetit

Poznań, Polska

Pierwsza polska profesjonalnie śpiewająca Drag Queen.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3562 PLN z 5500 PLN

33 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

64%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 18.11.2019.

Teledysk do piosenki '2xsukienka, 2xspodnie'

This project is also available in english version. Click here to change language.

O projekcie

Bonjour Kochani!

 

Nazywam się Lelita Petit i jestem profesjonalnie śpiewającą drag queen. Planuję stworzenie kolejnego teledysku, który będzie krokiem, mającym na celu promowanie polskiej kultury queeru. Po udanej realizacji teledysku do piosenki Reny Rolskiej "Mam chłopczyka na Kopernika" ruszam z materiałem autorskim!

 

Efekt ostatniego projektu znajdziecie tutaj:

 

 

Projekt dotyczy realizacji teledysku do piosenki "Dwa razy sukienka, dwa razy spodnie", która powstała w ramach kolektywu Brokatowe Damy (Lelita Petit, Mewa Topolska, Sebastian Polus). Jest on inicjatywą łączącą artystów z różnych środowisk, tworzących muzykę integrującą rozmaite gatunki. Teledysk do "2xS 2xS" ma na celu przedstawienie różnorodności środowiska LGBT+ oraz podjęcie tematu niebinarności, czyli szerokiego spectrum tożsamości płciowych, które wychodzą poza kategorie męskie - kobiece. Uważamy, że nasz przekaz jest ważny, ponieważ często niebinarność bywa nierozumiana.

 

Wierzymy, że edukując poprzez sztukę, możemy dotrzeć do szerokiego grona odbiorców i przełamać wrogość, która swoje źródło ma w tym, co nieznane. Chcemy wyjaśniać i pokazywać, zamiast dzielić.

 

 

Pragniemy stworzyć profesjonalny teledysk z udziałem polskich drag queens, wiralowych performerów oraz ludzi z różnych środowisk. Mając na uwadze pogłębiające się konflikty społeczne oraz krzywdzące stereotypy, chcielibyśmy stworzyć materiał oparty na podobieństwach, podkreślając, że osoby niebinarne i nieheteronormatywne są częścią społeczeństwa, a w relacjach funkcjonują w sposób nieodbiegający od osób binarnych i heteronormatywnych - tak samo kochają, przeżywają rozterki, odczuwają cały wachlarz emocji.

 

Przy tworzeniu materiału zależy nam zarówno na wysokiej jakości artystycznej, jak i na przekazaniu towarzyszącej nam idei. Jest to proces czasochłonny, angażujący wiele osób i wymagający przygotowań. Ponadto po stworzeniu teledysku, istotne będzie dla nas dotarcie do jak najszerszego grona odbiorców - do czego niezbędne są nakłady finansowe na dalszą promocję. Dlatego liczymy na Wasze wsparcie!

 

Zbiórka pozwoli nam na pokrycie kosztów:

- kampanii promującej teledysk w social mediach i mediach tradycyjnych,

- współpracy z reżyserem, zespołem operatorów i montażystów,

- zbudowania scenografii,

- wypożyczenia strojów i materiałów do charakteryzacji,

- obsługi planu i dojazdów,

- wypożyczenia niezbędnego sprzętu do realizacji.

 

Decydujemy się na opcję "Bierzesz, ile zbierzesz", ponieważ obiecujemy Wam, że bez względu na wynik zbiórki, teledysk zostanie zrealizowany. Nasze działania podyktowane są istotnym przesłaniem. Żeby jednak materiał był w pełni profesjonalny i dotarł do odbiorców, potrzebne będzie Wasze wsparcie! Każda złotówka powyżej kwoty projektu zostanie przeznaczona na dalszą promocję materiału.

Planowany czas realizacji teledysku to listopad 2019 roku.

Do dzieła Kochani!

Chcecie dowiedzieć się więcej? Sprawdźcie:

Facebook

Instagram

YouTube

kontakt: lelitapetit@gmail.com

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 18.11.2019 22:10