Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Kontynent Warszawa - Warszawa Wielu Kultur

Kontynent Warszawa - Warszawa Wielu Kultur

Warszawa, Polska

Przewodnik po ciekawych miejscach i wydarzeniach kulturalnych w Warszawie, ukazujący jej wielokulturowe oblicze.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3323 PLN z 3000 PLN

77 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

110%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.08.2015.

Parada Wielokulturowego Warszawskiego Street Party

O projekcie

Wielokulturowe Warszawskie Street Party

 

Wielokulturowe Warszawskie Street Party to festiwal uliczny wszystkich mieszkańców Warszawy, których różnorodne pochodzenie składa się na barwną mozaikę kulturową, często niedostrzeganą czy niedocenianą w codziennym pośpiechu. Jego celem jest promocja wielokulturowości poprzez wspólną, radosną zabawę. Odbywa się zawsze w ostatnią niedzilę sierpnia. Zapraszamy Was już teraz na IX Wielokulturowe Warszawskie Street Party 30.08.2015!

 

Założeniem festiwalu jest prezentacja - poprzez sztukę, zwłaszcza muzykę i taniec - kultur mniejszości narodowych i etnicznych oraz społeczności imigranckich obecnych w Warszawie oraz aktywnie uczestniczących w tworzeniu jej wielokulturowego bogactwa. Jedną z głównych wartości tego wydarzenia jest fakt, że w jego przygotowanie zaangażowanych jest wiele organizacji i instytucji promujących kultury społeczności mniejszościowych i imigranckich oraz osoby bezpośrednio się z nich wywodzące, chcące zaprezentować swoje tradycje szerokiej publiczności.

 

Chcemy, aby Street Party stało się wizytówką Warszawy - podobnie jak Karnawał w Rio de Janeiro czy Notting Hill Carnival w Londynie. Niezwykłe zainteresowanie, jakim cieszyło się Street Party w poprzednich latach (wydarzenie jest organizowane od roku 2007), przekonało nas, jak otwarci na różnorodność kulturową są warszawiacy i jak ważna jest organizacja kolejnych edycji wydarzenia.

 



Na co zbieramy?

W tym roku mimo starań nie udało nam się otrzymać dofinansowania na organizację Wielokulturowego Warszawskiego Street Party. Nie chemy jednak żeby coroczne “święto wielokulturowości” zniknęło z kulturalnego kalendarza stolicy. W tym celu zbieramy właśnie tutaj 3’000 zł, które razem z 7'000 zł które już mamy pozwolą nam na opłacenie:

  • nagłośnienia
  • prądu
  • ochrony
  • sprzątania
  • wody dla artystów
  • planu organizacji ruchu na czas imprezy oraz ustawienie związanych z nim znaków
  • małych ulotek
  • samochodu platformy
  • garderoby dla artystów
  • opłaty dla Zarządu Dróg Miejskich za zajęcie terenu

 

 

Udział w tegorocznej edycji zadeklarowali już:

"Carnival Stars" - międzynarodowa rewia taneczna, specjalizująca się m.in. w sambie brazylijskiej

Ritmo Bloco - batucada

Gaspard Conde i uczniowie - bębniarze

Afrykańska Szkoła Ruchu i Tańca UANGA

Viva Cuba Dance Studio

Polskie Stowarzyszenie Falun Dafa - Orkiestra Marszowa, Łódź oraz (po raz pierwszy w tym roku) smok!

Batucady: Tubatuka, Bloco Central, Szkoły Samby, Bloco Pomerania, Warmia Rhythm Team, Sorrir Por Favor, Kipi Samba

Omphalos Tribe

Salsa Libre

Oye!Saggat

Fundacja dla Wolności/ ETNOLIGA

Grupa Tańce Francuskie w Warszawie

Fundacja “Ludoteka Roszada”

Muzeum Azji i Pacyfiku

 

 

Parada Wielokulturowego Warszawskiego Street Party

Parada jest jednym z dwóch filarów naszego festiwalu. Głośno i radośnie zwiastuje to co później czeka uczestników w Wielokulturowym Miasteczku do którego prowadzi.

W Paradzie biorą udział artyści i muzycy wywodzący się z mniejszości kulturowych i etnicznych (m.in.: Tybetańczycy, Kolumbijczycy), batucady - grupy perkusyjne oraz szkoły tańca prezentujące różne style.

 

 

A co jeżeli zbierzemy więcej?

Jeżeli uda nam się zebarać więcej niż 3'000 pln będziemy mogli sfinansować dodatkowe elementy programu i infrastruktury wydarzenia m.in.:

  • Materiały plastyczne i 2 namioty do strefy dla dzieci (minimum 1'900 zł)
  • Druk bezpłatnego szczegółowego programu wydarzenia z mapką (minimum 1'700 zł)
  • Strona internetowa - redakcja, administracja (500 zł)
  • Wynajem toalet do Wielokulturowego maisteczka (400 zł)
  • Kolejne fundusze to możliwość rozbudowy programu miasteczka o dodatkowe warsztaty i pokazy, które wymagają dodatkowych środków (np. koszty przewiezienia bębnów do warsztatów bębniarskich etc.) a także przygotowanie elementów scenografii i udekorowanie samochodu platformy.

 

 

 

Kim jesteśmy?

Organizatorem Wielokulturowego Warszawskiego Street Party jest redakcja portalu Kontynent Warszawa - Warszawa Wielu Kultur. Ale nie tylko! Street Party jest oddolną inicjatywą społeczną. Wszyscy artyści występujący na wydarzeniu i osoby prowadzące warsztaty robią to całkowicie za darmo!

W skład zespołu organizacyjnego wchodzi kilka dziewczyn związanych z redakcją portalu Kontynent Warszawa i z Fundacją Inna Przestrzeń. Oto 3 z nich najdłużej związane z wydarzeniem:

Anna Tomaszewska - koordynatorka projektu, jedna z pomysłodawczyń Wielokulturowego Warszawskiego Street Party i portalu Kontynent Warszawa Warszawa Wielu Kultur.

Asia Bereska - koordynatorka logistyki, ze Street Party związana od 2011 roku. Redaktorka naczelna portalu Info-migrator.pl

Zuzia Dłużniewska - dyrektorka artystyczna, ze Street Party związana od drugiej edycji. Redaktorka naczelna portalu Kontynent Warszawa - Warszawa Wielu Kultur.

 

Znajdź nas na Facebooku

Chcesz o coś zapytać? Napisz: streetparty@kontynent.waw.pl

 

Nagrody

Publikacje:

* Słownik wielokulturowy - wielojęzyczny, ilustrowany słownik wydany w 2013 roku przez Fundację Inna Przestrzeń. Jego celem jest popularyzacja wielojęzyczności w wielokulturowych rodzinach. Doskonała forma pomocy edukacyjnej dla dzieci. Niedostępny w sprzedaży.
* Mapka wielokulturowej Warszawy - kolejna edycja publikacji wydawanej przez portal Kontynent Warszawa - Warszawa Wielu Kultur. Mapa w nowy i uporządkowany sposób przedstawia wybrane informacje,  na temat miejsc i instytucji w których działalność zaangażowani są reprezentanci różnych mniejszości kulturowych mieszkających w Warszawie. Zawiera listę lokalizacji tworzących kulturowe bogactwo stolicy – sklepy i restauracje prowadzone przez cudzoziemców, instytuty kultury, organizacje założone przez migrantów i wspierające ich.
* Album Warszawskiej Pracowni Wielokulturowej - publikacja Kontynentu Warszawa wspierająca promocję artystów cudzoziemców, mieszkających i tworzących w Warszawie. Album prezentuje ich samych oraz ich prace. Niedostępny w sprzedaży.
* Ministry of Highways - publikacja Fundacji Inna Przestrzeń, przewodnik po performatywnej architekturze Tbilisi i Kaukazu powstały na bazie wystawy w Tbilisi Frozen Moments: Architecture Speaks Back(2010). Nowojorski portal Designers and Books wyróżnił tę książkę jako jedną z 10 najważniejszych książek poświęconych designowi z 2013 roku.
* Shadow Architecture - wydany w 2012 roku, pierwszy interdyscyplinarny przewodnik po strategiach, praktykach i projektach związanych z handlem ulicznym. Publikacja Aleksandry Wasilkowskiej to także pierwsza książka Fundacji Inna Przestrzeń, która trafiła do księgarni.
* Komiks Mity Afryki I i II  edycja - unikalne komiksy, za pośrednictwem których można przenieść się na kontynent afrykański i poznać pochodzące z wielu regionów tradycje i mitologie. Znajdziemy tu zaklęte w obrazy i słowa historię kultur oraz ludzi.
Publikacje ukazały się w 2014 i 2015 roku jako podsumowanie programu zorganizowango przez Staromiejski Dom Kultury. Niedostępne w sprzedaży.

Filmy i płyta:

* Płyta Caucasus - pierwszy album Festiwalu Traskaukazja. Na płycie znajdziemy utwory 9 zespołów i 3 artystów solowych prezentujących różne style muzyczne z wielu rejonów świata, m.in. z Gruzji, Senegalu, Jamajki i USA. Krążek jest efektem 10 lat współpracy przy Festiwalu Transkaukazja. Światowa premiera odbyła się 27 czerwca 2015 roku.

* Przewodniki po wielokulturowej Warszawie - Ten alternatywny przewodnik w formie cyklu filmowego poprowadzi Was nieznanymi Wam dotąd ścieżkami, na których odwiedzicie wyjątkowe miejsca i poznacie niezwykłych ludzi, którzy czynią ze stolicy barwne i wielokulturowe miasto. Wszystko będziecie oglądać oczami rodowitych Warszawiaków, dla których do pewnego momentu ich rodzinny dom wydawał się miejscem znanym i odkrytym.

Obrazy artystów migrantów:

BEZ TYTUŁU 1
autor: Jan Estrada Osmycki
technika: sitodruk
wymiary: 42 x 29,7
www.facebook.com/osmycki

BEZ TYTUŁU 2
autor: Jan Estrada Osmycki
technika: sitodruk
wymiary: 42 x 29,7
www.facebook.com/osmycki

BEZ TYTUŁU 1
autorka: Oksana Bagriy
technika: własna
wymiary: 45x55
https://www.facebook.com/pages/Oksana-Bagriy/131853426989758

BEZ TYTUŁU 2
autorka: Oksana Bagriy
technika: własna
wymiary: 50x50

Równowaga / Balance
autorka: Sona Hay
Rok: 2013
technika : mieszana, papier/ mixed, paper
wymiary: 60 x 80

 

Media o Twoim projekcie:

"Warszawa to MY" - Wielokulturowe Warszawskie Street Party 2015

www.kulturalna.warszawa.pl | 2015-08-24

Redakcja portalu Kontynent Warszawa - Warszawa Wielu Kultur zaprasza na 9. edycję Wielokulturowego Warszawskiego Street Party! Jak co roku w ostatnią niedzielę sierpnia, na ulicy Krakowskie Przedmieście w Warszawie, podczas wspólnego święta, spotka się cały świat. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Warszawy, niezależnie od ich pochodzenia, aby tego dnia pokazali, że - Warszawa to MY.

"Warszawa to MY" - Wielokulturowe Warszawskie Street Party 2015

irka.com.pl | 2015-08-18

30 sierpnia o godz. 13:00 odbędzie się Wielokulturowe Warszawskie Street Party 2015.

Jak Karnawał w Rio czy Notting Hill w Londynie. Wesprzyj warszawską imprezę

metrowarszawa.gazeta.pl | 2015-08-18

Co roku w ostatnią niedzielę sierpnia przez Warszawę przechodzi kolorowa Parada, która po dotarciu na Krakowskie Przedmieście otwiera trwający tam do późnych godzin wieczornych wielokulturowy festyn. Wielokulturowe Warszawskie Street Party staje się powoli wizytówką Warszawy - promuje dobrą zabawę, pyszne jedzenie oraz wielokulturowość. W tym roku organizatorom nie udało się jednak otrzymać dofinansowania na organizację imprezy. Nie mają jednak zamiaru się poddać. Na polakpotrafi.pl trwa akcja "wesprzyj paradę Wielokulturowego Street Party". Do zebrania jest zaledwie 3 tys. zł.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.08.2015 21:09