Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Oryszyn

Oryszyn

Warszawa /Łódź , Polska

Zajmuję się malarstwem sztalugowym. Wierzę w wartość sztuki jako formy wypowiedzi. To, co robię jest dla mnie ważne i daje mi poczucie spełnienia.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

841 PLN z 8200 PLN

14 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

10%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.04.2017.

12/12 ŁÓDZKI MARATON MALARSKI

O projekcie

Termin: 13 – 19 maja 2017

13 maja 2017– maraton, start o godz. 10.00 - zakończenie godz. 22.00               14 maja - 19 maja – wystawa prac z maratonu

Miejsce: Galeria OFF PIOTRKOWSKA w Łodzi, ul. Piotrkowska 138/140

Cel: zmierzenie się z presją czasu, fizycznym zmęczeniem, barierami własnej kreacji i własnymi słabościami, przełamanie granicy malarz-odbiorca .

                                                                 Oryszyn                                               Alexit

Witajcie :) Malarstwo to nasza pasja i zawód. Lubimy działać. Chcemy, aby sztuka wyszła do ludzi, aby odczarować pewną nie nazwaną barierę między artystą a odbiorcą. Wierzymy w siłę sztuki i jej wpływ na życie każdego człowieka. Malując obnażamy nasze emocje, docieramy do prawdy. Bez poruszenia głębokich, autentycznych uczuć nie dałoby się tworzyć. Spokój własnej pracowni daje komfort tworzenia, poczucie bezpieczeństwa w kontakcie z własnymi, czasem trudnymi emocjami. Chcemy wyjść z tej strefy komfortu i dlatego...zorganizujemy wyjątkowe wydarzenie w Łodzi: Maraton Malarski.

Co zatem sprawiło, że w dziesiątkę chcemy opuscić bezpieczne azyle pracowni?

WY!

Przeważnie w trakcie malowania jesteśmy sami. Tym razem chcemy zaprosić Was do udziału. Nasze działanie to eksperyment, w którym chcemy zderzyć swoje emocje z Wasza energią. Serdecznie zapraszamy zarówno do podgladania naszych wysiłków, jak i do blizszego kontaktu z nami. Nie wiemy co wyjdzie z tego połączenia ale jesteśmy tego wręcz desperacko ciekawe!

Będziemy potrzebować Was w Łodzi, z waszymi emocjami i wszystkimi uczuciami jakie zechcecie nam podarować, aby malowane obrazy nosiły piękno Waszej wrażliwości i refleksy wspólnych momentów.

Tymczasem Waszego wsparcia potrzebujemy juz teraz!

Założeniem maratonu jest podjęcie wyzwania namalowania 12 obrazów w ciągu 12 godzin przez każdego twórcę. Najmniejszy możliwy format płótna to 50 cm x 50 cm. Sposób pracy, styl, tematyka są dowolne. Wydarzenie będzie otwarte dla publiczności, a wstęp bezpłatny.

  

Zaprosiłyśmy 10 artystów malarzy z różnych stron Polski (Gdańsk, Kraków, Łódź, Poznań, Warszawa) do zmierzenia się z presją czasu, ze sobą, i weną „na żądanie” oraz publicznym malowaniem. Wierzcie, będzie to praca ponad miarę. W unikalnych pomieszczeniach pofabrycznych Galerii OFF PIOTRKOWSKA, w miejscu które łączy historię i nowoczesność, 13 maja 2017 roku do pracy przystąpią artyści. Zmierzą się z czasem i własnymi słabościami. Miejsce nie jest przypadkowe. Historycznie wiąże się z miejscem ciężkiej pracy. Wierzymy, że upublicznienie procesu jakim jest tworzenie pozwoli na przełamanie bariery między malarzem a odbiorcą. Ta akcja to zaproszenie do poznania pracy artysty, możliwość przybliżenia świata kreacji przez publiczne tworzenie. Odbędzie się jeśli zdobędziemy fundusze.

Zgromadzone pieniadze pozwolą na zorganizowanie działania i wystawy pokazującej efekt Maratonu Malarskiego. Wystawa potrwa do 19 maja br. Zadbamy także o promocję medialną wydarzenia.

Wspierają nas:                         

Co już mamy:

 1. Zarezerwowaną odpowiednią galerię na OFF Piotrkowska
 2. Chętnych do pracy artystów
 3. Merytoryczne wsparcie ZPAP Odział Łódź
 4. Doświadczenie w organizacji wydarzeń na „ Off Piotrkowska” ( wystawa Grupy malarskiej KIERUNEK).

Na co zbieramy:

 1. Na poligrafię reklamującą naszą akcję: plakaty, zaproszenia, baner.
 2. Na wydanie porządnego katalogu po maratonie malarskim.
 3. Na zakupienie kawy, herbaty, czegoś do jedzenia – bo nie samą sztuką człowiek żyje i trzeba mieć siłę i energię do pracy J
 4. Na folie malarskie i inne zabezpieczenia ścian.
 5. Na opłacenie przestrzeni galeryjnej ( w tym osoba obsługująca galerię przez  czas trwania wystawy )
 6. Na powieszenie a potem zdjęcie obrazów- to ciężka praca w przypadku 120 obrazów.
 7. Transport.
 8. Filmową relację z maratonu.

Oczywiście, wszystkich zapraszamy serdecznie 13 maja do Łodzi!!! Do galerii OFF PIOTRKOWSKA :) 

Z przyczyn oczywistych nagrody typu katalog wyślemy po wystawie i wydrukowaniu katalogu. Moze to chwilę potrwać bo zalezy nam na jakości materiałów.

Jeśli będą nadwyżki finansowe to z przyjemnością wydamy je na naszą kolejną inicjatywę: Jednodniowy plener malarski „ Piotrkowska Fine Art”, który też już planujemy J

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.04.2017 18:06