Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Joanna Posoch

Joanna Posoch

Nowe Kawkowo, Warmia

Jest etnografem, rękodzielnikiem, rolnikiem - uprawia lawendę na Warmii. Prowadzi uprawy organiczne i biodynamiczne.
Z pasją zajmuje się budownictwem drewnianym, stawianiem pieców z gliny i szamotu, zielarstwem, malowaniem na ceramice i tkaninach, wytwarzaniem filcu.
Prowadzi Warsztaty Alchemiczne, na których uczy samodzielnego wykonywania kosmetyków naturalnych. Fascynuje ją tematyka samowystarczalności żywieniowej, niezależności energetycznej, umacnianie wspólnot lokalnych i współpracy sąsiedzkiej.
Mieszka na Warmii od 14 lat, sprowadziła się z Warszawy.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

65761 PLN z 50000 PLN

642 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

131%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.01.2014.

Lawendowe Muzeum Żywe

Zapraszamy na otwarcie Muzeum Żywego! 15 czerwca o godz. 15.00

Dodano 10.06.2014, godz. 9:50

15 czerwca 2014 o godz. 15.00 zostanie otwarte Lawendowe Muzeum Żywe im. Jacka Olędzkiego! To projekt, który ogłosiliśmy na platformie polakpotrafi.pl
a dzięki wsparciu ponad 600 osób udało się nam zebrać potrzebną sumę.
W niedzielę będziemy świętować w prawie gotowym budynku muzealnym oraz w plenerze. Co prawda Muzeum nie jest jeszcze gotowe, ale wszak taka jest natura muzeum żywego: być w twórczym procesie :)
Przy tym i tak tempo było zawrotne! W styczniu zebraliśmy pieniądze, w lutym przyszedł przelew i pojechaliśmy szukać domu do przeniesienia, w marcu i kwietniu budowaliśmy, na początku maja podczas warsztatów wolontaryjnych zrobiliśmy podłogi i uszczelniliśmy gliną szczeliny między balami, oskrobaliśmy okna, następnie skrobaliśmy i malowaliśmy drzwi, pomalowaliśmy okna, pomalowaliśmy olejem skalnym całe muzeum z zewnątrz, no a już całkiem niedawno udało się zrobić sufity (straszny był przeciąg:) a teraz właśnie je malujemy.
Muzeum Żywe to pomysł ś.p. Jacka Olędzkiego z Uniwersytetu Warszawskiego, członka PAN, który kiedyś uczył nas etnograficznego myślenia. Polega na stworzeniu muzeum, które jest aktywne i twórcze.
Ważne jest, by eksponaty prowadziły aktywny żywot, jak wówczas, gdy były jeszcze w zwykłym użyciu. A najważniejsze - że przy dawnego typu czynnościach, w dawnym typie wnętrza, w miejscu niejako poza czasem, następuje szczególny rodzaj Spotkania. Pojawia się nowa jakość, nowa przestrzeń poznania.
Serdecznie zapraszamy Was na otwarcie naszego Lawendowego Muzeum Żywego!

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.01.2014 18:06