Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

JazdaaPolska

JazdaaPolska

Katowice, Polska

Fundacja wspiera środowisko szeroko rozumianego teatru tańca i teatru fizycznego; wspiera kariery i rozwój tańca poprzez wysokiej jakości programy edukacyjne oraz tworzenie warunków prowadzenia poszukiwań twórczych i realizacje innowacyjnych spektakli. Angażuje się w promowanie zdrowego stylu życia społeczeństwa oraz wspiera podnoszenie standardów jakości społeczeństwa lokalnego przez sztukę; inspiruje do działania i angażuje w proces tworzenia nowych wartości kulturowych.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4517 PLN z 4000 PLN

19 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

112%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.11.2016.

Jezioro Łabędzie? - spektakl z niewidomymi aktorami

O projekcie

DZIĘKI TWOJEMU WSPARCIU SFINANSUJEMY DALSZE WARSZTATY DLA AKTORÓW SPEKTKALU " JEZIORO ŁABEDZIE?" ORAZ DALSZĄ EKSPLOATACJE SPEKTAKLU !

 

 

JAZDAA POLSKA! Fundacja Na Rzecz Młodych Twórców oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Chorzowie przygotowuja spektakl teatru tańća Jezioro łabędzie. Przedstawienie powstaje w oparciu o słynny balet, a jego w wykonawcami będą osoby niewidzące i o alternatywnej motoryce.

Balet z pewnością traktujemy jako sztukę mistrzowską – przeznaczoną dla tancerzy o niemal nadludzkiej kondycji którzy całe życie poświecili aby badać tajniki ciała i muzyki. Jest to dziedzina sztuki będąca pochwałą dla piękna człowieka. Co jednak gdy na naszej drodze staje człowiek o ciele odmiennym od naszego – kaleki, chory, brzydki, czy (okrutne słowo) dysfunkcyjny? Czy możemy pozbawić go kontaktu z tą formą twórczości, ale co ważniejsze – jak sami odbierzemy jego zmagania z ruchem?

Znane wszystkim Jezioro łabędzie to balet Piotra Czajkowskiego w choreografii Mariusa Petipy – mówi reżyser spektaklu, Tobiasz Sebastian Berg. – To jeden z najbardziej rozpoznawalnych baletów na świecie. Taniec, którego nigdy nie widzieli i nigdy nie zobaczą podopieczni chorzowskich warsztatów terapii zajęciowych. Niewidomi i niepełnosprawni aktorzy-tancerze naszego spektaklu nigdy nie zatańczą klasycznego materiału, choćby nawet chcieli, bo nie pozwala im na to ich ciało, brak wzroku i niepełnosprawność. Przez kilka miesięcy pracowali nad indywidualnym sposobem cielesnej interpretacji ruchu z oryginalnego, baletowego Jeziora łabędziego. Podczas spektaklu zabiorą nas w swój świat uczuć i niedomagań, swojego stosunku do ruchowości i pojęcia pełnosprawności oraz ich podejście w interpretacji estetycznego arcydzieła.


Spektakl będący owocem kilkumiesięcznych warsztatów twórczych prowadzonych przez profesjonalnych tancerzy Fundacji Jazdaa Polska! ma na celu konfrontacje dwóch światów – naszego spojrzenia na piękno, oraz jego odczuwanie przez osoby niewidome. Jak bardzo różnią się od siebie te dwa światy? 

 



reżyseria/choregrafia: Tobiasz Sebastian Berg
dramaturgia: Tomasz Jękot
choreografia /warsztaty / asystenci: Amanda Barnaś, Justyna Masłowska, Ewelina Ściana, Paweł Zaufal
muzyka: Aśka Grochulska , Tomasz Wyszomirski
produkcja: Aleksandra Gajewska, Anna Gamrot, Filip Pawlak Jazdaa Polska! Fundacja na rzecz młodych twórców

Spektakl powstaje dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach oraz Urzędu Miasta Chorzów.

 

W tej chwili zainwestowaliśmy w warsztaty i przygotowanie premiery 24 tys PLN. Środki udzielone były z dotacji Prezydenta Miasta Chorzowa, Urzędu Marszałkowskiego, oraz od naszych sponsorów.

Do sprawnego przeprowadzenia projektu brakuje nam 10 tys pln. Chcemy pozyskać na portalu 4000 PLN a kolejne 6000 PLN przeznaczamy ze srodków własnych Fundacji oraz wsparcia ze strony naszych sponsorów.

 

 

Więcej informacji

- mail: info@jazdaapolska.pl

- tel: 519 519 551

- facebook : https://www.facebook.com/Jazdaa-Polska-Fundacja-na-rzecz-młodych-twórców-1047416315316215/?fref=ts

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.11.2016 18:06