Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Bogusław Pezda

Bogusław Pezda

Warszawa

Bodek Pezda to członek formacji: Heart & Soul, 2Cresky, Made In Poland. Producent muzyczny płyt: Soyki, 45 remixów polskiej czołówki, Master Of Celebration (A Tribute To Depeche Mode), soundtracków: "Gniew" w reż. Marcina Ziebińskiego, "Egoiści" w reż. Mariusza Trelińskiego, "Poniedziałek" i "Wtorek" w reż. Witolda Adamka, "Pod Powierzchnią" w reż. Marka Gajczaka oraz muzyki do serialu "Przeznaczenie". Ponadto jest pomysłodawcą min. projektów : POECI (polska scena hip hopowa śpiewa teksty polskich poetów - Warner 2009, oraz albumu "Wyspiański Wyzwala".

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3402 PLN z 2000 PLN

71 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

170%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 24.02.2014.

2CRESKY - specjalna płyta ku pamięci DJ Grega Cracka

O projekcie

Opis projektu: Re-edycja pierwszego albumu 2Cresky nagranego z udziałem Grzegorza Joachimowicza  (Dj Grega Cracka) .

W związku ze śmiercią Grzegorza postanowiliśmy wydać specjalną wersję pierwszej płyty z jego tekstami i wokalem w nieco zmienionej szacie graficznej i z dodatkowym utworem.

Projekt prowadzony przez Bodka i Dżabiego.

 

Biografia:

2CRESKY formcja założona przez Sławomira Leniarta znanego bardziej jako Dżabi - gitarzystę, producenta muzycznego i współautora sukcesu formacji Agressiva 69 oraz Grzegorza Joachimowicza  wokalisty i autora tekstów - znanego jako Dj Greg Crack.

W nagraniach  udział wzięli  gościnnie: Stanisław Soyka, Pati Yang,Janusz Szrom,Krzysztof Żurad,

Grupa wystapiła z dużym powodzeniem na festivalu CASTLE PARTY 2001. Pierwszy videoklip  został nakręcony  do utworu " The Perfect Moment" (montaż: Michał Chmarzyński). Video uważane jest za jedno z najlepiej wyprodukowanych w kraju.

Premierowy album zawiera utwory: Perfect Moment, Hard Beat, Plastic Bag, Traffic, Glesmerka, Francuski (znany wcześniej z filmu " Egoiści", Sex Religion, Dom Pełen Ludzi, Autobus, Cigarette, Bad Skat, Steinberg, Fat ...... oraz jako bonus do re-edycji Crack Head, który ukazał sie jedynie na pierwszej Epce "Under the ground"

Nagrania utrzymane zostały w stylistyce znanej Dark Wave, Industrial, Break Beat oraz Drum& Bass.  Po wydaniu  płyty  przez zaczynającą wtedy działalność 2.47 records firmowaną przez Bodka Pezdę zespół zniknął ze sceny muzycznej na wiele lat.  W 2011 r w zmienionym składzie, w którym pozostał Sławomir "Dzabi ' Leniart a dołączyli  Olleck Bobrow i Bodek Pezda zespół nagrał" Savage Kingdom" oraz “Whoosh"Był to początek nowej stylistyki w stosunku do pierwszego albumu.Do utworuSavage Kingdom" powstał klip.Tak jak  w przypadku pierwszego video zespół wziął na warsztat twórczość animacyjną Marka Skrobeckiego. Montażem zajął się Hubert Pusek I powstała kolejna perełka w wideodyskografii zespołu.  Ostatnia zmiana składu nastąpiła przy okazji 4 koncertów Męskiego Grania w 2013 roku gdzie zespół wystąpil z wielkim powodzeniem. Do zespołu dołączył znany i ceniony lider formacji L.Stadt Łukasz Lach.  Z Łukaszem zespół nagrał single "Happy" oraz "Strip Me"

 

 Podsumowując obecną stylistykę zespołu można posłużyć się recenzją dziennikarzy muzycznych, którzy opisali to słowami:

"Niewiele jest na polskiej scenie muzycznej artystów tak wielowymiarowych i trudnych do zdefiniowania. Kiedy pojawili się na niej po raz pierwszy, przy ich opisie odwoływano się do różnych rodzimych i zagranicznych artystów, zwykle tych największych. Świeżość i nietuzinkowość formacji 2Cresky przyniosły jej uznanie, przyciągnęły uwagę, a sami twórcy pokazali, że o muzyce myślą niekonwencjonalnie i stawiają sobie ambitne cele.

 Media o Twoim projekcie:

Rzeszowscy muzycy wspierają rodzinę zmarłego kolegi

rzeszow.gazeta.pl | 2014-02-11

Przyjaciele zmarłego w grudniu 2013 rzeszowskiego muzyka Grzegorza Joachimowicza zainicjowali projekt crowdfundingowy. Chcą wydać płytę z udziałem zmarłego wokalisty a dochód z jej sprzedaży przeznaczyć dla jego żony i synka. Żeby się udało, zadeklaruj dowolną kwotę na Polakpotrafi.pl.

Muzycy wspierają wydając płytę

www.radio.rzeszow.pl | 2014-01-31

Przyjaciele i znajomi zmarłego w grudniu 2013 rzeszowskiego muzyka Grzegorza Joachimowicza zainicjowali projekt crowdfundingowy poświecony jego twórczości. Celem akcji jest re-edycja albumu zespołu 2 Cresky z udziałem zmarłego wokalisty. Zebrane fundusze i dochód ze sprzedaży płyty zostanie w całości przekazany rodzinie zmarłego.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 24.02.2014 18:06