Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

grzegorz

grzegorz

Polska

Grzegorz, nauczyciel i entuzjasta prostych metod programowania i robotyki.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

381 PLN z 3000 PLN

5 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

12%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 01.07.2017.

DIY-Ethernet socket control + Remote Control Bluetooth

O projekcie

Zbuduj własny elektryczny przedłużacz obsługiwany

przez aplikację Android 

Każdy, kto wesprze projekt kwotą 99 zł otrzyma dokładną instrukcję budowy przedłużacza Ethernet lub WiFi oraz aplikacji Android.

 

 

Chciałbym podzielić się tą prostą metodą budowania i programowania narzędzi, które nie pozostają niepotrzebnym projektem, ale pozwalają wykorzystywać w praktyczny sposób nabyte umiejętności. 

Każdy, kto wesprze projekt kwotą 60 zł otrzyma dokładną instrukcję budowy pilota bluetooth do TV i innych urządzeń i aplikacji Android do ich obsługi.

Zbudowałem przedłużacz elektryczny, (jaki używamy w każdym domu podłączając nocną lampkę, czajnik bezprzewodowy, tv i wiele innych sprzętów gospodarstwa domowego) sterowany za pośrednictwem aplikacji mobilnej dedykowanej do systemu Android. Dzięki takiemu sprzętowi istnieje możliwość uruchamiania np. oświetlenia z dowolnego miejsca na świecie poprzez sieć Internet. Przedłużacz zbudowany jest z elementów, które w prosty sposób można nabyć w Internecie, a zaprogramować z pomocą darmowych narzędzi.  

Kolejny projekt, to pilot IR do dowolnego urzadzenia. Dzięki niemu, z pomocą aplikacji Android i protojołu Bluetooth można sterować każdym urządzeniem, które do tej pory było sterowane pilotem.

 

 

 Uczestniczyłem w wielu konferencjach i szkoleniach dotyczących programowania.  

Na wszystkich szkoleniach, w których uczestniczyłem poruszane było zagadnienie programowania warstwy softwar- owej, czyli zazwyczaj w oparciu o środowisko Scratch i Balti  Nie spotkałem szkolenia gdzie zaproponowano kontakt i programowanie warstwy hardwar – owej. Trudno odszukać szkolenie, które w swojej propozycji będzie zawierało pracę ze sprzętem i jego programowaniem.

W przypadku mojego pomysłu za zabrane fundusze chciałbym zorganizować darmowe szkolenie oraz zakupić sprzęt, dzięki któremu każdy uczestnik będzie mógł zbudować własny projekt. W szkoleniu będzie mogło jednorazowo wziąć udział około 10 osób, zaś czas trwania takiego szkolenia to 2 x 7 godzin. Dzięki tym funduszom powstanie również możliwość organizacji kolejnych szkoleń o bardzo obniżonych kosztach,.

 

Grzegorz Jurczyński, nauczyciel i entuzjasta prostych metod programowania i robotyki.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 01.07.2017 18:06