Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Jacek Kowalczuk

Jacek Kowalczuk

Wrocław, Polska

Mam 35 lat i jestem absolwentem Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej, prowadzącym obecnie własną działalność gospodarczą. Mieszkam we Wrocławiu.
Od ponad roku zmieniam własne nawyki konsumenckie :)

Napisz wiadomość do Projektodawcy

237 PLN z 7000 PLN

10 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 03.11.2016.

100% Polska

O projekcie

100% Polska - katalog produktów wytwarzanych w Polsce, przez polskie firmy.

 

Cel projektu:

Zebranie 7000 zł na wydrukowanie katalogu w ilości 900 szt., które zostaną rozdane mieszkańcom Wrocławia (osoby spoza Wrocławia mogą je nabyć w postaci nagród).

To nie jest projekt rozpisany jedynie dla mnie. Mój udział w nim to stworzenie katalogu, wydrukowanie go i dystrybucja. Reszta zależy od Was. Jeśli więc po wpłaceniu pieniędzy na 100% Polska wracasz konsekwentnie do Adidasa, Lidla, Shella i Boscha..............to nie wpłacaj. Szkoda papieru i całego tego "zachodu". No może poza drukarnią i Polakpotrafi.pl. Chociaż oni zarobią ;)

 

Idea powstania i opis katalogu:

Tematem dotyczącym projektu zainteresowałem się wiosną 2015 roku. Wtedy to rozpoczął się proces zmiany moich nawyków konsumenckich. Wszyscy dostrzegamy dysproporcje między nami, a naszymi zachodnimi sąsiadami, ale czy myślimy o tym wybierając firmy, które regularnie wspieramy kupując ich produkty? Mamy przecież realny wpływ na to jak duża część tego czym dysponujemy pozostanie na terenie naszego kraju. Uczmy się tej mądrości ekonomicznej od Niemców. To oni są dziś europejską potęgą. Możemy ich podpatrywać i część dobrych zwyczajów zacząć stosować. Czy widział ktoś Niemca we francuskim samochodzie? Jakich sklepów jest najwięcej na terenie Niemiec? Z pewnością nie brytyjskich. W strojach jakiej firmy od zawsze gra reprezentacja Niemiec? etc. Dzięki temu miliardy euro wciąż krążą w ich gospodarce dając zatrudnienie, budując infrastrukturę, utrzymując stopę życiową na bardzo wysokim poziomie. Spróbujmy nauczyć się tego od nich, a przyniesie nam to bardzo wymierne korzyści.

 

A jak to wygląda obecnie? .......

 

Polska sieć supermarketów POLOmarket to wyjątek na rynku zdominowanym przez zagraniczne marki:

 

Pollena Ostrzeszów, producent kosmetyków Biały Jeleń i Dzidziuś konkuruje z globalnymi graczami: Beiersdorf, Henkel, Nestlé, P&G, Unilever:

 

PKO to najwiekszy polski bank, który jest także właścicielem Banku Pocztowego:

Ważne, aby wspierać firmy zarejestrowane w Polsce, tutaj produkujące i zatrudniające naszych rodaków, tutaj płacące podatki. Nie w tym rzecz, by nazwa była polska, a na opakowaniu widniał napis „Made in China”.

100% Polska to lista marek, które spełniają te kryteria. Nie ma na niej, z pewnością, wszystkich. Projekt katalogu wprowadza pewne ograniczenia. Na listę trafiły firmy, których produkty możemy kupić w każdym miejscu w kraju. Odpadły więc te, które są dostępne jedynie lokalnie. Nie ma tu także firm, o których znalazłem negatywne opinie dotyczące nieetycznych działań i zachowań. Nie ująłem również firm i ich marek zaangażowanych politycznie, kształtujących opinie. Takich które mogą dzielić Polaków. Nie ma więc mediów.

Na listę trafiło ostatecznie ponad 300 marek podzielonych na działy: artykuły spożywcze, alkohole, leki, kosmetyki i chemia, wyposażenie domu, moda, zabawki, handel, usługi, finanse i motoryzacja.

Całość zajmuje 80 stron formatu A5. Produkty, loga marek i firm przedstawione są w bardzo czytelnej formie zdjęć. Obecnie posiadam wersję elektroniczną zapisaną w formacie PDF.

 

Kilka stron z katalogu:

Leki bez recepty

 

 

Kosmetyki

 

Artykuły spożywcze

 

Kto za tym stoi?

  Jacek

  Odpowiedzialny za projekt 100% Polska w 100% :)

 

Ważne wyjaśnienie do projektu:

Nie jestem związany z ''patriotycznymi'' ruchami  narodowymi. Moim założeniem nie jest szerzenie agresji, wykluczenia, nienawiści. Staram się jedynie, by znaczna część (100% jest często bardzo trudne do osiągnięcia) środków wydawanych przeze mnie trafiała do polskich firm. 

 

Budżet projektu:

Zebraną kwotę przeznaczę w całości, po opłaceniu prowizji Polakpotrafi.pl (7,4%) i prowizji systemu płatności online (2,5%), na wydrukowanie katalogu 100% Polska. Przy założonej kwocie 7000 zł, na zrealizowanie projektu pozostanie więc 6307 zł. Pieniądze te nie zostaną przeznaczone na inny cel, włączając dystrybucję katalogów (tym zajmę się osobiście). Dowody poniesionych kosztów prześlę mailowo każdemu darczyńcy projektu.

 

A co jeśli więcej?

Każda suma powyżej 7000 zł to dodatkowe katalogi.

Tak wygląda cennik internetowej drukarni Chroma:

Im większy nakład, tym niższa cena jednostkowa. Warto więc wydrukować od razu większą ilość.

 

Dlaczego crowdfunding na Polakpotrafi.pl?

Idea projektu 100% Polska oparta jest na wspólnym interesie wszystkich Polaków. Nie tylko moim, czy Twoim. Warto świadomie budować gospodarkę własnego kraju. To w dłuższej perspektywie wpłynie na poprawę naszego statusu materialnego Niemcy są tego najlepszym przykładem, a to przecież nie jest egzotyka. Ich stolica położona jest zaledwie 350 km od mojego miasta. To takze w XXI wieku najlepsza broń przeciw agresji płynącej z zewnątrz. Silna gospodarka = bezpieczne państwo.

 

Kolejny krok:

Akcja zbiórki pieniędzy na Polakpotrafi.pl to pierwszy etap rozpowszechniania katalogu z polskimi markami. W kolejnym zwrócę się bezpośrednio do firm, których produkty zostały umieszczone w katalogu, o wsparcie w przeprowadzeniu akcji na większą skalę. Powodzenie projektu w oparciu o crowdfunding będzie dobrym wstępem i dowodem na słuszność idei.

 

Kontakt ze mną:

j.kowalczuk@cadou.com.pl

 

Facebook: jacek kowalczuk

 

 

Termin realizacji:

19.09.2016 - start projektu

03.11.2016 - zakończenie projektu

Jeśli projekt zakończy się sukcesem:

Przekazanie dowodu wdzięczności w postaci podziękowania na Fb i przesłanie katalogu w formie PDF - do 2 dni od otrzymania danych mailowych darczyńców od Polakpotrafi.pl

Przesłanie katalogów darczyńcom w formie papierowej - ok 2 tyg później (jeśli termin wydruku się opóźni poinformuję o tym mailowo zainteresowanych).

 

 

Zapraszam do wsparcia projektu 100% Polska.

Jacek Kowalczuk

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 03.11.2016 18:06