Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Teatr Małego Widza

Teatr Małego Widza

Warszawa

Teatr Małego Widza jest pierwszym w Warszawie i jedynym teatrem w Polsce o tak dużym zasięgu i szerokiej skali działań artystyczno-edukacyjnych.

TMW W LICZBACH:
10 lat – ponad 20 premier, 6 tysięcy spektakli i ponad 250 tysięcy widzów!

Dzieci w wieku od 1–5 lat znajdą w repertuarze najwięcej propozycji, ale produkcje TMW adresowane są również do dorosłych odbiorców, i starszych dzieci.

TMW założyła Agnieszka Czekierda, która do dziś jest jego Dyrektorem Artystycznym. Unikalny charakter TMW nadaje dzisiaj grono ponad 20 osób - wyjątkowych ludzi, artystów, muzyków, koordynatorów i organizatorów. Jest to zespół nieprzypadkowych ludzi - nie tylko twórczych, wrażliwych i profesjonalnych w tym co robią, ale także doskonale rozumiejących cel i sens wszystkich podejmowanych działań skierowanych do tak małych odbiorców kultury.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Ekipa Projektu

agnieszka.czekierda

agnieszka.czekierda


150 PLN z 20000 PLN

2 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 10.02.2021.

NAGRAJ Z NAMI PŁYTĘ - a nawet dwie!

O projekcie

Jesteśmy zespołem muzycznym Teatru Małego Widza. Chcemy przynieść do Waszych domów muzykę z naszych dwóch „kultowych” instalacji teatralnych: „Sensorycznego Labiryntu Muzycznego” i „Kosmosu”, którą wykonujemy na żywo, nieprzerwanie od kilku lat. To blisko 25 utworów + bonusy, czyli 1,5 godziny wartościowej muzyki dla dużych i małych melomanów. Utworów, które zapraszają do śpiewania i muzykowania, do tańczenia i wygłupów, do przytulania i zasypiania.

 

NAGRYWAJĄC Z NAMI PŁYTĘ OTRZYMACIE UTWORY:

  • bogate i różnorodne brzmieniowo,

  • zagrane na kilkudziesięciu prawdziwych, „żywych” instrumentach akustycznych,

  • rozwijające wyobraźnię muzyczną dzieci,

  • skomponowane, zaaranżowane i zagrane przez 8 profesjonalnych muzyków, którzy od blisko 10 lat tworzą muzykę do wszystkich projektów Teatru Małego Widza,

  • z których możecie stworzyć własne playlisty na różne okazje (do zasypiania, do tańczenia, do samochodu, do śpiewania i muzykowania, bowiem wybrany album dostarczymy Wam w wersji cyfrowej),  

  • sprawdzone i pokochane przez małą i dużą publiczność (gramy je w teatrze od 5 lat).

 

JAK MOŻECIE WESPRZEĆ NASZ PROJEKT?

 

- Kupujecie wybrany album już TERAZ - macie do wyboru pojedyncze płyty lub zestaw obu albumów razem z niespodziankami. My nagrywamy muzykę i dostarczamy Wam ją jeszcze przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia.

 

 

Aby płyty mogły się ukazać, potrzebujemy Waszego wsparcia.  
Nagraliśmy już połowę materiału, do skończenia
całości brakuje nam jeszcze 20 000 złotych.

Kupując płyty w przedsprzedaży nie tylko wspieracie nagranie muzyki,
którą podarujecie sobie w prezencie na gwiazdkę,
ale robicie też coś wspaniałego – dajecie nam pracę, którą kochamy! 

 

 

DLACZEGO WARTO WESPRZEĆ NASZ PROJEKT?

 

- Żeby pomóc zrealizować coś bardzo wyjątkowego!

 

Naszą misją jest tworzenie i promowanie wartościowej muzyki dla dzieci, takiej, którą kochają również dorośli. Muzyki, która wywołuje emocje, rozwija i porusza najgłębszą wrażliwość. Choć mamy wiele energetycznych i radosnych propozycji, to próżno u nas szukać utworów z serii „skoczne umpa – umpa z syntezatora”.  Nasz muzyczno-teatralny świat jest niezwykle bogaty, różnorodny i wypełniony brzmieniem nieziemskich instrumentów. Nie komputerowych, lecz „żywych” i prawdziwych.

 

- Żeby usłyszeć brzmienie zjawiskowych instrumentów!

 

Oprócz przeróżnych gitar (basowych, klasycznych, elektrycznych, mandoliny, ukulele, basolele) pianina, skrzypiec, wiolonczeli, będziecie mogli usłyszeć w naszych utworach korę, ngoni, całą rodzinę drewnianych fletów z przepięknym dudkiem na czele, hand pany, table, didgeridoo, drumle, kalimby, tong drumy, djembe, udu drumy, lap steele, a także instrumenty stworzone na teatralne potrzeby własne, jak kieliszki wypełnione wodą, czy rurofon (wielki instrument perkusyjny zrobiony z rur PCV).

 

- Żeby rozwijać wyobraźnię muzyczną dzieci.

 

Wspólnie zaprośmy dzieci do świata muzyki różnorodnej, bogatej, ciekawej, poruszającej emocje. To my, dorośli, kształtujemy gust muzyczny dzieci, a co za tym idzie, mamy wpływ na wrażliwość przyszłych dorosłych odbiorców. To od nas zależy, czy będą otwartymi, świadomymi i dojrzałymi słuchaczami w przyszłości. Żeby rozwijać wyobraźnię muzyczną dzieci warto dać im dużo przestrzeni do samodzielnego muzykowania, improwizowania i aktywnego słuchania.

 

- Żeby mieć własną bibliotekę wartościowych utworów na każdą okazję!

 

Czasem nam, rodzicom, tak trudno odnaleźć się w morzu tandety, która zalewa Internet. Naprawdę trzeba się napracować, żeby stworzyć własną playlistę z wartościową muzyką dla dzieci.  Nasza propozycja to gotowa biblioteka z całą masę utworów do śpiewania, muzykowania i imprezowania, do tańczenia i wygłupów, do przytulania i zasypiania. Będziecie mogli je podzielić na wszystkie możliwe kategorie świata. Na humor dobry i zły, na radość i smutek, na wypadek, gdyby padał deszcz, albo gdyby świeciło słońce.
Na wypadek, gdy człowiek śpiewać musi, bo inaczej się udusi.

 

- Żeby mieć przyjemność ze słuchania muzyki razem z dziećmi.

 

Ci z Was, którzy nas znają, wiedzą, że nie dzielimy muzyki na tę dla dzieci i dla dorosłych. Nie widzimy takiej potrzeby. Tworzymy muzykę, w której zasłuchać się mogą zarówno maluchy, jak i dorośli, bo muzyka jest dla wszystkich. 

 

- Żeby budować bliskość.

 

Wspólne słuchanie muzyki to wspaniała okazja do budowania bliskości. Wspólne śpiewanie, muzykowanie i tańce, to nie zapomniany czas zarówno dla dzieci, jak i rodziców/dziadków.

 

- Żeby sprawić komuś radość.

 

Nasza muzyka to fantastyczny prezent dla każdego melomana, niezależnie od wieku.

 

 

Tworzenie wartościowej muzyki dla dzieci jest naszą pasją. Wartościowej, czyli takiej, która rozwija wyobraźnię muzyczną i zachęca do świadomego, aktywnego słuchania.  Nasze kompozycje to przede wszystkim ogromna dbałość o szczegóły, różnorodność barw, brzmień i faktur, niebanalne instrumenty, zabawy tempem, rytmem, dynamiką, gatunkami muzycznymi i co ważne, w całości zagrane na „prawdziwych”, „żywych” instrumentach akustycznych przez profesjonalnych muzyków.

 

Ostatnie miesiące były dla nas niewyobrażalnie trudne, ale mocno wierzyliśmy, że wrócimy do naszych widzów. Stąd nasza obecność on-line i inne działania. Pracowaliśmy jak szaleni, żeby przetrwać. Otworzyliśmy się ponownie w połowie czerwca, wprawdzie z podciętymi skrzydłami i nieustannie podcinanymi przez kolejne restrykcje, ale szczęśliwi, bo wreszcie mogliśmy spotkać się z cudownymi Małymi Widzami. Nie nacieszyliśmy się tymi spotkaniami zbyt długo. Kolejny raz musieliśmy zamknać teatr, kolejny raz musieliśmy odwołać spektakle. Kolejny raz straciliśmy pracę. Z dnia na dzień. Niestety na ponowne tak długie zamknięcie chyba nikt nie jest gotowy... Przed nami trudny czas. Czas najwyższej próby. Bez Waszej pomocy nie uda nam się tego czasu przetrwać.

 

Pomyśleliśmy, że skoro nie możemy się spotkać, kiedy nie możemy zaprosić Was do siebie - my możemy przyjść do Was. Ze swoją muzyką. Oddajemy Wam do dyspozycji wszystkie nasze talenty, wrażliwość, pasję tworzenia dla dzieci i bezgraniczną miłość do teatru i muzyki.

 

Aby płyty mogły się ukazać, potrzebujemy Waszego wsparcia.  
Nagraliśmy już połowę materiału, do skończenia 
całości brakuje nam jeszcze 20 000 złotych.
 
Kupując płyty w przedsprzedaży nie tylko wspieracie nagranie muzyki, 
którą podarujecie sobie w prezencie na gwiazdkę, 
ale robicie też coś wspaniałego – dajecie nam pracę, którą kochamy! 

 

 DZIĘKUJEMY!

 

Zespół muzyczny Teatru Małego Widza tworzą profesjonalni muzycy:

 

Gwidon Cybulski - kompozytor, wokalista, pedagog; grający na instrumentach etnicznych takich jak: balafony, ngoni, djembe, konga, tabla, didgeridoo, drumle, gitara, harmonijki ustne. Członek zespołów Gadająca Tykwa, Wielbłądy, Radio Samsara, Mosaik. Wchodzi również w skład zespołów Marii Pomianowskiej.

 

Basia Derlak - kompozytorka, wokalistka, autorka tekstów, gra na pianinie, harfie celtyckiej i basklarnecie, współtwórczyni zespołu Chłopcy kontra Basia, Apokryfy, Siostry Derlak. Współpracowała z: VooVoo, Adamem Sztabą, Markiem Dyjakiem, zespołem Dżamble, Agą Derlak Trio, Szymonem Miką, Wojtkiem Urbańskim (Rysy), Michałem Hoffmannem (Afrojaxem) i wieloma innymi artystami.

 

Jolanta Kossakowska - kompozytorka, wokalistka grająca na takich instrumentach jak smyczkowych fidel, skrzypce i gęśle. Frontmenka zespołu Mosaik i Fragile.

 

Iza Lamik - kompozytorka, wiolonczelistka, wokalistka, gitarzystka, autorka tekstów, członkini zespołu Dorośli, współpracowała z takimi zespołami jak: Trifonidis Orchestra, Leonoff, Beneficjenci Splendoru, Igor Spolski and the Dudes.

 

Igor Spolski - producent muzyczny, kompozytor, gitarzysta, wokalista, autor tekstów, lider zespołów Dorośli, Płyny, Happy Village Orchestra, Igor Spolski and the Dudes.

 

Jacek Szabrański - producent muzyczny, kompozytor, gitarzysta, wokalista, autor tekstów, współzałożyciel zespołu Tha Car is On Fire oraz Nerwowe Wakacje, właściciel studia nagrań Wytwórnia Krajowa.

 

Tomasz „Harry” Waldowski - kompozytor, producent muzyczny, autor tekstów, multi-instrumentalista, perkusista zespołów LemON i Chłopcy Kontra Basia, współpracuje z takimi artystami jak Renata Przemyk, Kasia Kowalska, Skubas i wielu innych.

 

Sebastian Wielądek - kompozytor, mistrz gry na korze i hand panie, specjalista od gry na instrumentach dawnych m.in. na neyu, dudach szwedzkich, duduku i lirze korbowej. Współpracuje z wieloma zespołami, takimi jak Chłopcy kontra Basia, Yerba Mater, Gadająca Tykwa, Mosaik, Masala, Maćko Korba, a także z Grupą Opowiadaczy Historii Studnia O.

 

www.teatrmalegowidza.pl

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 10.02.2021 09:09