Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Reprezentacja Polski Lacrosse

Reprezentacja Polski Lacrosse

Katowice, Polska

Reprezentacja Polski w lacrosse została utworzona w 2009 roku, niedługo po utworzeniu się pierwszych klubów w naszym kraju. Nieprzerwanie co rok bierze udział w zagranicznych turniejach oraz imprezach rangi światowej. Na swoim koncie ma już występy na Mistrzostwach Świata w Manchesterze (2010) oraz Denver (2014), a w 2018 roku pojawi się również w Netanji (Izrael). W 2016 kadra Biało-Czerwonych debiutowała na Mistrzostwach Europy w Budapeszcie, Godollo.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

12165 PLN z 8000 PLN

137 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

152%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.07.2018.

Polska w Izraelu – Mistrzostwa Świata w Lacrosse 2018

This project is also available in english version. Click here to change language.

O projekcie

 

Celem projektu jest wsparcie sfinansowania udziału 23-osobowej reprezentacji Polski w lacrosse na Mistrzostwach Świata 2018 mężczyzn, które odbywać się będą w mieście Netanja, w Izraelu od 12 do 21 lipca. 

Co cztery lata nieprzerwanie od 1974 roku pod egidą Światowej Federacji Lacrosse (FIL) odbywają się Mistrzostwa Świata w lacrosse. Tegoroczny turniej odbędzie się w Izraelu, w mieście Netanja, dokąd zjedzie 46 drużyn i będzie to największa impreza w historii tego sportu. Reprezentacja Polski będzie miała okazję zaprezentować się po raz czwarty na arenie międzynarodowej, przez 10 dni, rozgrywając minimum 6 spotkań. 

Lacrosse mimo, iż mało znany w Polsce jest bardzo popularny na Zachodzie. Jest narodowym sportem Kanady, a co ciekawsze częścią religii Indian Ameryki Północnej.  To najstarszy sport drużynowy oraz protoplasta pozostałych dyscyplin sportu drużynowego - zawiera w sobie elementy najpopularniejszych gier zespołowych. Lacrosse jest nazywany najszybszym sportem na dwóch nogach i jest to obecnie najczęściej wybieraną dyscypliną w szkołach średnich w Stanach Zjednoczonych. Cechy jakie go charakteryzują to duża doza dyscypliny, pewności siebie, współpracy w zespole, szybkości, zwrotności, wytrzymałości, techniki i mała dawka pokory, ponieważ dozwolony jest pełen kontakt. Ten zestaw składników daje niejednokrotnie wybuchową, a co za tym idzie niezmiernie widowiskową mieszankę. Lacrosse jest uprawiany już na 5 kontynentach i prognozy przewidują pojawienie się tego sportu na Olimpiadzie w 2028 roku.

   

Polski obrońca w akcji defensywnej.                                            Ataki kijem i ciałem są dozwolone w celu odbioru piłki.

Reprezentacja Polski podczas hymnu narodowego na Mistrzostwach Europy 2016 w Budapeszcie.

 

W Polsce lacrosse istnieje ponad 10 lat zrzeszjąc obecnie ponad 500 zawodników. Reprezentacja Polski swój pierwszy trening odbyła w listopadzie 2009 roku co zaowocowało rok później debiutem na Mistrzostwach Świata w Manchesterze i zajęciem najlepszego wśród debiutujących drużyn 14 miejsca. Cztery lata później meldując się na Mistrzostwach Świata w amerykańskim Denver i Mistrzostwach Europy w węgierskim Budapeszcie. Zawodnicy lacrosse w Polsce to amatorzy, którzy dzięki pasji do sportu doskonalą swoje umiejętności pod okiem trenerów, którzy przenoszą wiedzę nabytą w Stanach na polskie boiska ligowe i zgrupowania. Celem reprezentacji Polski na nadchodzącą imprezę to zdobycie minimum 20 miejsca, które zapewni automatyczną kwalifikację do Mistrzostw Świata w 2022 roku.

 

 

 

Lot do Tel-Avivu, nocleg, wyżywienie, sprzęt, stroje sportowe, wpisowe - to wszystko i jeszcze kilka innych wydatków daje nam łączną sumę oscylującą w granicach 150 000.00 ZŁOTYCH. W rozdzieleniu na 23 zawodników to koszt 6 500 złotych na osobę!

Zawodnikami kadry są sportowcy amatorzy, finansujący z własnej kieszeni wszelkie zgrupowania i wyjazdy zagraniczne, dążący z upartością osła do gdzieś zasianego w głowie marzenia. Można sie zastanowiać jaka, oprócz hektolitrów potu pozostawionego na treningach, jest rzeczywista cena dostąpienia zaszczytu reprezentowania Polski na Mistrzostwach Świata? Na część wydatków udało się pozyskać środki ze zbiórki pieniędzy w Stanach oraz sprzedaży koszulek. Bank HSBC zaufał nam fundując stroje meczowe, w których wystąpimy na mistrzostwach. Jednak od zamknięcia budżetu nadal dzieli nas spora suma pieniędzy.

 

Dzięki partnerom udało nam się zgromadzić pulę nagród dla osób, które nas wspierają. Firma Lema3D wykona limitowane breloczki, które zostały zaprojektowane z okazji Mistrzostw Świata w Izraelu. Oficjalny fotograf reprezentacji Polski Shutterlax.com znany, jako Marek Stor, wykona zdjęcia grupowe podczas mistrzostw oraz zapewni fotorelacje z meczów. Ponad to wioska indiańska "Tatanka" przekazała nam wejściówki dla trzech osób, możecie również spróbować lotu paralotnią podziwiając krajobrazy Dolnego Śląska dzięki Aero.Tech, podszkolić się w badmintona z trenerem kadry lub wynająć ekipę zawodników, którzy zrobią wszystko aby odwzajemnić Waszą pomoc.  

  

 

Wszystkie nagrody nadawane pocztą zostaną dostarczone do końca września 2018 roku.


     

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Was, iż zasługujemy na wsparcie, bardzo liczymy i niezmiernie dziękujemy za każdą pomoc z Waszej strony! Nawet najmniejszy datek dla nas czyni Was częścią naszej, niezwykle zżytej i szalenie pozytywnej rodziny!

Możecie nas również znaleźć na:

Facebook - Polish National Lacrosse Team

Instagram - @polandmlax

Twitter - @polandmlax

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.07.2018 22:10