Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Justyna Gumienna

Justyna Gumienna

Warszawa

Magistrantka Akademii Teatralnej w Warszawie, absolwentka Szkoły Aktorskiej Jana i Haliny Machulskich oraz Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie(specjalność: psychopedagogika kreatywności). Współpracowała m. in. z Teatrem Arka z Wrocławia i z Teatrem Banasiów. Angażuje się w produkcje offowe, a także inne projekty teatralne, m. in. Labirynt Teatralny oraz Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Korczak. Założycielka Fundacji Zjednoczonych Artystów FuZjA, gdzie pełni funkcję Członka Zarządu. Uczestniczka warsztatów ogólnopolskich i międzynarodowych. Prowadzi warsztaty teatralne, realizując autorski program. Jest osobą kreatywną, bardzo ambitną i upartą.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

6145 PLN z 6000 PLN

103 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

102%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.06.2016.

Syn Dozorcy- spektakl teatralno-muzyczny dla dzieci

O projekcie

 

Jesteśmy profesjonalną grupą teatralną, działającą przy Fundacji Zjednoczonych Artystów FuZjA. Tworzymy spektakle dla młodego widza. Nasz poprzedni spektakl "Gość z planety Badedadeusz" cieszy się popularnością i spełnił oczekiwania naszych małych widzów. Teraz stajemy przez wyzwaniem stworzenia kolejnego spektaklu. Spektaklu, w którego treści ukrywamy wartości zatracane w codziennym biegu.

   „Syn dozorcy” to spektakl o marzeniach i wytrwałej pracy koniecznej do ich spełniania. To również opowieść, w której miłość łączy wszelkie podziały.

 

 „Syn dozorcy” jest jedną z mniej znanych baśni Hansa Christiana Andersena,
mimo że w swojej treści niesie istotne i coraz częściej porzucane
we współczesnym świecie wartości.

Andersen kreuje miejsce, w którym ścierają się dwa odmienne światy - świat ludzi pyszniących się własnym bogactwem i władzą, pretendujących do bycia elitą społeczeństwa, oraz świat ludzi prostych, zepchniętych do życia na marginesie społecznym. Tutaj żyją Amelka - córka Generałostwa, i Jurek - tytułowy syn dozorcy.
Żyją obok siebie od zawsze, wspólnie spędzając dzieciństwo. Jurek to pracowity chłopiec, bez ustanku pomaga swoim rodzicom. Jest uzdolniony plastycznie, dlatego kiedy tylko
ma wolny czas przeznacza go na malowanie różnych obrazków. Amelka zaś, wywodząca się z zamożnego domu, oddaje się beztroskim zabawom, choć często bezmyślnym. Pewnego dnia przez przypadek wznieca pożar w swoim pokoju, który udaje się ugasić dzięki pomocy Jurka. Mimo dzielących różnic symbolem ich przyszłego uczucia i życia staje się rysunek Zamku Amelki, namalowany przez Jurka. Generałowa zaniepokojona tym, że młodzi mają się ku sobie, co mogłoby przekreślić wysoką pozycję klasową córki, knuje intrygę… Jurek wyjeżdża, by poznać świat i kształcić się w Akademii Sztuk Pięknych, a uczucie Amelki zostaje wystawione na próbę czasu.

Mija sporo lat. I sporo balów książęcych. Amelka zmienia się w Amelię, Jurek w Jerzego. Nieudane jednak pozostają próby wydania córki za mąż, która swe serce w całości oddała Jurkowi. Ten wraca po latach jako architekt i podejmuje próbę oświadczyn. Wyszydzony, wyśmiany i skreślony przez Generała, ponieważ mimo sukcesu nadal pozostaje dla niego chłopcem z biednej rodziny. Nikt nie zauważa, jak trudną drogę musiał przejść Jerzy, jak wielką pracę musiał wykonać i ile poświęcić, by osiągnąć swój sukces. Ten, który poza Amelią, żyje sam na świecie postanawia nie poddać łatwo walki o prawdziwe uczucia.

Czy wola walki i szczere uczucie wystarczą? Jak sukces Jerzego, okupiony ciężką pracą, wpłynie na ocenę Generała? Czy miłość Jerzego i Amelii przetrwa? Czy Jerzy spełni wszystkie swoje marzenia? Jest tylko jeden sposób, aby poznać odpowiedzi na te pytania – obejrzeć spektakl!

 

 

  

 Teatr to obraz życia, z którego każdy, mały i duży, może czerpać uniwersalne prawdy. Chcemy stworzyć piękny spektakl muzyczny dla dzieci i nie tylko. Współczesny świat
w pędzie do doskonałości i dostatku odsuwa na drugi plan podstawowe wartości jak dobro, pomoc, miłość. Ważne jest też podążanie za swoim sercem i marzeniami.
Chcemy pokazać, że wbrew stereotypowi o człowieku nie świadczy to skąd jesteśmy,
a to jakimi ludźmi jesteśmy.

Rolą teatru jest przywracanie prawidłowej hierarchii wartości.

 

 

 Premierę spektaklu planujemy 28 października 2016r. w Centrum Kultury Muza w Lubinie w woj. dolnośląskim.

 

 


 Za zebraną kwotę chcemy stworzyć scenografię oraz kostiumy.
(wnioskowane 6 000 PLN)

Jeśli uda nam się zebrać większą kwotę od założonej, w pierwszej kolejności przeznaczymy ją na nagrania muzyczne do spektaklu. Chcemy, aby muzyka była nagrana na prawdziwych instrumentach.

Jeśli uzbieramy jeszcze więcej, będziemy Was informować na bieżąco
na co przeznaczymy zgromadzoną kwotę !

 

 

Reżyseria: Justyna Gumienna

Dramaturg: Marek Grabiniok

Muzyka: Krzysztof Gumienny

 

Krzysztof Gumienny - gitarzysta, kompozytor, aranżer. Absolwent kierunku Jazz
i Muzyka
Estradowa w Zielonej Górze. Od czternastego roku życia współpracował
z wieloma zespołami muzycznymi m.in. z Orkiestrą Rivendel l (współpraca
przy tworzeniu muzyki do spektaklu teatru Ruchu Ocelot), Filharmonią Radiową New Art,
z Big Bandem Zielonogórskim przy boku takich gwiazd jak Krzysztof Kiljański, Ewa Uryga czy Mike Russel. Występował u boku Olgi Bończyk podczas koncertu „Kalinkowo w Zielonej Górze. Wśród jego ostatnich projektów muzycznych warto wymienić zespół Przeciwciała z muzyką eksperymentalną oraz zespół Tribute to Amy Winehouse
czy Tribute to Jamiroquai.

 

Scenografia: Monika Ostrowska

 

Monika Ostrowska - absolwentka Architektury Wnętrz na Politechnice Białostockiej i Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W 2013 roku prezentowała projekt na Festiwalu
Scenografia 6D. Sześć wymiarów Scenografii. Jest współautorką scenografii do spektaklu „Remus” Miejskiego Teatru Miniatura (wyróżnienie na Festiwalu Nowej Scenografii
w Katowicach). Od listopada 2014 pracuje jako asystent scenografa w Operze Bałtyckiej.

 

Projekty kostiumów

 

Asystent scenografa: Martyna Ciupka

 

 

 

Justyna Gumienna - aktorka, lektorka i instruktorka teatralna. Magistrantka Akademii Teatralnej w Warszawie, absolwentka Szkoły Aktorskiej Jana i Haliny Machulskich. Współpracowała m. in. z Teatrem Arka z Wrocławia oraz z Teatrem Banasiów oraz takimi postaciami jak Zdzisław Wardejn Artur Barciś, Iwona Olszowska, Małgorzata Pritulak.

 

 

Joanna Pietrońska - aktorka teatralna i telewizyjna. Absolwentka Lart Studio
w Krakowie. Znana z ról m.in. w Kartotece rozrzuconej” 
(reż. K. Kutz), Marszałku Piłsudskim (reż. A. Trzos-Rastawiecki), a także serialach PlebaniaNa dobre i na złe i Czego się boją faceci. Gra w spektaklach dla dzieci w Teatrze Banasiów na terenie całej Polski.

 

Paweł Iwanicki - aktor teatralny i filmowy. Absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie. Aktor m.in. Teatru Studio w Warszawie, Teatru Narodowym w Warszawie oraz Teatru Polskiego w Poznaniu. Na swoim koncie ma ponad 30 ról filmowych, m.in. główne role
w filmach Dinosaur
 i Roboty.

 

 

Marek Grabiniok - aktor. Absolwent Policealnej Szkoły Aktorskiej Doroty Pomykały
i Danuty Owczarek ART-PLAY w Katowicach oraz Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Współpracował z reżyserami takimi jak Krystian Lupa (Pływalnia
), Aleksandra Popławska (Koło kwintowe
oraz Agnieszka Glińska (The Blue Room).

 

 

 

 

 

Nie mamy stałej siedziby – sceny. Często podróżujemy.
Najłatwiej nas znaleźć na naszym profilu FB

https://www.facebook.com/syndozorcy/

 

Nasz wcześniejszy spektakl:

https://www.facebook.com/gosczplanetybadedadeusz/

www.badedadeusz.pl


 

Fundacja, przy której działamy:

https://www.facebook.com/fundacjaFUZJA/

https://www.youtube.com/channel/UCB53Wd47fv3MvueDW3wSkhw

 

Wywiad dla programu "Gość dnia" zrealizowanego przez TV Regionalną


 

Posłuchaj:

 

Media o Twoim projekcie:

Teatr potrzebuje wsparcia

www.lubin.pl | 2016-05-11

Tworzą głównie z myślą o dzieciach, choć przesłania ich projektów trafiają także do dorosłych. Dwa lata temu założyli Fundację Zjednoczonych Artystów „FuZjA”, zrealizowali już kilka projektów. Teraz planują wystawić druga sztukę dla najmłodszych, jednak potrzebują wsparcia finansowego. Justyna i Krzysztof Gumienni z Lubina zbierają pieniądze na ten cel poprzez platformę PolakPotrafi.pl. Czasu zostało niewiele – zbiórka zakończy się za 23 dni.

Warszawa. Zbierają pieniądze na realizację spektaklu "Syn dozorcy"

www.e-teatr.pl | 2016-04-18

Grupa teatralna działająca przy Fundacji Zjednoczonych Artystów FuZjA tworzy spektakle dla młodego widza. Obecnie zbiera fundusze na realizację spektaklu "Syn dozorcy" na podstawie baśni Hansa Christiana Andersa na platformie crowdfundingowej PolakPotrafi.pl.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.06.2016 10:10