Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

fundacja.gamon

fundacja.gamon

Tarnobrzeg

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4700 PLN z 25000 PLN

53 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

18%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.04.2020.

#poLasowiacku

O projekcie

Dołącz do modowej rewolucji i bądź częścią #polasowiacku!

Serce za złotówkę, nie za stówkę!

 

 „Cudze chwalicie, swego nie znacie”!

Ponadczasowy slogan często słyszany, choć mało kto wie, że autorem tych słów jest Stanisław Jachowicz bajkopisarz i pedagog z Tarnobrzega.

 

Czy wiesz, że to nasze Polskie rękodzieło?  

Czy wiesz, kto rozpowszechnił/stworzył  ten haft?

Czy wiesz, kim są i skąd pochodzą Lasowiacy? 

Z braku wystarczającej wiedzy o regionalnym dziedzictwie kulturowym zrodziła się potrzeba  rozpowszechnienia i zachowania tego co piękne, nasze, polskie, lasowiackie. Chcemy, aby każdy mógł chwalić się tym co mamy.
 

 Mamy ludzi, mamy pomysły ale brakuje nam jednej małej rzeczy aby z tym sercem do Was dotrzeć.

Celem naszego projektu jest zebranie funduszy na hafciarkę (maszynę hafciarską) w kwocie 25 000zł.

 Hafciarka będzie umieszczona w naszej pracowni na ul. Wyspiańskiego 13/4a, Tarnobrzeg.

Nowa maszyna daje nam niesamowite możliwości! Na przykład: wyhaftujemy na miejscu serce lasowickie według Twojego projektu, więc każdy, kto do nas przyjdzie będzie mógł doświadczyć procesu tworzenia tego wyjątkowego haftu!

 

Każdy z nas ma w sobie lasowiackie serce, miej również je na sobie, to nasza spuścizna.

       Ale to nie koniec! Jeśli cel osiągniemy, kolejne zebrane środki wspomogą powstanie nowej kolekcji wiosna-lato 2020 z motywem lasowackim autorsta projektantki Justyny Wesołowskiej, a w czerwcu każdy z was będzie mógł wziąć udział w pokazie mody.

Dołącz do nas i bądź częścią tego projektu!!!

  

Lasowiacy to grupa etnograficzna zamieszkująca tereny południowo-wschodniej Polski, wszechobecny las wpływał na całe ich życie, na ich zajęcia, pożywienie, ubiory oraz wierzenia.

 

 

 

 Bogate wzornictwo lasowiackie stało się motywem przewodnim działalności Fundacji Ga Mon.

Serce naszej marki to haft lasowiacki, który jest główną inspiracją projektów. Pokazujemy piękno i bogactwo naszej kultury przedstawiając ją we współczesnych tendencjach.

Połączeniu tradycji z nowoczesnym „spojrzeniem” na wykrój, styl, kolorystykę powoduje, że każdy może znaleźć
u nas coś dla siebie nie zapominając o tym kim jesteśmy, skąd  się wywodzimy.

Stylizacje utrzymane w kanwie lasowickiej tradycji, stały się przyczynkiem do szerokiego promowania tradycji
i obyczajowości kultury lasowickiej poprzez udział w licznych projektach, organizując pokazy mody w Polsce i za granicą oraz szeroką działalność w mediach społecznościowych.

 

 Celem Fundacji jest działalność na rzecz kultury i sztuki, edukacja.

Aktywnie włączamy  młodzież, osoby starsze do działań związanych z zachowaniem dziedzictwa kulturowego, rozpowszechnianiem tej kultury, promowaniem i podejmowanie dalszych inicjatyw nawiązujących do celebrowania historii, kultury, rzemiosła w regionie. Organizujemy szkolenia szycia, zapraszamy do czynnego udziału w pokazach.

Niech serce lasowiackie stanie się znakiem rozpoznawczym całego regionu. 

Za każdą wpłatę mamy dla Was atrakcyjne nagrody!

Przygotowaliśmy między innymi:

- haft lasowiacki na Twoim ubraniu. Masz zwykłą koszulkę? Sprawimy, że będzie niezwykła!

- aplikację z haftem lasowiackim - możesz wszyć ten wyjątkowy haft tam, gdzie chcesz.

Czy można być bliżej kultury?

- jesteś częścią grafiki lasowiackiej! Twoje zdjęcie znajdzie się wśród wszystkich wspierających - na stałe stajesz się częścią naszego projektu. 

- możesz z nami szlifować umiejętności szycia podczas warsztatów szycia.

 

Atelier GA MON zrzesza ludzi twórczych,

ale przede wszystkim daje możliwość zatrudnienia. Ludzie, którzy zmagali się z brakiem pracy, znaleźli są
w Fundacji. Obecnie Fundację tworzy czteroosobowy zespół. Fundament stanowi Justyna Wesołowska –projektantka i prezes Fundacji oraz Renata Piątek – krawcowa z dwudziestoletnim stażem pracy, która poprowadzi warsztaty krawieckie. 

                    Fundacja gromadzi wokół siebie osoby, które przełamują schematy. Efektem ich długoletniej współpracy jest wypracowana już marka Fundacji, która zgodnie z ideą  stała się miejscem spotkań wyjątkowych ludzi.

Projektantka mody i tym samym założycielka, prezes Fundacji Artystycznej GaMon.

Posiada czternastoletnie doświadczenie i wysokie kwalifikacje jako:projektant: ukończyła Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. GaMon stało się rozpoznawalna oraz kojarzona na Podkarpaciu jak i w regionie: powiat tarnobrzeski, sandomierski oraz stalowowolski. Przez ostatnie 5 lata brała udział w wydarzeniach gdzie realizowała usługi w społeczeństwach lokalnych, była  zaproszana do udziału w wydarzeniach organizowanych przez urzędy, szkoły i stowarzyszenia między innymi współpracowała  z Rzeszowską Agencją Rozwoju Regionalnego Galeria Hand Made, Urzędem miasta  w Tarnobrzegu, Stalowej Woli, Gorzyc czy Sandomierza Na Terenie Tarnobrzega była jedną z organizatorów 1 Targów Ślubnych TARR. Przez organizację tych eventów pragniemy rozszerzać zainteresowanie rozwojem kultury regionalnej oraz kreować działanie społeczne i gospodarcze na rzecz rozwoju kultury lasowiackiej : wzornictwo, rzemiosło, młodych, zdolnych artystów z naszego regionu. Pierwsze było Atelier Ga MON. Projekty, kolekcje, pokazy mody i ciężka praca inspirująca do współtworzenia kultury  w regionie. Następstwem tych działań, niekiedy szalonych i wykraczających poza schematy, jest Fundacja Artystyczna. Zrzesza wiele osób ale łączy ich jedno "kultura regionu" pomimo ze każdy zajmuje się na codzień czym innym są to między innymi: wizażyści, fryzjer, choreograf, modelki, dziennikarze, samorządowcy,  przedstawiciele stowarzyszeń czy instytucji kultury  ale też dzieci i  młodzież.

 

 

Kampanii #poLasowiacku kibicuje Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek  - człowiek otwarty na współpracę, pomysły, integrujący wokół siebie różne środowiska.

Kampania jest częścią akcji pilotażowej prowadzonej w ramach projektu ARTISTIC,

mającej na celu testowanie crowdfundingu jako instrumentu finansowego dla wsparcia projektów dotyczących niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Projekt ARTISTIC jest realizowany w ramach Programu Interreg Central Europe współfinansowanego z EFRR.

Media o Twoim projekcie:

Lasowiacki haft dla wszystkich

sandomierz.gosc.pl | 2020-01-31

Wystarczy zapłacić tylko za nici i prąd i będzie można cieszyć się haftem lasowiackim zdobiącym odzież. Fundacja Artystyczna GA MON z Tarnobrzega rusza z kampanią crowdfundingową, czyli społeczną zbiórką pieniędzy na zakup przemysłowej hafciarki.

Z HAFTEM NA ULICE

tvl.tarnobrzeg.pl | 2020-01-31

Telewizja lokalna zaprasza do wsparcia kampanii #poLasowiacku

Haft za złotówki, a nie stówki. Fundacja Artystyczna GA MON z Tarnobrzega startuje z kampanią crowdfundingową

echodnia.eu | 2020-01-31

Crowdfunding, czyli finansowanie społecznościowe to coraz popularniejszy sposób na zdobycie pieniędzy na przedsięwzięcia biznesowe. Sięgnęła po niego właśnie Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego dla wsparcia najciekawszych projektów dotyczących niematerialnego dziedzictwa kulturowego.

Tarnobrzeg, region. Haft lasowiacki może być dla każdego.

leliwa.pl | 2020-01-31

Fundacja Artystyczna GA MON z Tarnobrzega wkrótce rozpocznie kampanie crowdfundingową. Jej celem jest zebranie środków na maszynę hafciarską. Potrzebnych jest 25 tysięcy złotych. – Chcemy sprawić, żeby wzory lasowiackie były dla każdego, kto utożsamia się z naszym regionem. Mamy lasowiackie

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.04.2020 22:10