Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Chór Kameralny Akademii Muzycznej w Gdańsku

Chór Kameralny Akademii Muzycznej w Gdańsku

Gdańsk, Polska

Chór Kameralny powstał z inicjatywy studentów Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Gdańsku po udziale Chóru Uczelnianego w III Pomorskim Festiwalu Pieśni Wielkopostnej Szemud 2009. Od października 2011 roku chór pracuje pod kierunkiem dr Błażeja Połoma, absolwenta Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Rytmiki Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1392 PLN z 7000 PLN

27 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

19%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.05.2016.

Wydanie płyty Chóru Kameralnego AM w Gdańsku

O projekcie

 Chór Kameralny powstał z inicjatywy studentów Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Gdańsku po udziale Chóru Uczelnianego w III Pomorskim Festiwalu Pieśni Wielkopostnej Szemud 2009. Umieszczony jest w planie zajęć jako przedmiot fakultatywny dla studentów wszystkich wydziałów. Chór występował wielokrotnie na koncertach okolicznościowych związanych z działalnością Akademii Muzycznej w Gdańsku, na zaproszenie Miasta Gdańska oraz Akademii Sztuk Pięknych. Od października 2011 roku chór pracuje pod kierunkiem dr Błażeja Połoma, absolwenta Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Rytmiki Akademii Muzycznej w Gdańsku.

 

Do najważniejszych sukcesów chóru należą:

  •  Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym Mundus Cantat w Sopocie (2012)
  • I miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Chórów Legnica Cantat w Legnicy (2013)

  • I miejsce na II Ogólnopolskim Festiwalu Chóralnej Muzyki Współczesnej Music Everywhere (2015)

 

 Płyta „Morten Lauridsen - Choral Work” jest efektem pracy doktorskiej dr Błażeja Połoma. Zostały na niej nagrane utwory z trzech cykli pieśni Mortena Lauridsena: Madrigali: Six "Firesongs" on Italian Renaissance Poems (zbiór z 1987 roku), Les Chansons des Roses (zbiór z 1993 roku) oraz Nocturnes (zbiór z 2005 roku). Łącznie znajdzie się tam 14 utworów chóralnych, niektórym towarzyszy akompaniament fortepianu:

  • Sa Nuit d'Été
  • Soneto de la Noche
  • Sure on this Shining Night
  • En Une Seule Fleur
  • Contre Qui, Rose
  • De Ton Rêve Trop Plein
  • La Rose Complète
  • Dirait-on
  • Ov'è, Lass', Il Bel Viso?
  • Quando Son Piu Lontan
  • Amor, Io Sento L'alma
  • Io Piango
  • Luci Serene e Chiare
  • Se Per Havervi, Oime

Poniżej zamieszczamy recenzję samego kompozytora Mortena Lauridsena, któremu wysłaliśmy gotowy materiał audio:

Dear Maestro Polom and Members of the Chamber Choir of the Academy of Music in Gdansk,
I have just now returned back to Los Angeles from recordings of my music in Europe and listened to your recording of my music.
I want to congratulate you on your excellent performances of my Madrigali, Les Chansons des Roses and Nocturnes! These were superbly conducted and sung.
The Madrigali were passionate, very Italianate--only the finest choirs are able to perform this very challenging cycle. The Rose cycle was delicate and lovely. And all three of the Nocturnes--three very different compositional approaches to poems dealing with the subject of Night in French, Spanish and English--were deftly performed with finesse and understanding of both music and text.
Bravo to you all!
With best wishes for continued success,

Morten Lauridsen
Distinguished Professor of Composition, USC Thornton School of Music
Honorary Artistic President, INTERKULTUR/World Choir Games
Recipient, 2007 National Medal of Arts
mortenlauridsen.net

Jak widzicie wyszło "bardzo fajnie" :)

 

Bardzo prosimy o pomoc w uzbieraniu pieniędzy na wydanie płyty. Potrzebujemy 7000 zł. Jest to nasza pierwsza płyta, którą tworzyliśmy wszyscy razem. Wy również możecie stać się częścią tego przedsięwzięcia! Chcemy się dzielić z Wami naszą muzyką. Jeżeli zbierzemy więcej pieniędzy, może uda nam się spełnić nasze drugie marzenie jakim jest wyjazd do Macedonii na festiwal chóralny. Z góry dziękujemy za okazaną pomoc.

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku!

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Suwalczanin potrafi!

www.suwalking.pl | 2016-03-17

Termin "crowdfunding" staje się w Polsce coraz popularniejszy. Najogólniej mówiąc, jest to specyficzna forma finansowania różnego rodzaju pomysłów poprzez ludzi, którym bliski jest ten projekt. Najczęściej są to niewielkie, jednorazowe wpłaty od osób, do których uda się dotrzeć pomysłodawcy (zazwyczaj poprzez internet). Jedną z charakterystycznych cech crowdfundingu, odróżniającym to zjawisko od zbiórek publicznych, jest to, że w tym wypadku fundatorzy otrzymują coś w zamian (z reguły są to niewielkie "dowody wdzięczności").

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.05.2016 16:04