Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

1138

1138

Bydgoszcz

1138 to projekt, który stał się centrum zmian. Inicjuje je, tworzy, wspiera i pomaga. W swojej fizycznej manifestacji, klubokawiarni przy ul. Sienkiewicza 6 w Bydgoszczy, daje azyl każdej sile chętnej do zmian. Miejsce pozostaje niezależne światopoglądowo, zapraszając wszystkie siły dążące do zmian, nie wpływając na ich charakter. To przestrzeń dyskusji i działania, nie małostkowych walk i sporów. Odbywają się tu klimatyczne imprezy, na które nie ma miejsca w innych klubach.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2660 PLN z 11380 PLN

53 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 08.07.2014 18:06

Zmieniamy 1138!

O projekcie

Wesprzyj 1138 przez portal polakpotrafi.pl. Wystarczy już 10 zł, ale pomnożone przez setki naszych gości i zwolenników, żebyśmy stworzyli miejsce jeszcze większe, ciekawsze i z szerszymi horyzontami. Przyjdź do nas, na ul. Sienkiewicza 6, żeby zobaczyć, że taka formuła rzeczywiście się sprawdza. Pogadaj z nami, przekonaj się i zmieniaj z 1138! 

 

1138 to coś więcej niż klubokawiarnia. W tym miejscu każda osoba, grupa czy organizacja, której celem jest zmiana znajdzie możliwość działania. W otwartej, ciągle zmieniającej się przestrzeni organizujemy spotkania, debaty, pokazy filmowe, wystawy, najróżniejsze koncerty i imprezy. Oferujemy największy w Bydgoszczy wybór piw regionalnych i rzemieślniczych, działamy wspólnie z domowymi piwowarami.

Zmiana to dla nas wyjątkowe słowo. Rozumiemy je bardzo szeroko, a cały czas to pojęcie rozszerzamy. Dzięki neutralności i apolityczności słyniemy z otwartości. Nie ważne jakie masz poglądy, czy osobiście się z nimi zgadzamy czy nie, to - o ile jesteś otwarty na dialog, pozytywne starcie idei i chęć zmiany – będzie Ci dobrze w 1138!

Czujemy się wyjątkowo związani z Bydgoszczą. To w tym mieście upatrujemy wyjątkowych możliwości i szans na zmiany. Wiele jest tu do zrobienia, ale też mamy się czym szczycić. Od początku działalności 1138 wprowadzamy do bydgoskiego dyskursu nowe wątki, wspieramy siły dążące do pozytywnych zmian Bydgoszczy. Jesteśmy – i będziemy stanowić zarówno alternatywę dla instytucji miejskich, jak i je wspierać w najciekawszych działaniach.

Projekt rozpoczął się we wrześniu 2012 roku, ale kilka miesięcy zajęło nam znalezienie i przystosowanie lokalu, więc otworzyliśmy się w kwietniu zeszłego roku. Działamy przy ul. Sienkiewicza 6. Naszymi gośćmi były różne zespoły i DJe z Polski i świata, grający akustycznie, elektronicznie, metalowo i jazzowo, progresywnie i żywiołowo, mocno, łagodnie. Pozostajemy apolityczni i niezależni, więc zapraszamy gości z każdej strony sceny politycznej. Organizujemy występy najlepszych grup stand-up. Współpracujemy z różnymi organizacjami i nieformalnymi grupami, które chcą zmieniać świat. Wymienienie wszystkich, z którymi wspólnie działaliśmy, jest bardzo trudne i na pewno kogoś byśmy pominęli. Zainteresowani wiedzą, a cała reszta zawsze będzie miała szansę działać u nas i z nami. Lokal staje się dla nas zbyt ciasny, więc niebawem przenosimy się do lepszego.  

W nowej lokalizacji, bliżej bydgoskiej Starówki, będziemy organizować jeszcze więcej. Większe koncerty i imprezy, jeszcze bardziej znani i poważani goście, więcej miejsca na krany z piwami rzemieślniczymi. Będziemy kontynuować znane cykle, jak i wprowadzać zupełnie nowe tematy.  

1138 nie istniałoby, gdyby nie wsparcie rzeszy ludzi. Pomagaliście nam w remoncie, razem robiliśmy imprezy, graliście u nas i występowaliście. Wspólnie uwarzyliśmy wyborne domowe piwo. Funkcjonujemy dzięki temu, że wybieracie dobre piwa i rozrywkę u nas, zamiast nudnych i wtórnych gdzie indziej. Teraz prosimy Was o wsparcie na dalsze działanie i rozwój. 
Wsparcie, o które prosimy, symboliczna i praktyczna kwota to 11 380 zł; pozwoli nam odremontować nowy lokal, lepiej go wystroić i wyposażyć. Zakupimy urządzenia do rozlewania najciekawszych piw, wstawimy lepsze nagłośnienie i oświetlenie. Będziemy mogli zorganizować wielkie otwarcie, na którym wystąpią artyści, których wspominamy wyjątkowo miło, oraz znane zespoły. Odwdzięczymy się, dając Wam możliwość zmiany wystroju i organizacji wydarzeń, które nam zasugerujecie.

 

 

http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20131115/BYDGOSZCZ01/131119431

https://www.facebook.com/klubokawiarnia1138?ref=bookmarks

http://www.mmbydgoszcz.pl/449138/2013/5/23/klubokawiarnia-jakiej-w-bydgoszczy-jeszcze-nie-bylo?category=news

http://aktivist.pl/blog/przybiezeli-na-impreze-pasterze-czyli-gdzie-uciec-po-rodzinnej-kolacji/

http://express.bydgoski.pl/index.php/254782,Kobiety-mowia-stop-ZDJECIA.html

http://toastmasters-bydgoszcz.pl/artykuly/wez-cos-siebie-relacja-festiwalu-boss-2014/

https://bydgoszcz24.pl/artykul/manifest-1138-pierwsza-impreza-w-nowym-klubie

http://www.bydgoszczinaczej.pl/tag/klubokawiarnia-1138/

http://enjoybydgoszcz.pl/bydgoszcz/rozrywka/item/5104-nowe-fajne-miejsce-w-bydgoszczy-klubokawiarnia-1138

http://express.bydgoski.pl/253311,Impreza-Halloween-Unleashed-w-klubokawiarni-1138.html

http://www.bydgoszczinaczej.pl/artykul/zmieniamy-1138/