Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Stowarzyszenie bez!miar

Stowarzyszenie bez!miar

Warszawa

Stowarzyszenie na Rzecz Kultury Różnorodności bez!miar to organizacja non-profit skupiająca młode, ambitne i kreatywne osoby, które jako wolontariuszki i wolontariusze zajmują się promocją kultur mniejszości w Polsce.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

340 PLN z 4500 PLN

6 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

7%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.03.2015.

IX Festiwal Równe Prawa do Miłości

O projekcie

Dzień dobry!

Skoro już tu jesteście, zapewne zaintrygował Was projekt o nieco lapidarnej nazwie, za którą kryje się  jednak ponadczasowe przesłanie. Niniejszym pragniemy przedstawić Wam na czym on polega oraz odpowiedzieć na wszystkie kwapiące Was pytania. Pamiętajcie, że zawsze możecie do nas napisać by dowiedzieć się o projekcie więcej. Możecie stać się jego cenną częścią i dołączyć do naszego wielobarwnego grona!

Teraz to od Ciebie zależeć będą losy tego projektu. Postanowiłyśmy i postanowiliśmy zainicjować kampanię na portalu polakpotrafi.pl by móc zachować cykliczność naszej inicjatywy, pokryć wydatki związane z organizacją jej dziewiątej edycji oraz by móc powrócić z nią na cynowy jubileusz za rok. Zebrane fundusze w całości przeznaczymy na wydatki jakie poniosłyśmy i ponieśliśmy by przeszło 90% wydarzeń festiwalowych było nieodpłatnych.

 

Festiwal Równe Prawa do Miłości powstał w 2007 roku z inicjatywy Grupy Młodzieżowej Kampanii Przeciw Homofobii. Od samego początku miał na celu budowanie tolerancji i akceptacji w naszym społeczeństwie poprzez organizowanie wydarzeń o charakterze kulturalno-edukacyjnym.  Jest to także największa obok Parady Równości impreza w Polsce poświęcona tematyce osób nieheteronormatywnych, realizowana od ośmiu lat całkowicie pro-bono. W 2011 roku powstało Stowarzyszenie na Rzecz Kultury Różnorodności bez!miar, które przejęło organizację festiwalu i wpisało w niego takie idee jak tworzenie świadomej i odpowiedzialnej społeczności queer oraz wspieranie młodzieży LGBTQ dzięki aranżacji wydarzeń, szkoleń, warsztatów i wymian młodzieżowych. To także znakomita okazja do świętowania okresu wokołowalentynkowego w otwartej i niewykluczającej atmosferze, jako że rokrocznie Festiwal Równe Prawa do Miłości odbywa się w połowie lutego na terenie m. st. Warszawy.

 

 

Festiwal Równe Prawa do Miłości skierowany jest do osób, które wykraczają poza heteronormę jaka dominuje w naszym kraju bądź są ciekawe jak wygląda życie i kultura poza jej ograniczającymi ramami. Wydarzenia stanowiące o wartości imprezy poruszają sferę osób homoseksualnych, biseksualnych, transpłciowych, interpłciowych, poliamorycznych, queerowych oraz tych wykluczonych ze względu na swoją orientację psychoseksualną czy tożsamość płciową. Festiwal tworzy ogólnodostępną przestrzeń dla wszystkich, którzy poszukują swojego miejsca w różnorodnym świecie genderu oraz queeru, którzy pragną zgłębić swą wiedzę na temat innych oblicz miłości międzyludzkiej, wreszcie, którzy chcą poznać ludzi, z jakimi mogą się utożsamiać.

 

 

 Każda poprzednia edycja Festiwalu Równe Prawa do Miłości była unikatowa ze względu na swój program, tematykę oraz gości. Zaczynając od skromnego schematu opartego na debatach i spotkaniach, projekt wyrósł na imprezę, która na stałe wpisała się w panoramę kulturalną Warszawy. Z wydarzeniami o charakterze masowym, z uczestniczkami i uczestnikami znanymi z życia publicznego oraz przy wsparciu największych mediów i instytucji pozarządowych w kraju, festiwal ewoluował w wydarzenie niezwykle istotne dla społeczności osób nieheteronormatywnych.

Co roku w ramach festiwalu organizowane są imprezy sztandarowe, których wyjątkowość wciąż odnajduje swe miejsce w programie, oraz niepowtarzalne, których pojawienie się po raz pierwszy w Polsce wpływa na krajowy dyskurs publiczny. Poniżej pragniemy zaprezentować Wam część z nich.

 

Kotylion Party

Impreza klubowa z pocztą francuską, gdzie wszystkie osoby partycypujące posiadają przypięty kotylion z unikatowym numerkiem. Gdy zabawa była zorganizowana w ramach festiwalu po raz pierwszy, o jej formule niewiele kto przedtem słyszał. Dla nas również zagadką było czy uda się poprowadzić pocztę francuską w klubie wypełnionym ludźmi. Szczęśliwie pomysł okazał się sukcesem, zarówno z naszej jak i z perspektywy samych uczestniczek i uczestników. Z czasem impreza rozrosła się, osiągając ilość 800 gości w Nowym Wspaniałym Świecie w 2011 roku!

Po Prostu Miłość

Kampania Po Prostu Miłość podbiła serca swym prostym założeniem – zebrać osoby z życia publicznego, które nie bałyby się powiedzieć do kamery „Popieram równe prawa do miłości”. Podjęta została przez nas próba kontaktu z ludźmi rozpoznawalnymi dzięki swojej pracy aktorskiej, muzycznej, medialnej i politycznej. Tak narodził się projekt, którego kulminacją była szeroko nagłośniona gala. Efekty naszej pracy widać po dziś dzień, poprzez inspirowanie osoby publiczne do otwartej deklaracji swej przyjaźni wobec społeczności LGBTQ.

Dyskusje o poliamorii 

Festiwal zapoczątkował debatę w polskiej opinii publicznej na temat związków wieloosobowych, zwanych również wielomiłością. We współpracy z nieformalnymi grupami poliamorycznymi, portalami takimi jak philianizm.pl oraz osobami ze świata akademickiego, regularnie od 2012 roku organizowano panele dyskusyjne, z roku na rok coraz bardziej zagłębiające się w sferę relacji wieloosobowych, przybliżające odbiorcom festiwalu wciąż jeszcze enigmatyczną tematykę. W spotkaniach brały udział między innymi Joanna Erbel, Agnieszka Weseli Furja czy Marta Konarzewska.

Drag Kings 

Drag King to rodzaj performance’u artystycznego polegającego na występie scenicznym w stroju stereotypowo męskim. Przeważnie występ dawany jest przez kobietę, która swym pokazem w sposób komediowy przełamuje genderową normę. Schemat zapewne znany jest Wam z imprez z udziałem Drag Queens, kiedy to mężczyzna odgrywa karykaturalną rolę kobiecą. Od czasu premiery naszego autorskiego dokumentu “Alter Ego”, niejednokrotnie osoby uczestniczące w festiwalu miały okazję doświadczyć występów zarówno Drag Queens jak i Drag Kings, będące promowanym przez nas rodzajem sztuki scenicznej.

Wystawa „Body Work” 

Wystawa poświęcona ludzkiej seksualności “Body Work” stanowiła zaproszenie do poznawania i eksploracji ludzkiego ciała, ludzkiej natury, fizyczności i seksualności. Ekspozycja złożona z obrazów, grafik, fotografii, filmów oraz instalacji pokazana została w ramach poprzedniej edycji Festiwalu Równe Prawa do Miłości. Był to także nasz pierwszy projekt, który pojawił się na portalu polakpotrafi.pl (https://polakpotrafi.pl/projekt/body-work).

Dzięki Waszemu wsparciu udało się spełnić marzenia ósemki młodych artystek i artystów o wystawieniu swych niepowtarzalnych prac w profesjonalnej galerii sztuki.

 

 

IX edycja Festiwalu Równe Prawa do Miłości czerpie to co najlepsze z poprzednich lat, uzupełniając ten dorobek o zupełnie nowe przedsięwzięcia. Jak co roku, impreza stanowić będzie platformę dla innych inicjatyw kulturalnych skierowanych do społeczności LGBTQ. My także mamy dla Was przygotowane niespotykane nigdzie dotąd wydarzenia. Zasada jest prosta, im większe wsparcie nam okażecie, tym bogatszy będzie program festiwalu! Poniżej odnajdziecie przedsmak tego czego będzie można doświadczyć w trakcie lutowej edycji.

 

Turniej gier GaymerX

Pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce! Inspirując się kalifornijskim konwentem gier dedykowanym graczom LGBTQ, komitet organizacyjny festiwalu postanowił sprowadzić ten projekt nad Wisłę. W trakcie imprezy przez cały dzień będzie można brać udział w turniejach rozgrywanych na konsolach typu Playstation 3 oraz Xbox 360, w tym z użyciem czujnika ruchu Microsoft Kinect. Dla zwycięskich osób przygotowane zostaną nietuzinkowe nagrody. Przerwy między zawodami uatrakcyjni szereg gier planszowych oraz interaktywnych. Dla osób, które przybędą na wydarzenie przebrane w postać ze świata wirtualnego, otrzymają od nas specjalny upominek!

Nocny maraton serialowy

Z pewnością znane są Wam nocne maratony filmowe, a co powiecie na nocny maraton serialowy? Osiem odcinków z najciekawszymi wątkami nieheteronormatywnymi w historii szklanego ekranu, każdy z innego serialu, i tak przez całą noc. Mało tego, o tym z jakich produkcji ostatecznie pokażemy epizody zadecydujecie Wy! Nastawcie się na noc pełną wzruszeń, śmiechu, strachu oraz innych emocjonalnych uniesień.

Warsztaty dragowe 

Wcześniejsze edycje festiwalu dostarczyły Wam wielu okazji by zobaczyć na żywo niepowtarzalne pokazy w wykonaniu Drag Queens oraz Drag Kings. Tym razem będzie można doświadczyć na własnej skórze jak wyglądają przygotowania do nich od kuchni. Zobaczycie skąd czerpać inspiracje do występów, jak kreować unikatowe charakteryzacje, w jaki sposób stworzyć odpowiedni układ oraz co pozwala na interaktywną współpracę z publicznością. Poznacie historię sztuki in drag, jej źródła oraz esencję. Doznacie transformacji fizycznej i mentalnej, przez którą przechodzą artystki i artyści by wejść w karykaturalną rolę płci przeciwnej. Warsztaty poprowadzą osoby, które zajmują się tą sztukę zawodowo.

Debaty , wykłady i dyskusje 

Festiwal Równe Prawa do Miłości poza częścią artystyczną, kulturalną i rozrywkową, ma także do zaoferowania Wam projekty edukacyjne. W przeszłości niejednokrotnie organizowane były spotkania, na których zebrani goście omawiali dyskusyjne aspekty z życia społeczności LGBTQ, queerowo-feministycznej oraz poliamorycznej. W trakcie kolejnej edycji imprezy po raz kolejny poruszymy tematy tabu oraz zatrzęsiemy heteronormatywnością w posadach. Przygotowujemy dla Was panel związany z wewnętrznym wykluczeniem w społeczności LGBTQ, wykłady o interpłciowości oraz niepełnosprawnych osobach nieheteroseksualnych, a także debatę, która wyłoni po jakiej stronie muru separacyjnego leży serce queeru, po izraelskiej czy po palestyńskiej.

 

 

Jak w przypadku każdej kampanii na portalu polakpotrafi.pl, w zamian za przekazanie dotacji na rzecz projektu, otrzymacie bezcenne nagrody od osób go organizujących. My także mamy dla Was prezenty, które możecie pozyskać dla siebie, bliskich Wam osób lub dla znajomych! Pełną listę odnajdziecie po prawej stronie ekranu. Wszystkie nagrody jakie Wam oferujemy są w stu procentach DIY (ang. Do It Yourself), przygotowane przez członkinie i członków komitetu festiwalowego. Są praktyczne i jedyne w swoim rodzaju. Poniżej przedstawiamy Wam część z nich.

Podstawki pod szklanki – nagroda za dotację 20 PLN

Wykonane z pianki o grubości 5 mm, świetnie komponują kolorystycznie z drewnianymi powierzchniami. W zamian za dotację w wysokości 20 PLN, otrzymacie dwie takie podstawki!

 Koszulki z hasłami festiwalowymi – nagroda za dotację 40 PLN

Koszulki są dostępne w rozmiarach S, M, L i XL w kolorze białym. Wszystkie napisy są ręcznie malowane, ich kolor wybieracie Wy! Po przekazaniu dotacji, napiszcie do nas z informacją jaki rozmiar oraz kolor napisów sobie życzycie.

Tęczowa czapka – nagroda za dotację 60 PLN

Ręcznie uszyta, niezwykle praktyczna na zimowe dni. Wykonana z syntetycznej wełny.

Koszulki z kampanii Po Prostu Miłość – nagroda za dotację 50 PLN

Wysokiej jakości koszulki z naszej kampanii społecznej Po Prostu Miłość, sygnowane podpisem znanych osobistości z życia publicznego, które wzięły w niej udział – Michała Piróga, Ramony Rey, Marii Seweryn, Piotra Pacewicza, Roberta Biedronia, Janusza Palikota, Anny Piszczałki, Moniki Jarosińskiej, Marishy, Krystiana Legierskiego, Zosi Zborowskiej oraz Mikołaja Lizuta. Zanim zdecydujecie się na tę nagrodę, napiszcie do nas i zapytajcie o dostępność danej koszulki!

Replika instalacji „Tęcza” z Pl. Zbawiciela – nagroda za dotację 250 PLN

Chcecie mieć własną, niezniszczalną „Tęczę” w swoim domu lub lokalu? Teraz macie ku temu okazję! Za jedyne 250 PLN utworzymy dla Ciebie i dostarczymy replikę instalacji „Tęcza” o wymiarach 150 na 100 cm.

 

 

Festiwal Równe Prawa do Miłości jest realizowany całkowicie pro-bono. Osoby uczestniczące w naszych imprezach mogą jedynie przypuszczać ile pracy, czasu i pasji należy włożyć w organizację tak dużego projektu. Projektu, który w końcu ma na celu szerzenie tolerancji i akceptacji przy pomocy kultury. Wychodzimy z kulturą do ludzi, jako że większość naszych wydarzeń jest nieodpłatna i otwarta dla wszystkich. Nagrodę dla nas samych stanowi efekt działalności, którą prowadzimy nieprzerwanie od trzech lat. Budują nas komentarze osób, które do nas zawitały po raz pierwszy, jak i opinie tych, którzy śledzą naszą pracę i wkład w rozwój społeczności queer od samego początku.

Pieniądze, które przekażecie na projekt zostaną Wam zwrócone w postaci bogatej oferty programowej festiwalu, gdzie każdy odnajdzie coś dla siebie oraz swoich znajomych. Większość wydarzeń będzie nagrywanych, więc jeżeli zabraknie Was na nich osobiście, będzie można je zawsze potem obejrzeć. Pamiętajcie, że całkowity przychód z kampanii zostanie przeznaczony na kwestie organizacyjne. Waszym wsparciem współtworzycie życie kulturalne społeczności nieheteronormatywnej w Polsce. Nie pozwólcie by odebrano jej głos w tak ważnej dobie walki o równouprawnienie w naszym kraju.

 

 

Głównym organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie na Rzecz Kultury Różnorodności bez!miar, które powstało z myślą o kulturze osób nieheteronormatywnych, przejawiającą się w takich dziedzinach jak sztuka, muzyka, kinematografia, język czy literatura. Swoje działania kieruje przede wszystkim do młodzieży LGBTQ, której zapewnia narzędzia do samorealizacji i samorozwoju w niewykluczających i swobodnych warunkach. Poza warsztatami, praktykami oraz szkoleniami, oferuje także udział w międzynarodowych projektach opierających się na wymianach młodzieżowych. Stowarzyszenie bez!miar uzyskało w roku 2014 status organizacji pożytku publicznego.

 

 

Poza dotacjami jakie możecie przekazywać poprzez portal polakpotrafi.pl, możecie przekazywać wieść o naszym projekcie swoim znajomym. Udostępnijcie stronę kampanii, pochwalcie się, że wspieracie ideę Równych Praw do Miłości, dzielcie się tolerancją i akceptacją. Jeżeli chcecie pomóc przy tworzeniu festiwalu, napiszcie do nas! Zapraszamy na spotkania komitetu organizacyjnego, każdy Wasz głos się dla nas liczy.

http://frpdm.pl/language/pl/

https://www.facebook.com/FestiwalRownePrawaDoMilosci

kontakt@frpdm.pl

Dziękujemy wszystkim za wsparcie. Widzimy się na Festiwalu Równe Prawa do Miłości w lutym!

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.03.2015 13:01