Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Fundacja Edukacji Polonijnej

Fundacja Edukacji Polonijnej

Kraków, Polska

Fundacja Edukacji Polonijnej ma na celu stworzenie małym Polakom przebywającym poza granicami Polski możliwości uczestnictwa w bezpłatnej polskiej edukacji. Najważniejszymi jej celami są promocja dwujęzyczności oraz używania języka polskiego wśród polskiej społeczności.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

9005 PLN z 9000 PLN

14 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

100%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.10.2017.

Polonijny Dzień Dwujęzyczności

O projekcie

IDEA PROJEKTU:

Cześć!

W tym roku już po raz trzeci obchodzimy Polonijny Dzień Dwujęzyczności!

Główną ideą święta jest ustanowienie w polonijnym kalendarzu daty, która co roku przypominałoby wszystkim Polakom zamieszkałym poza ojczyzną, o wartościach wynikających z dwujęzycznej edukacji i jej znaczeniu w życiu Polonii, Polski i innych krajów. Cieszymy się, że Fundacja Edukacji Polonijnej może po raz kolejny zaangażować się w obchody tego święta!

 

Uważamy, że jest to świetna okazja, aby promować ideę dwujęzyczności i nauki języka polskiego wśród Polaków mieszkających poza granicami kraju. Należy pamiętać, że język tworzą ludzie i miejsca. Każde z nich ma swoją historię, nie zawsze znaną. Dlatego w tym roku postanowiliśmy z okazji Polonijnego Dnia Dwujęzyczności pokazać Wam niezwykłe i nieznane miejsca w Polsce. Coś czego nie znajdziecie w klasycznym przewodniku czy programie podróżniczym. Naszym cyklem chcemy pokazać Polskę nie tylko tym, którzy wyjechali, ale również tym, którzy mieszkają w niej na co dzień, a nie znają jej.

 

CO CHCEMY ZROBIĆ?

  1. CYKL 6 FILMIKÓW ODKRYWAJĄCYCH POLSKĘ NIEZNANĄ

Na początek po trochu! Planujemy stworzyć cykl 6 krótkich filmików promujących niezwykłe i nieznane miejsca w Małopolsce. Południe Polski to nie tylko Kraków czy Zakopane. Cytując Zygmunta Glogera “Obce rzeczy dobrze wiedzieć jest, swoje, obowiązek”. Wierzymy, że uda nam się jak najlepiej zobrazować tę ideę i zachęcić Was do poznawania Polski i pokazania jej swoim dzieciom. Miejsca, w które Cię zabierzemy będą ukryte poza głównymi szlakami turystycznymi, często zaskakujące, ale przede wszystkim szalenie ciekawe i pokazujące inne oblicze naszego pięknego kraju. Naszym celem jest nie tylko edukować, ale również zaskakiwać. Obiecujemy, że będzie to przygoda w jaką zechcecie zabrać swoich znajomych i rodzinę!

 

Jeżeli projekt Wam się spodoba - mamy już pomysł na pozostałe 15 województw! :)

Nie jesteśmy też tacy zieloni jeżeli chodzi o kręcenie filmów ;) Zapoznajcie się z naszym tegorocznym filmowym eksperymentem społecznym, który pokazuje jak istotną rolę odgrywa w naszym życiu znajomość języka ojczystego.

 

Eksperyment zyskał blisko 500 000 odbiorców, a w samej akcji brało udział wiele firm i organizacji.

W tegorocznej edycji to właśnie Twoje logo może się znaleźć na każdym z naszych filmików i razem z nami pomóc Polakom na całym świecie odkryć nieznane zakątki naszego pięknego kraju! Wesprzyj ten projekt i skontaktuj się z nami!

2. PROMOCJA POLONIJNEGO DNIA DWUJĘZYCZNOŚCI

Zajmiemy się również promocją obchodów Polonijnego Dnia Dwujęzyczności wśród Polonii i Polaków mieszkających za granicą i w kraju. Chcemy dotrzeć z tą informacją do każdego Polaka, choćby znajdował się na krańcu świata!

 

Zorganizujemy:

  • quizy,

  • rebusy,

  • gry edukacyjne dla dzieci,

tak, żeby każdy mógł sprawdzić ile tak naprawdę wie o swojej Ojczyźnie i co może zrobić, by dowiedzieć się jeszcze więcej!

 

W zeszłym roku akcję wsparły firmy i organizacje z całego świata. W tym roku to Ty lub Twoja firma może pomóc promować język polski i polską kulturę! Z chęcią podzielimy się informacją, że jesteś naszym darczyńcą i wspierasz tą szczytną ideę. Pamiętaj, udostępniając projekt też pomagasz. Razem możemy dotrzeć do każdego Polaka na świecie!

 

KIM JESTEŚMY?

 

 pomaga małym Polakom przebywającym za granicą uzyskać dostęp do bezpłatnej polskiej edukacji. Udostępniamy informacje o edukacji polonijnej i materiały edukacyjne, ponieważ zależy nam, by dzieci mieszkające poza krajem, miały ciągły kontakt z językiem polskim oraz mogły kształtować postawy patriotyczne.

 

Głównymi celami Fundacji są:

 

Zbiórka Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Rozpowszechnienie polskiej edukacji za granicą.

Promowanie dwujęzyczności wśród Polaków przebywających za granicą.

Promowanie używania języka polskiego wśród polskiej społeczności.

Realizowanie kampanii społecznych promujących polską edukację.

 

  • W ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, który odbył się 21 lutego 2017 r. zorganizowaliśmy kampanię społeczną. Z filmowym eskperymentem - “Koniec języka za przewodnika!”  dotarliśmy do:

- ponad 420 tys. ludzi na całym świecie,

- ponad 1,7 tys. odbiorców w mediach polonijnych,

- około 40 tys. odbiorców na portalach social news (m.in. JoeMonster),

- fragmenty eksperymentu zostały również pokazane w wieczornych „Wiadomościach” TVP1, gdzie dotarły do około 3 mln widzów.

 

Dzięki akcji nasi partnerzy zyskali dostęp do kilkuset tysięcy odbiorców zarówno w Polsce, jak i za granicą! Twoja firma również może do nich dołączyć!

 

  • Od stycznia 2017 r. Fundacja realizuje projekt "Ulotka edukacja polonijna za granicą". Stworzyliśmy ulotkę prezentującą najbardziej znane rodzaje polskiej edukacji dostępnej dla małych Polaków mieszkających poza granicami kraju. Projekt został odznaczony honorowym patronatem Ministra Spraw Zagranicznych. Zobacz naszą ulotkę!

 

  • Fundacja zrealizowała również kampanię “Polska – mam to w genach!”, przygotowaną z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą obchodzonego 2 maja na całym świecie. Promocyjny filmik szuka odpowiedzi na pytanie: Czy Mały Polak za granicą może być Wielkim Patriotą?

 

  • Regularnie organizujemy również konkursy dla dzieci, w których Mali Polacy pokazują jak na całym świecie podtrzymywane są polskie wartości i tradycje. Wyniki konkursów: "Orły języka polskiego", "Mój Polski bohater historyczny" czy "Ścieżką polskich legend" pokazują wielkie zaangażowanie najmłodszych w krzewienie polskiej kultury. Zwycięskie nagrania z jednego z konkursów możecie zobaczyć na kanale Fundacji na YouTube:

CEL PROJEKTU:

Postawiliśmy sobie kilka celów, które liczymy, że razem z WAMI uda nam się zrealizować:

  • promocja niezwykłych i nieznanych miejsc w Małopolsce,

  • zachęcenie rodziców do przekazywania swoim dzieciom wiedzy o polskim dziedzictwie kulturowym,

  • wzrost świadomości na temat polskiego dziedzictwa kulturowego wśród Polaków i Polonii,

  • zainteresowanie najmłodszych Polaków polską kulturą i historią,

 

Wierzymy, że w dalszej perspektywie nasze działania przyczynią się do:

  • zwiększenia świadomości narodowej wśród Polonii i Polaków mieszkających za granicą,

  • wzrostu świadomości wśród rodziców przebywających z dziećmi za granicą na temat korzyści dla przyszłości młodzieży dzięki znajomości polskiego dziedzictwa kulturowego

 

ZEBRANE FUNDUSZE POZWOLĄ NA:

Nakręcenie/stworzenie filmików promujących niezwykłe i nieznane miejsca w Małopolsce:

 

  • opracowanie bazy materiałów informacyjnych oraz graficznych,

  • obsługę prasową i obsługę mediów społecznościowych,

  • koszty reklamy w mediach,

  • rozesłanie informacji do środowisk polonijnych

  • opracowanie scenariusza,

  • wynagrodzenia aktorów,

  • opłaty za wstęp do instytucji kultury,

  • dojazdy na plan filmowy,

  • wynajem sprzętu i ekipy nagraniowej,

  • montaż nagrania,

  • nadzór nad produkcją,

  • promocja materiału wideo

 

Przygotowanie kampanii promocyjnej Polonijnego Dnia Dwujęzyczności:

 

  • opracowanie bazy materiałów informacyjnych oraz graficznych,

  • obsługę prasową i obsługę mediów społecznościowych,

  • koszty reklamy w mediach,

  • rozesłanie informacji do środowisk polonijnych

 

Oczywiście projekt pokrywa tylko część wydatków, być może zebrane fundusze pozwolą nam na realizację tylko pierwszego odcinka, ale wciąż będziemy poszukiwać środków na realizację kolejnych. Naszym celem jest zrealizowanie 6 filmików.

 

TERMIN REALIZACJI:

Polonijny Dzień Dwujęzyczności świętujemy w trzeci weekend października (21-22.10.2017). Jednak nasze działania będą wyprzedzać tę datę, gdyż chcemy, aby informacja o tym święcie dotarła do Polaków w najdalszych zakątkach świata!

 

Jak tylko uzbieramy środki przystępujemy do realizacji filmików oraz działań promocyjnych. Oczywiście nie zapomnimy też o wysyłce nagród do wszystkich wspierających! :)

 

ZNAJDŹ NAS!

Zachęcamy do kontaktu z nami i zapoznania się z informacjami o Fundacji!

Strona Fundacji

Profil Fundacji na Facebooku

Mail do kontaktu: sekretariat@polonia.edu.pl

 

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!



Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.10.2017 10:10